menu

CZ

EN DE FR

Archeologický průzkum mírně prodlouží práce v průchodu úřadu

Tisková zpráva města

V průběhu výkopových prací na výměně kanalizace byly v průchodu u městského úřadu odkryty části kamenné stavby, které si vyžádají zhruba týdenní archeologický průzkum. Práce byly po nezbytně nutnou dobu zastaveny a lokalita je nadále neprůchozí. Do Riegrovy je třeba dočasně chodit ulicemi Nerudova a Řipská.

Firma Infratech, s.r.o. včera zahájila návazné výkopové práce na výměně kanalizace v průchodu u budovy městského úřadu v Riegrově ulici. V jejich průběhu byly odkryty části kamenné stavby, které si vyžádají zhruba týdenní archeologický průzkum.

"Výkop v podchodu úřadu odhalil zbytky kamenné budovy. Prozatím neznáme detaily, jedná se však o sklepní stavbu pravděpodobně pokračující přímo pod tamější schody. Kontroly jsme průběžně prováděli v celé délce Riegrovy ulice a na nic podobného zatím nenarazili. Je proto třeba provést záchranný archeologický výzkum, který se bude týkat celého úseku od šachty před úřadem, až po tu na Karlově náměstí. Pokaždé když stavbaři otevřou nový úsek, tak ho prohlédneme a zdokumentujeme. Při výkopech v jádru historických měst se jedná o naprosto běžnou situaci, která se může v průběhu podobných oprav objevit," vysvětlil situaci ředitel Podřipského muzea a archeolog PhDr. Martin Trefný, Ph.D. a přirovnal ji k nálezu při opravách kanalizace před místním kostelem v roce 2015.

Práce proto byly na nezbytně nutnou dobu zastaveny, lokalita je nadále neprůchozí a veřejné toalety nepřístupné nejméně do poloviny příštího týdne. Do Riegrovy je tak třeba dočasně chodit ulicemi Nerudova a Řipská. Hygienické zázemí veřejnosti nabízí Informační a dopravní centrum Podřipska na Karlově náměstí.
Děkujeme za pochopení.

Podobné aktuality:

Noční oprava uzavře most

23.02.2024

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje v úterý 27. a ve středu 28. února provede nutnou opravu roudnického mostu Ervína Špindlera. Nadzdvihnutí mostní konstrukce, potřebné pro manipulaci s ložisky, je naplánováno na noční hodiny. Doprava přes řeku Labe by měla být v oba dny přerušena pouze mezi 0:00 a 2:00 ráno.
Zásah je reakcí na havarijní stav zjištěný v rámci mimořádné prohlídky mostu provedené koncem minulého roku. Lokální defekty ložisek si vynutily zákaz vjezdu vozidlům nad 3,5 tuny. Dílčí oprava umožní provoz do doby, než Ústecký kraj zahájí jeho celkovou rekonstrukci.

Městské služby odstraní nebezpečné stromy Pod Lipou

22.02.2024

Mgr. Jan Vancl

Na lesním pozemku Pod Lipou byly Roudnickými městskými službami zahájeny práce na odstranění tří desítek stromů ve špatném zdravotním stavu. Zásah probíhá na základě dendrologického posudku certifikovaného arboristy. Jedná se o nezbytný krok k zachování maximální bezpečnosti návštěvníků lokality, která je využívána pro kulturu, sport i volnočasové aktivity.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

19.02.2024

Vedení města vás zve na 8. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 28. února 2024 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí.

Kraj odložil noční opravy mostu Ervína Špindlera

12.02.2024

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SUS) měla v úterý 13. a ve středu 14. února provést nutnou opravu roudnického mostu Ervína Špindlera. V minulém týdnu proběhlo povrchové čištění jeho ložisek. Nadzdvihnutí konstrukce, potřebné pro další manipulaci s nimi, však odložila. Z důvodu blízkosti kolejiště nyní SUS o náhradním termínu prací jedná se Správou železnic. Most je dále průjezdný se stávajícím omezením pro vozidla nad 3,5 tuny.

Harmonogram svozu bioodpadu 2024

08.02.2024

Upozorňujeme občany Roudnice nad Labem na letošní harmonogram pravidelného svozu biodpadu z vybraných lokalit města. Sběrné nádoby k němu bude možné poprvé přistavit v posledním březnovém týdnu.

Vyzvedněte si nové nádoby na papír a plast!

02.02.2024

Mgr. Jan Vancl

V pondělí 5. února v 15:00 si první zájemci z Podlusk a lokality Na Kolečku zdarma vyzvednou nové nádoby na separovaný odpad. Zahajujeme tím avizovanou změnu systému třídění odpadů, kdy dosavadní plastové pytle nahradí popelnice na plast a papír. Výdej ve skladovém objektu Roudnických městských služeb v ulici 1. máje proběhne v pěti únorových termínech. Přijďte si pro ty své!

Zahájili jsme rekonstrukci průchodu na Karlově náměstí

29.01.2024

Dnes jsme zahájili rekonstrukci průjezdu a průchodu z Karlova náměstí do Riegrovy ulice. Kromě povrchů se práce dotknou i otvorových výplní či osvětlení. Firma VIJA STAVBY s.r.o. má opravy dokončit do června. V jejich průběhu by nemělo dojít k úplnému uzavření komunikace. Dbejte však prosím osobní bezpečnosti i pokynů pracovníků zhotovitele. Děkujeme.

Podvodné telefonáty, SMS a weby se vydávají za ČSSZ

25.01.2024

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje na podvodné telefonáty, které jejím jménem vyzývají k návštěvě podvodných webů. Telefonáty odkazují na následně zaslanou falešnou SMS, která vyzývá k návštěvě údajného webu ČSSZ. Jedná se o kombinaci podvodných technik vishing a smishing. 

Oprava ložisek mostu dopravu omezí jen v noci

23.01.2024

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje plánuje v úterý 13. a ve středu 14. února provést nutnou opravu roudnického mostu Ervína Špindlera. Doprava přes řeku Labe by měla být v oba dny přerušena pouze mezi 0:00 a 2:00 ráno.

Roudnice nad Labem hledá novou vizuální identitu

18.01.2024

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem hledá novou jednotnou vizuální identitu. Výsledek dvoukolové grafické soutěže, připravované organizací Czechdesign, bychom měli znát červnu. Designéři mohou svá portfolia zasílat do 9. února 2024.

Uzavření matriky - 15. 2.

17.01.2024

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 bude z důvodu kontroly matrika uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Práce na servisním cestru omezí cyklostezku do konce února

16.01.2024

Ředitelství vodních cest, po přestávce vynucené povodňovou situací, obnovilo práce na stavbě servisního centra v Roudnici nad Labem. Vyžádají si však uzavření přilehlé cyklostezky až do konce února.

V únoru zahájíme změnu odpadového systému v Podluskách a Na Kolečku, vyzvedněte si nové nádoby!

12.01.2024

Již v pondělí 5. února odpoledne prvním výdejem nových nádob zahájíme avizovanou změnu systému třídění odpadů v městské části Podlusky a lokalitě Na Kolečku. Dosavadní plastové pytle nahradí popelnice na plast a papír, které si budete moci v celkem pěti termínech zdarma vyzvednout ve skladovém objektu Roudnických městských služeb v ulici 1. máje. Poslední svoz pytlů však proběhne až závěrem března.

V parku Josefa Hory probíhá údržba zeleně

11.01.2024

Mgr. Jan Vancl

V tomto týdnu jsme zahájili údržbu zeleně v parku Josefa Hory. Na základě dendrologického posudku v něm letos dojde k pokácení dvou desítek stromů a arboristickým prořezům. Za odstraněné kusy je připravena náhradní výsadba.

Výběrové řízení: referent/ka odboru dopravy

02.01.2024

Městský úřad Roudnice nad Labem nabízí pracovní pozici referenta/ky odboru dopravy. Máte zájem o perspektivní a zajímavé zaměstnání? Chcete zajišťovat ucelenou odbornou agendu na úseku registru vozidel? Přihlášky do výběrového řízení končí 11. ledna 2024.

Rada města zrušila roudnický novoroční ohňostroj

28.12.2023

Mgr. Jan Vancl

Rada města Roudnice nad Labem rozhodla o zrušení tradičního novoročního ohňostroje na Karlově náměstí. Důvodem je zachování úcty k obětem nedávných tragických událostí v Klánovickém lese i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a dalšího neprohlubování napětí, které po sobě tyto násilné činy zanechaly.

Starosta svolal povodňovou komisi, voda zaplaví cyklostezku

25.12.2023

Mgr. Jan Vancl

Starosta František Padělek na dnešní dopoledne svolal jednání povodňové komise ORP Roudnice nad Labem. Důvodem byla mimořádná situace na toku Labe a v jeho povodí. Kulminace povodně v našem městě je předpokládána na středu 27. 12. ráno a mělo by dojít pouze k zaplavení cyklostezky.

Správa silnic omezila provoz na roudnickém mostu

24.12.2023

Mgr. Jan Vancl

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SUS) včera na roudnickém mostu Ervína Špindlera zavedla zákaz vjezdu vozidlům nad 3,5 tuny, s výjimkou autobusové dopravy. Město Roudnice nad Labem ještě očekává její bližší písemné vyjádření k situaci. Náhlá změna provozu však souvisí se zjištěným havarijním stavem ložisek této dopravní stavby, kterou má SUS ve své správě.

Roudnice vyjadřuje soustrast pozůstalým po útoku na FF UK

22.12.2023

Město Roudnice nad Labem se připojuje k vyjádření hluboké soustrasti rodinám pozůstalých po včerejším útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Nadační fond UK vyhlásil sbírku na podporu rodin obětí, pedagogů a studentů zasažených touto tragédií.

V Podluskách a Na Kolečku nabídneme nový systém třídění odpadů

20.12.2023

Mgr. Jan Vancl

V prvním čtvrtletí příštího roku v městské části Podlusky a lokalitě Na Kolečku proběhne změna systému třídění odpadů. Dosavadní plastové pytle nahradí popelnice na plast a papír, které si budete moci zdarma vyzvednout. Ve čtvrtek 4. ledna od 17:00 proběhne ve skladovém objektu Roudnických městských služeb v ulici 1. máje informativní setkání s občany. Využijte příležitosti se osobně zeptat na detaily chystané změny a prohlédnout si nádoby připravené k distribuci.

Roudnice vyhlašuje dotační programy v sociální oblasti

18.12.2023

Město Roudnice nad Labem na rok 2024 vyhlásilo tři dotační programy v sociální oblasti. Na podporu sociálních služeb, prevence závislosti i volnočasových a svépomocných aktivit rozdělí přes tři miliony korun. Žádosti je možné podávat v termínu od 29. 1. - 15. 2. 2024.

Uzavření matriky - 12. 12. 2023

07.12.2023

V úterý 12. prosince je z důvodu školení matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem mimořádně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Uzavření kanceláře pro ověřování a Czech POINT

05.12.2023

V pátek 8. 12. 2023 je kancelář pro ověřování a Czech POINT na Městském úřadu Roudnice nad Labem z provozních důvodů mimořádně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

04.12.2023

Vedení města vás zve na 7. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 13. prosince 2023 od 17:00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Prosincový vývoz bioodpadu je z důvodu mrazu zrušen!

04.12.2023

V zimním období bývá běžný čtrnáctidenní interval svozu bioodpadu v Roudnici nad Labem nahrazován třemi měsíčními. První z nich však z důvodu mrazivého počasí neproběhne. Plánován byl na tento týden. Děkujeme za pochopení.

Roudnický advent zahájí trhy s rozsvícením stromu

28.11.2023

Mgr. Jan Vancl

Již 3. prosince se v historickém centru Roudnice nad Labem rozsvítí vánoční strom. Po celý den budou probíhat adventní trhy s vánočním zbožím i bohatým tematickým doprovodným programem. 

ROUDNICE SI PŘIPOMÍNÁ DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

16.11.2023

Zítra si připomeneme 34 let od sametové revoluce a 84 let od uzavření českých vysokých škol nacisty. U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva starosta města František Padělek, s místostarosty Richardem Červeným a Jiřím Řezníčkem, dnes položil květinu nejen k pamětní desce u sochy Jana Husa, kde se v době revoluce setkávali místní občané, ale i k nově odhalené bustě T. G. Masaryka.

Město nabízí volné byty k pronájmu

14.11.2023

Město Roudnice nad Labem oznamuje možnost žádosti o přidělení tří městských bytů v domě č. p. 2695 v aleji 17. listopadu. Zájemci se v úterý 5. 12. 2023 v 10:00 mohou zúčastnit jejich prohlídky.

UPOZORNĚNÍ NA UKONČENÍ LETOŠNÍHO SVOZU BIOODPADU

09.11.2023

Upozorňujeme občany města Roudnice nad Labem, že poslední letošní svoz bioodpadu ze sběrných nádob v pravidelném čtrnáctidenním intervalu proběhne ve 47. týdnu tj. 22., 23. a 24. listopadu 2023. Do února 2024 pak bude vyvážen pouze jednou měsíčně!

Přepojení rozvodných skříní si v centru vynutí odstávku elektřiny

06.11.2023

V pondělí 27. listopadu dojde v centru města k plánované odstávce elektřiny. Důvodem je přepojení čtyřech rozvodných skříní, související s probíhajícími pracemi na posílení rozvodů nízkého napětí. Firma R-built v tomto dni posílí pracovní skupiny tak, aby vše stihla dokončit v co nejkratším čase.

Modernizace varovného systému dočasně omezí městský rozhlas

03.11.2023

Mgr. Jan Vancl

Dodavatel nového protipovodňového varovného a informačního systému v roudnických ulicích zapojil stovku zcela nových hlásičů. Výměna dalších desítek stávajících „hnízd městského rozhlasu“, probíhající do konce listopadu, si postupně vyžádá jejich dočasné odpojení. Doladění zvuku proběhne teprve po kompletním dokončení instalace.

Výběrové řízení - samostatný referent/referentka a pracovník/pracovnice Czech POINTu a ověřování

30.10.2023

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na pracovní pozici samostatný referent/referentka a pracovník/pracovnice Czech POINTu a ověřování. Náplní práce je legalizace podpisů, vidimace listin a poskytování výpisů z Czech POINTu. Přihlášky je možné podávat do 15. listopadu 2023.

Diplomatická delegace v Roudnici navštívila ukrajinské uprchlíky

26.10.2023

Mgr. Jan Vancl

Roudnici navštívila delegace ambasád tří evropských států. Po radnici také bývalou léčebnu dlouhodobě nemocných, která v současnosti slouží jako dočasné ubytování pro ukrajinské válečné uprchlíky. Ocenili přitom aktivitu malé Angeliny, která svými obrázky vyjadřuje vděk za pomoc své rodině a blízkým.

Roudnice slaví výročí československa, odhalí bustu prezidenta

25.10.2023

Roudnice letošní 105. výročí vzniku samostatného československého státu neslaví jen koncertem, ale i odhalením busty jeho prvního prezidenta. Představení díla sochaře Jana Padyšáka proběhne v pondělí 30. října v 16:00 v parku na Smetanově náměstí u třídy T.G.M.

Omezení provozu matriky 25. 10. 2023

24.10.2023

Ve středu 25. října je matrika od 9:00 do 12:00 z provozních důvodů uzavřena. Navštivte nás prosím od 12:00 do 17:00 nebo v další úřední dny. Děkujeme za pochopení.

Výběrové řízení - referent odboru životního prostředí

18.10.2023

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na pracovní pozici referent/referentka odboru životního prostředí. Náplní práce je zajišťování ucelené odborné agendy na úseku ochrany zemědělského fondu a státní správy myslivosti. Přihlášky je možné podávat do 15. listopadu 2023.

Proběhlo jednání ke studii závěrečné etapy obchvatu

17.10.2023

Mgr. Jan Vancl

Na roudnické radnici dnes proběhlo první zasedání pracovního výboru zpracovatelů studie závěrečné etapy obchvatu Roudnice nad Labem s novým přemostěním řeky Labe. Město vzneslo připomínky k zapracování. Hotova by měla být do konce roku.

Omezení provozu matriky 17. 10. 2023

16.10.2023

Zítra, v úterý 17. října, dopoledne bude matrika na Městském úřadu Roudnice nad Labem z provozních důvodů uzavřena. Navštivte nás prosím od 12:00 do 15:00 nebo v další úřední dny. Děkujeme za pochopení.

Upozornění ČEZ Distribuce na údržbu zeleně

11.10.2023

ČEZ Distribuce, a. s. upozorňuje vlastníky a uživatele pozemků na povinnost odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti. Po 15. listopadu je pověřený pracovník případně oprávněn ke vstupu na dotčené pozemky za účelem provedení zásahu.

Představili jsme studii sousedského prostoru v Čechově ulici

10.10.2023

Mgr. Jan Vancl

Vedení města obyvatelům bytových domů v Čechově ulici představilo architektonickou studii možné revitalizace tamějšího vnitrobloku. Nová podoba sousedského prostoru by mohla nabídnout příjemné prostředí pro setkávání a aktivity všech generací.

Řízení Říp, o.p.s. převzala krizová manažerka

04.10.2023

Mgr. Jan Vancl

Správní rada Říp, o.p.s. k 1. říjnu jmenovala do funkce ředitelky společnosti krizovou manažerku. Prioritou nejbližších měsíců je nastavení nových řídících procesů organizace a kontrolních mechanismů jejího hospodaření. Cílem je udržitelně rozvíjet stávající služby v oblasti kultury i cestovního ruchu.

Uzavření živnostenského úřadu - 27. 9. 2023

22.09.2023

Ve středu 27. září 2023 bude roudnický živnostenský úřad z technických důvodů uzavřen. Neodkladné žádosti lze vyřídit v Lovosicích, Litoměřicích, Kralupech nad Vltavou a na Mělníku. Děkujeme za pochopení.

Termíny svatebních obřadů pro rok 2024

20.09.2023

K uzavření manželství u matričního úřadu Městského úřadu Roudnice nad Labem nabízíme obřadní síň radnice, zámeckou kapli či zahradu. Vyberte si z termínů pro rok 2024 a včas si ho zarezervujte. 

Nabízíme pozici referenta/referentky odboru ekonomického a školského

19.09.2023

Městský úřad Roudnice nad Labem nabízí referentskou pracovní pozici na odboru ekonomickém a školském. Máte vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání? Orientujete se v dokumentech finančního výkaznictví? Vyznáte se ve školském zákoně a máte chuť se dále vzdělávat? Přihlaste se do 18. října a získejte perspektivní a zajímavé zaměstnání!

Dny evropského dědictví zvou na volné vstupy a komentované prohlídky

13.09.2023

V sobotu 16. září se v rámci Dnů evropského dědictví se veřejnosti opět zdarma otevřou roudnické památky a další oblíbené turistické cíle našeho města. Přijďte se podívat do Galerie moderního umění, Podřipského muzea, nebo si vyzvedněte lístek na některou z komentovaných prohlídek.

Uzavření matriky - 21. 9.

13.09.2023

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 je z důvodu školení matrika mimořádně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

12.09.2023

Vedení města vás zve na 6. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 20. září 2023 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Cyklistické mistrovství v neděli omezí dopravu na Podřipsku

11.09.2023

V neděli 17. září v Židovicích odstartuje cyklistické Mistrovství České republiky v časovce družstev. Komunikace spojující Židovice, Rohatce a Doksany tak, z důvodu bezpečnosti na trase závodu, bude od 10:00 pro veškerý provoz uzavřena.

 

V Podluskách a na sídlišti proběhne sběr nebezpečných odpadů

07.09.2023

V sobotu 16. září ráno v Podluskách a na sídlišti Hracholusky JIH proběhne sběr drobných nebezpečných odpadů. Do mobilní sběrny můžete zdarma odevzdat např. motorový olej, zbytky barev a domácí chemie, staré léky či akumulátory. Televizory, monitory, lednice, mrazáky ani další domácí spotřebiče a ostatní elektrozařízení však přijímány nejsou! Službu zabezpečuje Sdružení obcí pro nakládání s odpady SONO.

Havárie vodovodu Na Urbance

04.09.2023

Severočeské vodovody a kanalizace dnes informovaly o poruše šoupěte na vodovodu v lokalitě Na Urbance. Vzhledem k povaze závady byl zásah do vodovodu, včetně odstávky vody, naplánován na zítřejší dopoledne. Dotčení odběratelé o ní budou přímo dodavatelem informováni prostřednictvím SMS infosystému SČVK.

 

Pampeliška školní rok zahájí v novém

25.08.2023

Mgr. Jan Vancl

Dnes jsme slavnostně otevřeli očekávanou přístavbu mateřské školy Pampeliška v Podluskách. Nové zázemí rozšířilo její kapacitu o více než polovinu. Zároveň dětem nabízí prostředí plné moderních prvků, včetně prostoru pro vnitřní pohybové aktivity. Nechybí ani tolik potřebné technické zázemí, včetně prádelny a sušárny.

 

Připomněli jsme si vpád vojsk Varšavské smlouvy

21.08.2023

Dnes si připomínáme smutné výročí vpádu okupačních vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Při této příležitosti jsme umístili květinový věnec na zeď u mostu Ervína Špindlera. Tedy symbolicky na místo, kudy vojenská kolona před 55 lety poprvé vjela do našeho města. 

Uzavření chodníku pod mostem Ervína Špindlera

17.08.2023

Prostor chodníku pod roudnickým mostem Ervína Špindlera byl dočasně uzavřen. Důvodem je nebezpečí dalšího odpadávání částí narušené betonové konstrukce. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje, ve spolupráci s Roudnickými městskými službami, dnes provedla jeho částečnou údržbu. Prostor však bude zpřístupněn až po instalaci bezpečnostních sítí, které má proběhnout v co nejbližším termínu. Děkujeme, že v zájmu vlastního bezpečí respektujete opatření a nevstupujete do prostoru označeného páskou.

21. - 25. 8. 2023 - Farského ulice

16.08.2023

21. - 25. 8. 2023 - Farského ulice - zákaz zastavení - rekonstrukce parkoviště

22. 8. 2023 - Neklanova ulice

16.08.2023

22. 8. 2023 - Neklanova ulice (proti "hladové zdi") – zákaz zastavení - údržba zeleně

Labská voda nebyla znečištěna chemikáliemi, potvrdil Zdravotní ústav

11.08.2023

Minulý víkend bylo v Roudnici řešeno podezření na únik neznámých látek do řeky Labe. Hasiči při nočním zásahu natáhli dvě norné stěny a poté již za světla, s pomocí sorbentu, zachycené znečištění odstranili. Dnes byl Městskému úřadu Roudnice nad Labem doručen finální protokol o zkoušce vzorku vody, kterým Zdravotní ústav v Ústí nad Labem s jistotou potvrdil, že v řece nebyly přítomny žádné nebezpečné chemické látky. Jednalo se tak pouze o běžné organické znečištění.

Prodloužení oprav havárie vody Na Urbance

08.08.2023

Severočeské vodovody a kanalizace právě informovaly o prodlouženém havarijním stavu v lokalitě Na Urbance a přilehlých ulicích. V nočních hodinách totiž praskla další část vedení. Po celou dobu výpadku dodávky pitné vody bude k dispozici cisterna. Opravy by měly být dokončeny dnes v poledne.

Den pěstounství v Lounech nabídne informace i zábavu

03.08.2023

Jste pěstouny nebo se zajímáte o pěstounství? Přijďte v sobotu 16. září na lounské výstaviště! Den pěstounství aneb den pro všechny (ne)obyčejné rodiny je akcí rozšiřující povědomí o tomto společensky důležitém poslání. Zároveň se ale jedná i o poděkování všem, kteří se o děti bez rodin již starají.

Město nabízí byt k pronájmu

27.07.2023

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem oznamuje možnost žádosti o přidělení městského bytu 1+kk o výměře 37,2 m2 v domě č. p. 2695 (byt č. 21) v aleji 17. listopadu. Zájemci se v úterý 29. 8. 2023 v 10:00 mohou zúčastnit jeho prohlídky.

Výkopové práce přeruší průjezd Bezděkovem

24.07.2023

V termínu 31. 7. - 2. 9. 2023 proběhnou v Prokopově ulici plánované výkopové práce. Napojení objektu soukromého vlastníka na vodovod a kanalizaci si vyžádá obousměrnou uzavírku. Oficiální objízdná trasa bude vedena přes městský obchvat.

Starosta ocenil skautské aktivity i poskytnutí první pomoci

15.07.2023

Skautské středisko Říp v první polovině července uspořádalo tábor s vodáckými a horolezeckými aktivitami, výlety do přírody i po památkách. V závěru jej navštívil i starosta města František Padělek, aby seznámil s aktivitami roudnického skautingu. Při té příležitosti předal i ocenění Danielu Douchovi za poskytnutí nezbytné první pomoci ve vážné zdravotní situaci.

Práce v ulicích Poděbradova a Palackého dopravu neomezí, uzavřou však podjezd k Labi

14.07.2023

V pondělí 17. července zahájí Chládek & Tintěra, a.s. práce na sanaci trhlin klenby železničního mostu za nádražní budovou v Palackého ulici. Z bezpečnostních důvodů proto dojde k dočasnému uzavření podjezdu k Labi. Jedná se o práce dodatečně objednané Správou železnic. Firma Cakl současně v Poděbradově ulici pokračuje v opravách chodníku podél budovy bývalého pivovaru. Ani jedna ze staveb by si však neměla vynutit dopravní omezení. Přesto žádáme řidiče o zvýšenou pozornost při průjezdu lokalitou. Děkujeme.

Krajský úřad Ústeckého kraje vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

12.07.2023

Od dnešních 13:00 platí na celém území Ústeckého kraje až do odvolání doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. Od této chvíle vstupují v platnost zákazy, omezení a povinnosti pro fyzické i právnické osoby stanovené tímto vyhlášením.

Roudnické přístaviště pro rekreační lodě je připraveno k provozu

29.06.2023

Ředitelství vodních cest ČR dnes v Roudnici nad Labem oficiálně uvedlo do provozu nové veřejné přístaviště pro malá plavidla. Turisté plující po Labi tak už nejsou nuceni složitě hledat místo pro přistání a mohou vyvázat svou loď až na 48 hod. u jednoho z osmi výložníků nového přístaviště. Projekt byl součástí programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě jako podpora rekreační plavby, který Ředitelství vodních cest ČR dlouhodobě realizuje.

Uhradili jste poplatek za komunální odpad?

27.06.2023

Už jen několik dní zbývá na uhrazení letošního poplatku za komunální odpad. Včasným zaplacením částky 670 Kč, splatné jednorázově do 30. 6. 2023 osobně na pokladně městského úřadu nebo převodem, předejdete jeho případnému navýšení až na trojnásobek. 

Zastupitelstvo finančně podpořilo obecně prospěšnou společnost Říp

22.06.2023

Mgr. Jan Vancl

Bývalý ředitel Říp, o.p.s., společnosti zastřešující roudnické aktivity v rámci kultury a cestovního ruchu, použil její provozní prostředky k hrazení vlastních dluhů. Zastupitelé schválili kroky vedoucí k řešení situace a zajištění dalšího fungování i rozvoje kultury v Roudnici nad Labem. Chybějící miliony korun Město organizaci poskytne prostřednictvím dotace a daru. 

Odborníci zvou k procházce na téma zeleně a nakládání s dešťovou vodou 

16.06.2023

Projděte se roudnickými ulicemi a seznamte se přitom s prvky tzv. modrozelené infrastruktury! Využijte příležitosti si ve čtvrtek 22. června od 14:00 s odborníky z našeho města, UJEP a ČVUT prohlédnout realizovaná opatření na hospodaření s dešťovou vodou i místa, kde jsou plánována.  

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

15.06.2023

Vedení města vás zve na 5. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 21. června 2023 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Rekonstrukce mostku do října omezí průjezd Kratochvílovou ulicí

14.06.2023

Ústecký kraj již tento pátek 16. června zahajuje kompletní rekonstrukci mostku přes železniční trať v Kratochvílově ulici. Práce mají být dokončeny do 30. října a budou je provázet omezení automobilové i hromadné dopravy. Chodci a cyklisté však stále budou moci využívat tamější lávku.

Náborový den představí aktivity pro děti, nechte se inspirovat a přijeďte na kole!

02.06.2023

V sobotu 17. června na Tyršově stadionu v Sokolské ulici a přilehlých sportovištích proběhne první Náborový den Města Roudnice nad Labem. Přijďte se svými dětmi a užijte si společně den vyzkoušením mnoha různých sportovních i dalších volnočasových aktivit, nabízených místními kluby a organizacemi. Proběhne i závěrečné setkání s vyhlášením květnové výzvy „Do práce na kole“. Nechte se inspirovat a přijeďte také bezmotorově!

O vysokorychlostních tratích se Správou železnic a ministrem dopravy. Už 20. června

02.06.2023

Vysokorychlostní tratě konečně míří také do Česka. Se stavbou první části trati do Drážďan by se mělo začít už brzy, jedni z prvních cestujících se tedy svezou vlakem právě na Podřipsku. Stavební správa vysokorychlostních tratí řeší plány trati s vedením obcí, dále na ni čeká představení projektu široké veřejnosti. U nás k tomu bude příležitost v úterý 20. června, kdy Správa železnic pořádá setkání s veřejností v Roudnici nad Labem. Uskuteční se od 17.30 v kulturním domě Říp. Diskutovat s občany budou zástupci Stavební správy VRT a jako speciální host bude přítomen také ministr dopravy Martin Kupka.

Rozbor směsného odpadu poukázal na prostor pro zlepšení domácí separace

01.06.2023

Mgr. Jan Vancl

Odbor životního prostředí Městského úřadu Roudnice nad Labem, ve spolupráci s odbornou odpadovou firmou EKO-KOM, a.s., připravil a provedl rozbor komunálního odpadu z vybraných lokalit města. Přetřídění obsahu kontejnerů poukázalo na rezervy v separaci odpadů domácnostmi. 

Roudnice úspěšně třídí odpad

25.05.2023

Ústecký kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. udělili městu Roudnice nad Labem ocenění za množství vytříděného odpadu v soutěži Skleněná popelnice. Místostarosta Jiří Řezníček dnes převzal diplom za krásné 2. místo v kategorii měst nad 3501 obyvatel a šek na 25 tisíc korun, které použijeme k dalšímu rozvoji odpadového hospodářství. Děkujeme, že aktivně využíváte kontejnerů i sběrného dvora a třídíte odpad!

Rekonstrukce vlakových nástupišť zvýšila komfort i bezpečnost cestujících

24.05.2023

Slavnostním přestřižením pásky byl v tomto týdnu na roudnickém vlakovém nádraží ukončen projekt rekonstrukce nástupišť. Správa železnic investovala 425 milionů korun do jejich celkové modernizace, včetně zajištění bezbariérových přístupů. Cestujícím se tak zásadně zvýšil komfort a bezpečnost při pohybu ve stanici i nástupu do vlakových souprav. Nutné stavební úpravy proběhly také ve výpravní budově a podchodu, kde bylo instalováno moderní osvětlení či doplněn nový orientační systém.

Hluboký park je opět bezpečný

23.05.2023

Pracovníci odboru životního prostředí převzali výsledek první části druhé etapy arboristických prací v Hlubokém parku. Od dubna v něm byly v rámci rozsáhlé údržby pokáceny čtyři stovky dřevin. Po mnoha letech tak došlo k odstranění nebezpečných a dožívajících stromů, uvolnění prostoru perspektivnějším kusům i k dalším nezbytným udržovacím zásahům. 

Uzavření matriky - 25. 5. 2023

22.05.2023

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 bude matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem z provozních důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Roudnická cyklojízda: Projeďme se společně na Farmářské trhy

16.05.2023

Projeďme se v sobotu 20. května společně na kolech i koloběžkách roudnickými ulicemi z Podlusk přes Hracholusky až do centra města na Farmářské trhy! Sejdeme se v 9:00 na parkovišti u MŠ Pampeliška, vedle podluského fotbalového hřiště. Akce je určena všem cyklistům bez rozdílu věku či výkonnosti.

Zesnul bývalý ředitel Povodí Labe Jindřich Zídek

16.05.2023

V sobotu 13. května ve věku 75 let náhle zesnul Ing. Jindřich Zídek, bývalý ředitel roudnického závodu Povodí Labe. Vedení města Roudnice nad Labem vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým. Poslední rozloučení proběhne v pátek 19. května v Praze - Motole.

Nabídka pracovní pozice: referent/referentka obecního živnostenského úřadu

12.05.2023

Městský úřad Roudnice nad Labem nabízí pracovní pozici referenta obecního živnostenského úřadu.  Máte vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání? Vyznáte se alespoň rámcově v živnostenském zákoně a souvisejících tématech? Chcete stabilní a férově ohodnocené zaměstnání v příjemném prostředí i pracovním kolektivu? Do 12. června kontaktujte vedoucí odboru Šárku Čápovou.

Frézování vozovky na kruhovém objezdu omezí provoz v centru města

11.05.2023

Město Roudnice nad Labem uplatnilo reklamaci kvality části nového asfaltu v ulicích Riegrova a Jungmannova, včetně okružní křižovatky s třídou T.G.M. Z toho důvodu od středy 17. května dojde k dvoutýdennímu omezení provozu, kdy proběhne frézování a položení nového živičného povrchu.

Oprava asfaltu na týden uzavře Palackého ulici

10.05.2023

V příštím týdnu proběhne avizovaná kompletní oprava asfaltového povrchu v Palackého ulici a na dalších plochách dotčených rekonstrukcí nástupišť vlakového nádraží. Práce, které má v termínu 15. - 22. 5. provést firma Silnice Topolany, a.s., si vyžádají její kompletní uzavření. Městská autobusová doprava se v pracovní dny bude řídit mimořádným jízdním řádem.

Říp, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici ředitele

04.05.2023

ŘÍP, o.p.s., se sídlem Roudnice nad Labem, Karlovo náměstí 21, IČO 28708091, vyhlašuje výběrové řízení na pozici ředitele/ky obecně prospěšné společnosti. Přihlášku lze podat do 22. června 2023. Výběrové řízení a pohovory s vybranými uchazeči proběhnou v termínu 27. - 28. června 2023.

Labská cyklostezka se otevírá v předstihu

28.04.2023

Výstavba servisního centra Ředitelství vodních cest České republiky pokračuje dle avizovaného plánu. Zhotoviteli Strabag se podaří cyklostezku otevřít dokonce s předstihem již dnes večer. O prodlouženém víkendu tak můžete vyrazit na nerušenou projížďku kolem Labe!

"Než přiletí čáp" - akce pro nastávající maminky

27.04.2023

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla o těhotenství, porodu a mateřství ještě víc? Přijďte na akci porodnice Nemocnice Roudnice nad Labem, kterou Penta Hospitals CZ 5. května pořádá u příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek.

Odevzdáním vysloužilých elektrospotřebičů pomáháte životnímu prostředí

26.04.2023

Roudnice nad Labem se za uplynulý rok může pochlubit množstvím elektrozařízení předaného ke zpětnému odběru. Spolupráce v rámci kolektivního systému pro sběr a recyklaci společnosti Elektrowin umožňuje zodpovědnější nakládání s odpady, které dále nacházejí průmyslové využití. Děkujeme, že tříděním přispíváte k rozvoji udržitelnějšího odpadového hospodářství i ochraně životního prostředí.

Roudnice bude hledat nového ředitele pro kulturu a cestovní ruch

20.04.2023

Mgr. Jan Vancl

Říp, o.p.s., společnost zastřešující roudnické aktivity v rámci kultury a cestovního ruchu, bude hledat nové vedení. Na svou funkci totiž rezignoval její dlouholetý ředitel. Důvodem jsou manažerská pochybení v oblasti hospodaření. Změna se nemá projevit na službách poskytovaných veřejnosti.

MĚSTO NABÍZÍ BYT K PRONÁJMU

20.04.2023

Město Roudnice nad Labem oznamuje možnost podání žádosti o přidělení městského bytu 1+1 o výměře 38,96 m2 v domě č. p. 2695 (byt č. 46) v aleji 17. listopadu. Zájemci se ve úterý 16. 5. 2023 v 10:00 mohou zúčastnit jeho prohlídky.

Státní veterinární správa upozornila na výskyt ptačí chřipky

19.04.2023

Státní veterinární správa informuje o hromadném úhynu volně žijících ptáků v katastrálním území obce Předonín na ptačí chřipku. Chovatelům je doporučováno důsledné dodržování opatření biologické bezpečnosti ve svých chovech, zejména aby chránili chované ptáky před kontaktem s volně žijícími ptáky, kteří jsou zdrojem této nákazy. V případě nálezu většího počtu uhynulých ptáků s nimi nemanipulujte a kontaktujte Krajskou veterinární správu!

Zapojte se do jarní sbírky potravin!

19.04.2023

V sobotu 22. dubna 2023 se uskuteční jarní Sbírka potravin. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve vybrané síti prodejen a obchodních řetězců po celé České republice.

Uzavření registru řidičů 20. 4. 2023

14.04.2023

Registr řidičů na odboru dopravy Městského úřadu Roudnice nad Labem bude ve čtvrtek 20. 4. 2023 z technických důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

SONO nabízí kompost za výhodnou cenu

11.04.2023

Skládka odpadů "SONO", vlastněná Sdružením obcí pro nakládání s odpady, do kterého patří i Roudnice nad Labem, slouží k ukládání povolených odpadů z převážné většiny území okresu Litoměřice a z části přilehlých okresů. Provozuje také kompostárnu, kam je možné přijímat odpad s obsahem přirozených organických látek, jako jsou odpady ze zeleně, dřevní štěpky, kůra, zbytky ovoce a zeleniny a některé další odpady z potravinářské výroby a zemědělské produkce. Díky tomu tam lze sehnat kompost za výrazně výhodnějších podmínek, než v běžné distribuci.

V úseku Vraňany – Bohušovice proběhne broušení kolejnic

11.04.2023

Správa železnic informuje, že na traťovém úseku Vraňany – Bohušovice nad Ohří proběhne v rámci údržby a v souvislosti s protihlukovou úpravou železničního svršku opravné broušení kolejnic. Práce budou probíhat ve večerních a nočních hodinách ve dnech 17. – 21. 4. 2023.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

06.04.2023

Vedení města vás zve na 4. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 19. dubna 2023 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Zahajujeme rozšířený provoz dopravního hřiště

30.03.2023

V sobotu 1. dubna zahajujeme sezónu na roudnickém dopravním hřišti s novou provozní dobou pro veřejnost! Znalost dopravního značení i pozornost při pohybu na komunikacích si s dětmi na vlastních kolech či koloběžkách můžete přijít vyzkoušet každý všední den od 12:00 do 18:00. O víkendy platí prodloužená doba od 9:00 do 18:00. Hřiště bude přístupné až do konce října.

Výkopové práce omezí dopravu na Štěpárně

30.03.2023

Od pondělí 3. dubna budou v ulici Štěpárna probíhat výkopové práce. Překop vozovky, z důvodu zhotovení přípojky pro nový objekt, ji dočasně rozdělí na dva slepé úseky, které však budou celou dobu přístupné. Práce mají být zcela dokončeny nejpozději do pondělí 10. dubna. Zhotovitel však avizoval, že pokud nenastasnou komplikace, mohl by alespoň částečně průjezd obnovit již po dvou dnech. Děkujeme za pochopení.

Vlaková nástupiště jsou před dokončením, firma opraví asfalt v Palackého ulici

28.03.2023

Mgr. Jan Vancl

Rekonstrukce nástupišť na roudnickém vlakovém nádraží se blíží ke kompletnímu dokončení. Zhotovitel stavby Chládek & Tintěra, a.s. upozorňuje na finální práce v kolejišti, které si v termínu 1. - 15. dubna vyžádají výluky provozu. Proběhne závěrečné vyrovnání kolejí i definitivní úprava trakčního vedení, které již umožní maximální provozní rychlost souprav. V termínu 15. - 20. května je také připravena oprava asfaltového povrchu části Palackého ulice.

Energetické poradenství je do 12. dubna mimořádně zrušeno

28.03.2023

Středeční poradna energetického specialisty Vladimíra Vlka zítra ani příští týden mimořádně neproběhne. Nejbližší termín je tak středa 12. dubna od 15:00 do 17:00. Pro domluvení schůzky na konkrétní čas pište na e-mail vvlk@outlook.com.

Odstávka elektřiny v části Roudnice a Dobříni

24.03.2023

ČEZ Distribuce upozorňuje na plánovanou odstávku elektřiny, která se v úterý 28. března od 7:00 do 15:00 dotkne části Roudnice nad Labem a Dobříně.

Ukliďme Česko! Dobrovolníci dostanou úklidové prostředky i hodnotné ceny

23.03.2023

V sobotu 1. dubna dobrovolníci z celé republiky v rámci akce Ukliďme Česko opět vyrazí uklízet černé skládky a jiný nepořádek ve veřejném prostoru. Chcete také svou pomocí přispět k čistotě vašeho okolí? Přidejte se ke stávajícím aktivitám nebo vytvořte svou vlastní! MAS Podřipsko má pro zájemce připraveny úklidové prostředky. Zasláním fotografií z vašich úklidových aktivit se také můžete zapojit do slosování o hodnotné ceny!

Výstavba servisního centra uzavřela cyklostezku

22.03.2023

Výstavba veřejného přístaviště se servisním centrem na břehu Labe dočasně uzavřela průjezd i průchod po cyklostezce. Objízdná trasa až do konce dubna vede ulicí Sladkovského. Žádáme veřejnost, aby v zájmu vlastní bezpečnosti respektovala zábrany a upozornění zakazující vstup na staveniště. Pohyb mezi stroji, sypkým materiálem a opravovanou zdí může být velmi rizikový i v případě, že práce právě viditelně neprobíhají!

Plánovaná údržba na den přeruší dodávku vody

10.03.2023

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. oznámily, že z důvodu plánované odstávky na vodovodním zařízení dojde od 16:00 v pátek 24. 3. do 16:00 následujícího dne k přerušení dodávky pitné vody v části Roudnice nad Labem i některých obcích v jejím okolí. Náhradní zásobování bude (s ohledem na technické možnosti, místní, dopravní a povětrnostní podmínky) zajištěno cisternami.

PŘIJĎTE SE PORADIT O ENERGIÍCH NA ROUDNICKOU RADNICI

08.03.2023

Ceny energií mnoho lidí přivádějí do finančních komplikací nebo alespoň k rozvahám, jak si zajistit jejich spolehlivé dodávky za co nejpříznivějších podmínek. Město Roudnice nad Labem proto pro své obyvatele opět vyjednalo bezplatné energetické konzultační a poradenské služby. Energetický specialista Vladimír Vlk je vám připraven poradit každou středu od 15.00 do 17.00 hodin na novém místě - v kanceláři oddělení správy bytů v budově radnice v Riegrově ulici.

Aktualizujte s námi strategický plán města

02.03.2023

Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Připojte se a přispějte k rozvoji města i Vy.

Tříděním elektroodpadu i v Roudnici pomáháme chránit životní prostředí

28.02.2023

Roudnice nad Labem pro zajištění sběru a recyklace již vysloužilých elektrozařízení spolupracuje s kolektivním systémem ASEKOL. Díky zodpovědnému nakládání s těmito odpady vznikají úspory spotřeby elektrické energie, primárních surovin, vody a snižuje se okyselování prostředí i produkce skleníkových plynů. Environmentální certifikát, který ASEKOL každoročně připravuje, shrnuje, jak jsme v našem městě za rok 2022 společně přispěli k lepšímu životnímu prostředí.

Rok pomoci ukrajinským uprchlíkům v Roudnici

24.02.2023

Mgr. Jan Vancl

Dnes si připomínáme první výročí ruského vpádu na ukrajinské území. Vojenská invaze z domovů vyhnala miliony lidí. Mnoho z válečných uprchlíků nalezlo pomoc v našem regionu i přímo v našem městě. Prakticky okamžitě se nabídli dobrovolníci a dárci z řad veřejnosti. Sociální služby úřadu i místních organizací však hrály nezastupitelnou roli. A to zejména poté, kdy začínalo být jasnější, že již měsíce trvající konflikt zdaleka není u konce.

Ředitelství vodních cest zahájí výstavbu veřejného přístaviště se servisním centrem

24.02.2023

Mgr. Jan Vancl

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVCČR) v Roudnici nad Labem zahájí výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla. Turisté zde budou mít možnost vyvázat svou loď až po dobu dvou dnů. Doplní jej servisní středisko, které jim umožní čerpat pohonné hmoty, odevzdat odpad či doplnit energii, pitnou vodu a jiný drobný spotřební materiál. Projekt je součástí programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě jako podpora rekreační plavby, který ŘVCČR dlouhodobě realizuje.

Městské služby investují do vybavení, převezmou údržbu zeleně

23.02.2023

Mgr. Jan Vancl

Roudnické městské služby (RMS) investují do obměny a doplnění vybavení. Kromě náhrady za vysloužilý nákladní automobil získaly dvoumilionový investiční příspěvek na nákup další techniky. Od dubna totiž převezmou starost o kompletní údržbu veřejné zeleně. 

Práce na přístavbě ve Školní ulici pokračují

22.02.2023

Mgr. Jan Vancl

Firma Strabag pokračuje v realizaci stavebního projektu na rozšíření kapacity ZŠ Školní. Již byla dokončena hrubá stavba. Přístavba by se měla žákům otevřít ve druhém pololetí příštího školního roku. Nabídne jim sedm zcela nových odborných tříd.

Roudnice oslavila masopust

17.02.2023

Roudnické centrum dnes ovládly masky a masopustní veselí! Maškary se již tradičně sešly před radnicí, kde jim místostarosta Richard Červený symbolicky předal klíč od města. Průvod se při své cestě kolem Karlova náměstí zastavil u knihovny a infocentra, kde bylo pro všechny připraveno i drobné občerstvení. V cíli na Husově náměstí jsme si společně užili program farmářských trhů. Nechyběly ani výzvy v jezení zavěšených jitrnic či prokousávání se koláčem.

Masopustní veselí doplní farmářské trhy

14.02.2023

Již tento pátek 17. února se můžete těšit na oblíbený Roudnický masopust. Přijďte, užijte si farmářské trhy a připojte se s ostatními maskami do průvodu! Připraveny jsou i zábavné soutěže nejen pro děti!

Uzavření kanceláře pro ověřování a Czech POINT

10.02.2023

Dnes (v pátek 10. 2.) je kancelář pro ověřování a Czech POINT na Městském úřadu Roudnice nad Labem z důvodu nemoci mimořádně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Nejlepší letečtí sportovci si převzali ocenění na roudnickém letišti

08.02.2023

V pondělí 6. února na roudnickém letišti proběhlo slavnostní předávání prestižních ocenění nejlepším českým reprezentantům "Letecký sportovec roku 2022". Zúčastnila se ho celá řada významných hostů, v čele se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem. Na oficiální ceremoniál navázaly veřejné ukázky motorové i bezmotorové akrobacie, disciplín parašutistického sportu a leteckého modelářství.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

07.02.2023

Vedení města vás zve na 3. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 15. února 2023 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Pravidelný svoz bioodpadu pro rok 2023 zahájíme v březnu

02.02.2023

V závěru března bude ve vybraných lokalitách Roudnice nad Labem opět zahájen pravidelný svoz biodpadu. V příslušném termínu (od 29. 3.) tedy můžete přistavit ke svozu vaši hnědou popelnici. Nemáte ji? Zažádejte si o ni!

Přijměte výzvu a vydejte se v květnu "Do práce na kole"!

01.02.2023

Město Roudnice nad Labem se letos poprvé oficiálně připojuje k výzvě spolku AutoMat "Do práce na kole"! Namotivujte sebe i své okolí k pravidelnému pohybu, udržitelné dopravě a poznávání města i dalších aktivních lidí. Dopravujte se společně s kolegy celý květen pravidelně bezmotorově do zaměstnání a užijte si výhody i doprovodné akce "na triko".

Uzavření matriky - 2. 2. 2023

30.01.2023

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 bude z provozních důvodů uzavřena matrika městského úřadu. Děkujeme za pochopení.

Roudnice zahájila příjem žádostí o dotace na podporu sportu, kultury i mezinárodních aktivit a cestovního ruchu

27.01.2023

Dnes byl zahájen příjem žádostí o letošní programové dotace Odboru ekonomického a školského. O finance na podporu sportovních a kulturních aktivit i podporu mezinárodní spolupráce a cestovního ruchu se místní organizace mohou hlásit až do 3. března 2023.

Výběrové řízení referent/referentka pohledávek

25.01.2023

Město roudnice nad Labem vyhlásilo opakované výběrové řízení na pracovní pozici referent/referentka pohledávek na odboru ekonomickém a školském. Náplní práce je zajišťování ucelené odborné agendy na úseku vymáhání pohledávek. Přihlášky je možné podávat do 6. března 2023.

Pomůžeme vám se žádostí o dotaci na zateplení domu

19.01.2023

Mgr. Jan Vancl

Program Nová zelená úsporám Light Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR, ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, nabízí okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. S elektronickou žádostí vám pomůže roudnický městský úřad i Místní akční skupina Podřipsko.

Příspěvky z Tříkrálové sbírky pomohou azylovému domu, šatníku i sociálním službám roudnické charity

18.01.2023

Mgr. Jan Vancl

Tříkrálová sbírka na Podřipsku opět překonala úspěchy minulých let. Charita Roudnice nad Labem vybraných téměř 400 tis. Kč využije pro realizaci potřebných úprav místního azylového domu pro matky s dětmi, zajištění provozu charitního šatníku a své sociální služby, pomáhající občanům v regionu.   

Knihovna Ervína Špindlera se otevřela veřejnosti

16.01.2023

Mgr. Jan Vancl

Knihovna Ervína Špindlera Roudnice nad Labem byla dnes po rekonstrukci otevřena veřejnosti. Mezi prvními do nových interiérů podívaly děti z MŠ Písnička, které si připravily i pěkné hudební vystoupení. Odpoledne již knihovna opět naplno zahájila běžný provoz. Přijďte si také prohlédnout opravenou budovu a vypůjčit si třeba některou z mnoha knižních novinek!

Knihovna Ervína Špindlera se po rekonstrukci otevírá veřejnosti

11.01.2023

Mgr. Jan Vancl

Knihovna Ervína Špindlera na roudnickém Karlově náměstí je téměř připravena na otevření. Přijďte si již příští pondělí 16. ledna od 13:00 prohlédnout nové interiéry, půjčit si knihu a třeba i chvíli posedět v příjemném prostředí čtenářského koutku. Budova po rekonstrukci nabízí i bezbariérový přístup, včetně sociálního zařízení. Projekt byl podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Knihovna Ervína Špindlera se připravuje na otevření, navštívil ji ministr Bartoš

06.01.2023

Mgr. Jan Vancl

Knihovna Ervína Špindlera je připravována na otevření. Stále probíhá povinná revize knihovního fondu, aby po dlouhých měsících rekonstrukce mohla již 16. ledna přivítat první čtenáře. Na opravy a modernizaci budovy se podařilo získat finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) Ministerstva pro místní rozvoj. Na výsledek projektu se proto dnes přijel podívat i místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Volba prezidenta ČR – přenosné volební urny

05.01.2023

V termínu 13. -14. 1. a 27. - 28. 1. proběhne dvoukolová volba prezidenta České republiky. Ze závažných, zejména zdravotních nebo rodinných, důvodů je možné požádat o hlasování mimo volební místnost. Kontaktujte nás a sjednejte si přenosnou volební urnu.

Přejeme krásné vánoční svátky, nový rok přivítáme ohňostrojem

23.12.2022

Město Roudnice nad Labem přeje příjemné prožití vánočních svátků a štastný vstup do nového roku 2023. Nenechte si ujít tradiční ohňostroj!

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 30. 12. 2022

22.12.2022

V pátek 30. prosince 2022 bude z provozních důvodů uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Děkujeme za pochopení.

Potěšte své blízké kulturou

20.12.2022

Chcete potěšit své blízké pěkným zážitkem? Říp, o.p.s má pro Vás tip na dárek! V Informační a dopravní centrum Podřipska i on-line můžete zakopit dárkové vouchery na roudnické kulturní akce v hodnotách 500 a 1000 Kč, nyní se slevou 15%!

Koalice představila programové prohlášení, zastupitelé schválili rozpočet

15.12.2022

Mgr. Jan Vancl

Včera proběhlo 2. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem. Koalice Akce R, Společně pro Roudnici n. L. a ANO 2011 ve svém programovém prohlášení představila plány pro nadcházejí čtyřleté volební období. Zastupitelé také jednohlasně schválili návrh rozpočtu pro rok 2023.

Uzavření matriky - 29. 12. 2022

14.12.2022

Ve čtvrtek 29. 12. 2022 bude matrika z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Porucha vodovodního přivaděče přeruší dodávky vody na celé dopoledne

14.12.2022

Severočeské vodovody a kanalizace dnes ráno oznámily provozní havárii na vodovodním přivaděči ze Slavína. Z toho důvodu budou po celé dopoledne bez náhrady přerušeny dodávky vody ve větší části Roudnice nad Labem. (lokality uvedeny v příspěvku) Děkujeme za pochopení a trpělivost.
 
 

 
 

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

07.12.2022

Vedení města vás zve na 2. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 14. prosince 2022 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání místní kabelové televize a na Youtube.

Uzavření kanceláře pro ověřování a Czech POINT - 9. 12. 2022

01.12.2022

V pátek 9. 12. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena kancelář pro ověřování a Czech POINT. Děkujeme za pochopení.

Opravená knihovna otevře po Novém roce

30.11.2022

Mgr. Jan Vancl

Městská knihovna Ervína Špindlera letos prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Opravy a modernizace se dotkly fasád i interiérů, včetně elektroinstalace. Práce, které si vyžádaly její úplné několikaměsíční uzavření, jsou nyní u konce. Z důvodu dodatků i povinné revize celého knihovního fondu však čtenáře přivítá nejdříve až po Novém roce. Projekt získal finanční podporu z programu IROP.

Rozsvícením stromu jsme zahájili roudnický advent

28.11.2022

Advent jsme v Roudnici nad Labem v neděli na Karlově náměstí společně zahájili tematickými farmářskými trhy a rozsvícením městského vánočního stromu, věnovaného obcí Ledčice. O sváteční atmosféru se v závěru programu svým tradičním vystoupením, plným vánočních písní a koled, postaral Podřipský žesťový kvintet. Adventní kulturní program však nabízí mnohem více!

Roudnice má vánoční strom, věnovaly ho Ledčice

22.11.2022

Na roudnickém Karlově náměstí od dnešního dopoledne stojí vánoční strom. Roudnické městské služby ho dopravily z obce Ledčice, která nám smrk letos věnovala. Společně jej rozsvítíme již tuto neděli 27. listopadu v 17:00, na závěr adventních farmářských trhů. Nenechte si to ujít!

Roudnice má nové vítací tabule

21.11.2022

V minulém týdnu bylo na vjezdech do Roudnice nad Labem osazeno sedm oboustranných vítacích tabulí. Novou grafiku, uvádějící i naše partnerská města (Ruelle-sur-Touvre a Dessau-Roßlau) a kontakt na místní infocentrum, můžete potkat v ulicích Žižkova, Terezínská, Kratochvílova, Chvalínská, Chelčického, 9. května a u mostu Ervína Špindlera.

Roudnice si připomíná 33 let od sametové revoluce

16.11.2022

Zítra si připomeneme 33 let od sametové revoluce a 83 let od uzavření českých vysokých škol nacisty. U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva roudničtí radní společně položili květinu k pamětní desce u sochy Jana Husa, kde se v době revoluce setkávali místní občané.

Ohlédnutí za Otevřenými vinnými sklepy na Podřipsku 2022

16.11.2022

Beáta Krůpová, Říp, o.ps.

Druhá listopadová sobota v Roudnici nad Labem ožila veselou a příjemnou atmosférou Otevřených vinných sklepů na Podřipsku. 

Výběrové řízení na pozici referent/referentka pohledávek

16.11.2022

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na pracovní pozici „referent/referentka pohledávek na odboru ekonomickém a školském“. Lhůta podání přihlášek končí 22. 11. 2022. Bližší informace naleznete v sekci výběrová řízení.

REKONSTRUKCE ŽELEZNIČNÍ STANICE - UPOZORNĚNÍ NA NOČNÍ PRÁCE

14.11.2022

Zhotovitel probíhající rekonstrukce vlakových nástupišť na roudnickém nádraží (Chládek & Tintěra, a.s.) informuje, že dnes a zítra v noci bude na stavbu mimořádně navážet betonový recyklát z recyklační základny v Židovicích. (Do prostoru nástupišť před výpravní budovou.) Na trase se otočí cca tři nákladní automobily za hodinu. Firma se omlouvá občanům za provoz i hluk a děkuje za pochopení.
 

Základní škola Karla Jeřábka oslaví 110 let

09.11.2022

V pátek 11. listopadu Základní škola Karla Jeřábka oslaví 110. výročí svého založení. Přijďte se podívat na historickou výstavu a další doprovodný program!

Rekonstrukce železniční stanice - upozornění na noční práce

03.11.2022

Zhotovitel probíhající rekonstrukce vlakových nástupišť na roudnickém nádraží (Chládek & Tintěra, a.s.) informuje, že dnes a zítra v noci bude na stavbu mimořádně navážet materiál z recyklační základny v Hrobcích. Na trase se otočí cca tři nákladní automobily za hodinu. Firma se omlouvá občanům za provoz i hluk a děkuje za pochopení.

Roudnice nad Labem má nové zastupitelstvo, vznikla široká koalice

03.11.2022

Mgr. Jan Vancl

Na včerejším ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem došlo k naplnění koaliční smlouvy. Zastupitelé Akce R, Společně pro Roudnici n. L. a ANO 2011 podpořili vznik široké koalice. Na postu starosty města pokračuje Ing. František Padělek, do funkcí místostarostů byli zvoleni Ing. Richard Červený a Mgr. Jiří Řezníček. 

Montáž výtahu omezí prodej vlakových jízdenek, cestujícím se otevře podchod

26.10.2022

Rekonstrukce vlakových nástupišť se blíží do závěrečné fáze. Zítřejší montáž výtahu od rána do odpoledních hodin znemožní cestujícím vstup do vestibulu výpravní budovy. Jízdenky si tak budou muset zakoupit na nástupišti nebo přímo ve vlaku. V pondělí 31. října má být demontováno provizorní schodiště, zrušen přechod v kolejišti a znovu otevřen podchod na třetí nástupiště.

Pozvánka na ustavující zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem

25.10.2022

Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl všechny námitky na neplatnost komunálních voleb, které byly v našem městě podány. Zveme vás tedy na ustavující zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 2. listopadu 2022 od 17:00 v Kulturním domě Říp na Husově náměstí.

Opravy v ulicích Hornická a 9. května pokračují

20.10.2022

Oprava povrchu vozovky v ulicích Hornická a 9. května po frézování pokračuje dočišťovacími pracemi. Upozorňujeme řidiče na dopravní značení, kterým se mnozí z nich bohužel odmítají řídit. Snížení dopravní zátěže po dobu oprav znamená jejich hladší průběh a vyšší bezpečnost na staveništi. V Hornické ulici je zakázán tranzitní průjezd a v 9. května vjezd povolen pouze dopravní obsluze. Žádáme proto, abyste do prostoru stavby vjížděli pouze pokud jste k tomu oprávněni a je to nezbytně nutné. Děkujeme.

UPOZORNĚNÍ NA UKONČENÍ SVOZU BIOODPADU

19.10.2022

Upozorňujeme občany města Roudnice nad Labem, že poslední pravidelný čtrnáctidenní interval svozu bioodpadu ze sběrných nádob v roce 2022 bude proveden ve čtyřicátém sedmém týdnu tj. 23., 24. a 25. listopadu 2022.

Uzavření matriky - 3. 11. 2022

18.10.2022

Ve čtvrtek 3. listopadu bude z důvodu kontroly matričních úřadů uzavřena matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem. Děkujeme za pochopení.

Policie ČR varuje před podvodníky

14.10.2022

Podvodníci přicházejí se stále inovativnějšími postupy, jak své oběti připravit o majetek, či je jinak poškodit. Policie ČR proto v informační kampani upozorňuje na nejčastější rizika a jak jim předcházet.

Energetická poradna dnes mimořádně zrušena

12.10.2022

Bezplatná poradenská služba energetického specialisty Ing. Vladimíra Vlka na roudnické radnici je dnes, z důvodu nemoci, mimořádně zrušena. Příští poradna proběhne ve středu 19. října od 14.00 do 17.00 hodin v kanceláři č. 14 v prvním patře úřední budovy na Karlově náměstí. Děkujeme za pochopení.

KOMUÁLNÍ VOLBY: Koaliční smlouva uzavřena, soud řeší stížnosti

10.10.2022

Lídři tři nejúspěšnějších politických celků letošních komunálních voleb do Zastupitelstva města Roudnice nad Labem podepsali koaliční smlouvu. Krajskému soudu v Ústí nad Labem byly doručeny stížnosti na průběh voleb. Termín konání ustavujícího zasedání tak musel být odložen.

Frézováním zahájí opravy vozovky v ulicích 9. května a Hornická

06.10.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje v pondělí 10. října zahájí plošnou opravu povrchu komunikace v ulicích 9. května a Hornická. V prvních dvou dnech zhotovitel (Vodohospodářské stavby, s.r.o.) provede kompletní frézování v obou pruzích a naváže ručním odbouráváním asfaltu.  Na veřejném setkání s obyvateli Podlusk byl prezentován plán dokončení prací do 1. listopadu, tedy o dva týdny dříve, než bylo původně avizováno.

Zahajujeme kácení proschlých stromů v Hlubokém parku

04.10.2022

Mgr. Jan Vancl

Zítra v ranních hodinách bude v Hlubokém parku zahájeno kácení 91 kusů proschlých stromů v tzv. havarijním režimu. Práce na odstranění dřevin, které by pádem mohly ohrozit zdraví či majetek, mají být odbornou firmou dokončeny do 15. listopadu. Žádáme o obezřetnost při pohybu v blízkosti probíhajících prací a respektování pokynů zhotovitele. Děkujeme.

Údržba uzavře dětské hřiště na Bezděkově

04.10.2022

Mgr. Jan Vancl

Zítra proběhne plošná chemická údržba na bezděkovském dětském hřišti v Krabčické ulici. Po dobu jednoho týdne proto bude veřejnosti kompletně uzavřeno. V zájmu ochrany vlastního zdraví prosím respektujte výstražná označení a nevstupujte do jeho prostoru. Zhruba polovina plochy bude, po dokončených výkopových pracích, uvedena do původního stavu a nově oseta travou. Tato část hřiště proto zůstane uzavřena až do konce listopadu. Děkujeme za pochopení.

VEŘEJNÉ SETKÁNÍ K OPRAVÁM VOZOVKY V ULICÍCH 9. KVĚTNA A HORNICKÁ

03.10.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje  v pondělí 10. října plánuje zahájit plošnou opravu povrchu komunikace v ulicích 9. května a Hornická. Bližší informace k průběhu prací i souvisejícím dopravním omezením budou prezentovány na veřejném setkání již tuto středu 5. října od 17:00 v restauraci u fotbalového hřiště Dynamo Podlusky.

V Podluskách proběhne sběr nebezpečných odpadů

03.10.2022

Mgr. Jan Vancl

V sobotu 8. října ráno v Podluskách proběhne sběr drobných nebezpečných odpadů. Vysloužilé elektrozařízení však není přijímáno! Službu zabezpečuje Sdružení obcí pro nakládání s odpady SONO.

Prohlášení koalice

27.09.2022

Na základě výsledků voleb do Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, konaných 23. a 24. září, bylo v neděli zahájeno jednání tří nejúspěšnějších subjektů. Kandidátky Akce R, Společně pro Roudnici a ANO 2011 získaly celkem 16 mandátů, a mají tak od Vás, voličů, velmi silnou podporu. Vyjednávací týmy se dohodly na složení Rady Města, kde zasednou tři zástupci Akce R, dva zástupci SPR a dva zástupci ANO 2011. Pozici starosty obsadí Společně pro Roudnici, místostarosty budou nominanti Akce R a ANO 2011. V následujících dnech budou upřesněny pracovní gesce každého z členů vedení města. Vedení kontrolního a finančního výboru bude nabídnuto opozici.

UZAVŘENÍ ODBORU DOPRAVY 29. 9. 2022

27.09.2022

Připomínáme, že ve čtvrtek 29. září bude na Městském úřadu Roudnice nad Labem (z důvodu výměny oken) uzavřen odbor dopravy. Děkujeme za pochopení.

Zákaz zastavení - 29. 9. 2022 - Neklanova, Bořivojova, Stavbařů

23.09.2022

Zákaz zastavení - 29. 9. 2022 - Neklanova, Bořivojova, Stavbařů - čištění komunikace

Zákaz zastavení - 27. 9. 2022 - Dr. Slavíka, Třebízského, Havlíčkova

23.09.2022

Zákaz zastavení - 27. 9. 2022 - Dr. Slavíka, Třebízského, Havlíčkova - čištění komunikace

Zítra se otevřou volební místnosti, voliči z pátého okrsku přijdou do kulturního domu

22.09.2022

23. a 24. září 2022 proběhnou komunální volby do zastupitelstev obcí. Již zítra se tak otevřou volební místnosti, kde budete moci rozhodnou o své politické reprezentaci pro nadcházející čtyřleté období. Z důvodu pokračující rekonstrukce městské knihovny se však jedna z nich (okrsek č.5) přesouvá do kulturního domu na Husově náměstí.

Volby probíhají v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.

Zastupitelé přijali technickou novelu zásad pro výstavbu v Roudnici nad Labem

22.09.2022

Mgr. Jan Vancl

Na včerejším veřejném zasedání zastupitelé schválili technickou novelu dokumentu „Zásady pro výstavbu ve městě Roudnice nad Labem“, důležitého pro další udržitelný urbanistický rozvoj území města. Vyjasnili tak sporné body, které umožní jeho lepší aplikaci. 

Riegrova ulice bude dokončena v říjnu, SUS pokračuje v opravách

21.09.2022

Mgr. Jan Vancl

Práce v Riegrově ulici pokračují dle stanoveného plánu. Firma Porr a.s. přislíbila dokončení díla nejpozději do 23. října. Postupují i práce na pokládce nového povrchu vozovky v Kratochvílově ulici. Náhradní termín oprav asfaltu v podluské ulici 9. května zatím nebyl Správou a údržbou silnic Ústeckého kraje (SUS) stanoven.

Město představilo studii lávky přes Labe pro pěší a cyklisty

16.09.2022

Mgr. Jan Vancl

V tomto týdnu proběhlo veřejné setkání na téma studie nové lávky řeku Labe pro pěší a cyklisty. Architekti Petr Tej a Martin Rusina představili dvě varianty stavby, která by mohla umožnit bezpečnější propojení centra Roudnice nad Labem se sportovním a volnočasovým areálem na druhém břehu.

Omezení provozu kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 19. 9.

16.09.2022

V pondělí 19. září bude kancelář pro ověřování a CZECHPOINT z provozních důvodů od 11:30 do 15:00 uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Dny evropského dědictví nabídnou prohlídky zdarma

15.09.2022

Již tuto sobotu 17. září se Roudnice nad Labem opět připojí ke Dnům evropského dědictví. Kromě běžně přístupných památek se v tento den otevřou i objekty, které jsou jinak veřejnosti uzavřené, a to zdarma či za snížené vstupné.  

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

13.09.2022

Vedení města vás zve na 23. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 21. září 2022 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání MIS a na Youtube.

Uzavření odboru dopravy 29. 9. 2022

13.09.2022

Mgr. Jan Vancl

Ve čtvrtek 29. září bude na Městském úřadu Roudnice nad Labem (z důvodu výměny oken) uzavřen odbor dopravy. Děkujeme za pochopení.

Havárie plynu omezuje vjezd na Karlovo náměstí

12.09.2022

Mgr. Jan Vancl

V Řipské ulici, na vjezdu do Karlova náměstí, byl zjištěn únik plynu. Proběhlo navrtání sond a oprava si vyžádá výkopové práce. Po dobu jejich průběhu bude veškerá doprava odkloněna ulicí Očkova kolem Galerie moderního umění. Bližší doba trvání omezení (a rozsah oprav, které si havárie plynového potrubí vyžádá) bude stanovena až po jeho částečném odkrytí.

Představení studie lávky přes Labe pro pěší a cyklisty

07.09.2022

Mgr. Jan Vancl

Přijďte se seznámit se dvěma návrhy nové lávky pro pěší i cyklisty přes řeku Labe. Představení výsledku architektonicko-urbanistické studie jejími autory z Bridge Structures a Rusina Frei architekti proběhne ve středu 14. 9. od 17:00 na sále Kulturního domu Říp.

Oprava povrchu vozovky uzavře silnici na Krabčice

06.09.2022

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje 12. září zahájí kompletní opravu povrchu vozovky od Kratochvílovy ulice (okružní křižovatka u Billy) až po obec Krábčice. Úsek mezi kruhovými objezdy čeká dopravní uzavírka až do 30. září, kdy mají být opravy dokončeny. Objízdné trasy povedou po obchvatu a Riegrovou ulicí kolem Mevy. Lokalita však zůstane stále průjezdná pro MHD, záchranné složky i dopravní obsluhu, tedy i rezidenty, kteří by se do domovů a ke svým nemovitostem jinou cestou nedostali.

Začala výstavba přístaviště pro rekreační lodě

05.09.2022

Ředitelství vodních cest ČR v minulém týdnu v Roudnici nad Labem zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla. Turisté zde budou mít možnost vyvázat svou loď až na dobu 48 hod. a z odběrných sloupků doplnit vodu či čerpat elektřinu. Projekt je součástí programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě jako podpora rekreační plavby.

Bazén otevírá po odstávce, nabídne i masáže

31.08.2022

Roudnický krytý plavecký bazén se v září znovu otevírá veřejnosti po pravidelné srpnové technické odstávce. Kromě modernizovaného zázemí dvou bazénů s parní lázní i vířivkou nově nabízí i masáže.

Změna jízdního řádu MHD

30.08.2022

Od 1. září platí nový jízdní řád roudnické autobusové městské hromadné dopravy. Mezi zásadní změny patří přidání spojení na Čihadla, vrácení trasy ke hřbitovu i do Hornické ulice a u některých spojů také vynechání železniční stanice.

Změny v roudnické dopravě 1. září

30.08.2022

Od čtvrtka 1. září v Roudnici nad Labem platí nově aktualizovaný jízdní řád MHD. Po dlouhé době se však také vrací automobilová doprava do Riegrovy ulice. Rekonstrukční práce stále pokračují. Proto bude otevřena pouze v jednom směru z Jungmannovy ulice a s omezením max. rychlosti na 30 km/h. Umožní to však zrušení obousměrného provozu na Karlovo náměstí, řízeného semafory.

Výzva k přihlášení ukrajinských dětí k povinné školní docházce

25.08.2022

Mgr. Jan Vancl

Na ukrajinské děti, dlouhodobě setrvávající na území České republiky, se vztahuje povinné předškolní vzdělávání a povinná školní docházka. Máte ve svém okolí dítě, které ještě nebylo do školy přihlášeno? V termínu 29. – 31. srpna je pro ně i jejich rodiče připravena na Městském úřadu Roudnice nad Labem služba, která jim pomůže ještě vše vyřešit a hladce vstoupit do nadcházejícího školního roku. Ve vybrané hodiny bude k dispozici tlumočník.

OMEZENÍ PROVOZU KANCELÁŘE PRO OVĚŘOVÁNÍ A CZECHPOINT

22.08.2022

Z provozních důvodů bude v pátek 26. srpna úřední doba kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT na Městském úřadu Roudnice nad Labem zkrácena pouze do 11:00. Děkujeme za pochopení.

Porucha registru vozidel

17.08.2022

Z důvodu poruchy registru vozidel dnes odbor dopravy nemůže provádět úkony, při kterých je třeba tisknout do dokladů. (stále je tedy možné např. vyřazení vozidla či uložení do depozitu) Děkujeme za pochopení.

Hledáme zájemce o práci v okrskových volebních komisích

16.08.2022

23. a 24. září 2022 proběhnou komunální volby do zastupitelstev obcí. Staňte se členem okrskové volební komise v Roudnici nad Labem a pomozte dohlédnout na jejich správný průběh. Dobrovolníci mají nárok na zvláštní odměnu, případně pracovní nebo služební volno.

Povodně 2002 – připomeňme si děsivý vodní živel 15. 8. v roudnickém infocentru

11.08.2022

Říp, o.p.s.

Dne 15. srpna 2022 uplyne přesně 20 let od kulminace řeky Labe v Roudnici nad Labem. Hrozivá povodeň, která zasáhla nejen Podřipsko. Povodeň v Česku z roku 2002 je jedna z největších událostí svého druhu v historii České republiky.

U podluského rybníka proběhne kácení topolů

03.08.2022

Nejpozději do konce tohoto týdne bude na soukromém pozemku u podluského rybníka zahájeno povolené kácení skupiny přestárlých topolů. Prosychající dřeviny totiž padajícími větvemi již ohrožují své bezprostřední okolí.

Roudnické vinobraní 2022

28.07.2022

Hudební festival s velkým výběrem burčáků, vín a bohatým doprovodným programem - to je Roudnické vinobraní, které se bude konat 10. září 2022 v zámeckém areálu v Roudnici nad Labem. Těšit se můžete i na tradiční doprovodné akce - výstavu vozidel Historici v Roudnici a festivalu komorních pěveckých sborů Roudnické konsonance.

Krajský úřad Ústeckého kraje vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

27.07.2022

Od dnešních 13:00 hodin platí na celém území Ústeckého kraje až do odvolání doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. Vstoupily tak v platnost zákazy, omezení a povinnosti pro fyzické i právnické osoby stanovené tímto vyhlášením. Plošný vstup do lesů na území regionu však zakázán není.

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 1.- 5. srpna

25.07.2022

Kancelář pro ověřování a CZECHPOINT bude v týdnu od 1. do 5. srpna z provozních důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

VEŘEJNÉ SETKÁNÍ K OPRAVÁM VOZOVKY V ULICI 9. KVĚTNA

25.07.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje 1. září plánuje zahájit plošnou opravu povrchu komunikace v podluské ulici 9. května. Bližší informace k průběhu prací i souvisejícím dopravním omezením budou prezentovány na veřejném setkání v pondělí 15. srpna od 17:00 v restauraci u fotbalového hřiště Dynamo Podlusky.

Probíhá pasportizace veřejného osvětlení

20.07.2022

V tomto a příštím týdnu probíhá pasportizace rozvodů veřejného osvětlení. Z toho důvodu jsou postupně spínány a kontrolovány jeho části. Nejedná se tak o poruchu, ani mimořádnou údržbu. Práce provádí specializovaná firma v součinnosti s Roudnickými městskými službami. Děkujeme za pochopení.

Ústecký kraj hledá nejinovativnější firmy

14.07.2022

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK), spolu s Ústeckým krajem, právě vyhlásilo každoroční soutěž o nejvíce inovativní firmy regionu. Odborná porota bude hodnotit nejlepší inovace výrobků, služeb, technologií či procesů ve dvou kategoriích. Vítěz každé z nich získá finanční odměnu 50 000 Kč a další benefity.

Na Zálabí probíhá kácení nemocných jasanů

11.07.2022

Pracovníci odborné firmy dnes zahájili kácení nemocných jasanů na Zálabí. Práce na odstranění tří desítek stromů, se suchými korunami a napadenými kmeny, budou až do příštího pondělí prováděny v prostoru sousedícím po celé délce s oblázkovým vstupem do řeky Labe. Při pohybu lokalitou proto prosím dbejte pokynů a osobní bezpečnosti. Děkujeme.

UZAVŘENÍ KANCELÁŘE PRO OVĚŘOVÁNÍ A CZECHPOINT 11.-12.7.

08.07.2022

Z provozních důvodů bude kancelář pro ověřování a CZECHPOINT na Městském úřadu Roudnice nad Labem v pondělí 11. a v úterý 12. července zcela uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zahajujeme výstavbu rozšíření kapacity ZŠ Školní

04.07.2022

Mgr. Jan Vancl

V tomto týdnu firma Strabag zahájí realizaci stavebního projektu na rozšíření kapacity ZŠ Školní. Nová budova žákům nabídne sedm zcela nových odborných tříd. Prvním krokem před hloubením základů bude nezbytná úprava zeleně na pozemku školy.

PRÁCE U POLICIE - POVOLÁNÍ, KTERÉ MÁ SMYSL

30.06.2022

Policie ČR hledá muže i ženy starší 18 let se zájmem o zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek. Umíte se dobře a rychle rozhodnout? Jste zodpovědní? Chcete pomáhat ostatním? Rádi sportujete? Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů? Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání? Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost? Rozšiřte její řady a staňte se příslušníky Policie České republiky!

Basketbalová akademie zahajuje výstavbu nové sportovní haly

29.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Basketbalová akademie v tomto týdnu na roudnickém sídlišti zahájí výstavbu nové sportovní haly. Montovaná stavba, financovaná ve spolupráci s Městem Roudnice nad Labem a firmou Mondi Štětí a.s., nabídne zázemí nejen mladým basketbalistům, ale i dalším sportům a širší veřejnosti.

Město nabízí byty k pronájmu

29.06.2022

Město Roudnice nad Labem oznamuje zájemcům možnost žádosti o přidělení městského bytu 1+1 o výměře 39,2 m2 (byt č. 43) a 1 kk o výměře 35,4 m2 (byt č. 65) v domě č. p. 2695 v ulici Alej 17. listopadu. Zájemci se ve čtvrtek 14. 7. 2022 v 10:00 mohou zúčastnit jeho prohlídky.

Zastupitelé schválili zásady pro výstavbu, developeři přispějí na veřejnou infrastrukturu 

28.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Na červnovém veřejném zasedání roudničtí zastupitelé schválili dokument důležitý pro další urbanistický rozvoj území města. „Zásady pro výstavbu ve městě Roudnice nad Labem“ mají pomoci při jednání s investory nové bytové výstavby a zajistit tak zachování kvality bydlení pro stávající i budoucí rezidenty. Ve středu 13. července od 17:00 v KD Říp proběhne veřejné setkání, na kterém se budete moci s tímto tématem seznámit. 

William Lobkowicz vystoupil před zastupiteli, chce být součástí roudnického života

24.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Na červnovém zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem jako host vystoupil pan William Lobkowicz ml. Představil současný stav i možný rozvoj aktivit rodiny Lobkowiczů, na kterých by ráda spolupracovala s místními a zapojila se tak více i do roudnického komunitního života.

Uzavření matriky - 28. 6. 2022

23.06.2022

V úterý 28. 6. 2022 bude z důvodu školení uzavřena matrika. Děkujeme za pochopení.

Pátrací služba pomáhá spojovat rodiny rozdělené válkou

20.06.2022

Pátráte po blízkých osobách v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině? Využijte Pátrací službu Červeného kříže, pomáhající spojovat rodiny a blízké rozdělené válkou nebo přírodními katastrofami.

Шукаєте близьких у зв'язку зі збройним конфліктом в Україні? Скористайтеся перевагами служби пошуку Червоного Хреста, яка допомагає возз’єднати сім’ї та близьких, розділених війною чи стихійними лихами.
 
Вы ищете близких в связи с вооруженным конфликтом в Украине? Воспользуйтесь поисковой службой Красного Креста, которая помогает воссоединить семьи и близких, разделенных войной или стихийными бедствиями.

Rekonstrukce si vyžádala změny provozu roudnické železniční stanice

17.06.2022

V železniční stanici Roudnice nad Labem byla dnes v ranních hodinách pro cestující zavedena avizovaná změna provozu nástupišť a nádražní budovy. Z parkoviště, které je dočasně určeno výhradně pro potřeby stavby a náhradní autobusové dopravy, vede provizorní schodiště. Vlaky odjíždějí od nově zrekonstruovaného ostrovního nástupiště a na bezpečný přechod kolejiště dohlížejí zaměstnanci drah.

Roudnický košt se podesáté opět vydařil

15.06.2022

Desátý ročník Roudnického koštu do areálu lobkowiczkého zámku o víkendu přilákal více než 1200 návštěvníků. Jejich hlasy rozhodli o vítězi ankety Vinař koštu, kterým se letos stalo Vinařství Podrábský. Pestrou nabídku vína, burčáku, dobrého jídla i zábavy však 10. září nabídne i tradiční Roudnické vinobraní.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

13.06.2022

Vedení města vás zve na 22. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 22. června 2022 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí.

Havárie vodovodu v centru přeruší dodávky na několik hodin

10.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Na křižovatce Nerudovy, Jungmannovy a Riegrovy ulice při výkopových pracích došlo k poškození vodovodu. Z toho důvodu musela být nejméně na dobu několika následujících hodin přerušena dodávka vody v nejbližším okolí (týká se i části Karlova a Husova náměstí). Závada by měla být opravena ještě dnes. 

Na zámku začal Týden přírody a myslivosti

08.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Roudnický lobkowiczký zámek dnes po letech opět ožil tématy přírody a myslivosti. V termínu 8. - 11. 6. 2022 je v jeho prostorách zdarma k vidění nejen výstava trofejí a shozů zvěře z celého litoměřického okresu. Pro ty, kteří se událost rozhodnou navštívit v sobotu, společně s Roudnickým koštem, je v rámci hlavního dne akce připraven bohatý doprovodný program.

Omezení provozu kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT

07.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Z provozních důvodů bude kancelář pro ověřování a CZECHPOINT na Městském úřadu Roudnice nad Labem  v pátek 10. června zcela uzavřena a 17. června její úřední doba zkrácena pouze do 11:00. Děkujeme za pochopení.

Přijďte se poradit o energiích na roudnickou radnici

06.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Ceny energií přivádějí stále více lidí do finančních komplikací nebo alespoň k rozvahám, jak si zajistit jejich spolehlivé dodávky za co nejpříznivějších podmínek. Město Roudnice nad Labem proto pro své obyvatele vyjednalo bezplatné energetické konzultační a poradenské služby. Od 8. června je můžete využít každou středu od 14.00 do 17.00 hodin v prvním patře radnice.

Rekonstrukce nástupišť se posouvá do další etapy

02.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa železnic pokročila v rekonstrukci nástupišť železniční stanice Roudnice nad Labem. Od poloviny června bude uvedena do provozu dokončená ostrovní část. Práce se tak budou moci přesunout k nádraží budově a do podchodu. Aktivace nových zabezpečovacích zařízení si vyžádají omezení železniční i automobilové dopravy. Parkoviště Českých drah bude od 12. 6. vyhrazeno pouze pro účely stavby a náhradní autobusové dopravy.

Uhradili jste poplatek za komunální odpad?

01.06.2022

Mgr. Jan Vancl

Už jen měsíc zbývá na uhrazení letošního poplatku za komunální odpad. Včasným zaplacením částky 670 Kč, splatné jednorázově do 30. 6. 2022 osobně na pokladně městského úřadu nebo převodem, předejdete jeho případnému navýšení až na trojnásobek.

Aktualizujte s námi roudnický strategický plán

30.05.2022

Mgr. Jan Vancl

Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Připojte se a přispějte k rozvoji města i vy.

Odstávka systému evidence zemědělského podnikatele

26.05.2022

Ministerstvo zemědělství realizuje projekt upgradu databázového prostředí. V termínu 1. - 10. 7. 2022 proto nebudou dostupné služby agendového informačního systému evidence zemědělského podnikatele. Děkujeme za pochopení.

Uzavření matriky 26. - 27. 5. 2022

23.05.2022

Ve dnech 26. - 27. 5. 2022 bude z důvodu školení uzavřena matrika. Děkujeme za pochopení.

Výsledky odpadového hospodářství města za rok 2021

20.05.2022

Město Roudnice nad Labem vyhodnotilo výsledky odpadového hospodářství a celkové produkce odpadů, včetně nákladů a výdajů na provoz obecního systému, za uplynulý rok. Sběr a svoz směsného komunálního odpadu tvořil nadpoloviční většinu vynaložených prostředků. Prohlédněte si přehledy množství v minulé sezóně vyprodukovaného odpadu a částek potřebných k nakládání s ním. 

24. 5. 2022 - ZÁKAZ ZASTAVENÍ - Sokolská, Komenského, Poděbradova a nám. Jana z Dražic - ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACE

20.05.2022

24. 5. 2022 - ZÁKAZ ZASTAVENÍ - Sokolská, Komenského, Poděbradova a nám. Jana z Dražic - ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACE

Roudnické základní školy do prvních tříd přijaly všechny zájemce

17.05.2022

Mgr. Jan Vancl

Zápisy do prvních tříd proběhly úspěšně. Místo se podařilo nalézt všem dvěma stům zájemců o povinnou školní docházku v roudnických základních školách. Mimořádné kolo zápisů pro děti z Ukrajiny proběhne na začátku června. 

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

16.05.2022

Vedení města vás zve na 21. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 25. května 2022 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání místní kabelové televize a na Youtube.

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT

12.05.2022

V úterý 24. května bude z důvodu školení mimořádně uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Další přerušení provozu je z technických důvodů plánováno i na pátek 10. června. Děkujeme za pochopení.

Město zahájilo přípravu projektu lesoparku Na Kolečku

11.05.2022

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem uzavřelo s vítězným ateliérem zahradní a krajinářské architektury Land 05 smlouvu o dílo na zhotovení projektové dokumentace lesoparku Na Kolečku. V tomto týdnu proběhla schůzka architektů a dalších specialistů přímo v terénu. Přípravy vedoucí k zahájení jeho výstavby potrvají nejméně dva roky. 

Změna Tarifu PID ve Středočeském kraji

11.05.2022

Od 12. června 2022 dochází k úpravám jízdného na linkách v systému PID ve Středočeském kraji. Senioři nad 70 let budou nově platit poloviční jízdné. Účastníkům odboje a odporu proti komunismu a válečným veteránům PID nabídne speciální slevu. Dále zavede výhodné krátkodobé i jednodenní doklady pro přepravu jízdních kol.

Pietním aktem uctili pámátku obětí světových válek

06.05.2022

Mgr. Jan Vancl

Roudnice nad Labem si připomíná 77. výročí konce 2. světové války. Vedení města na tradičních pietních místech věnci a svícemi uctilo památku všech, kteří svou obětí pomohli ukončit oba celosvětové konflikty.

V domově důchodců slaví 101. narozeniny

04.05.2022

Mgr. Jan Vancl

Paní Helena Jandová dnes v roudnickém domově důchodců oslavila 101. narozeniny. K výjimečnému životnímu jubileu jí přišel s květinou a dalšími dárky gratulovat i starosta města František Padělek a pracovnice roudnického sociálního odboru.

Knihovna přeruší provoz již v polovině května

03.05.2022

Mgr. Jan Vancl

V budově Knihovny Ervína Špindlera začíná celková rekonstrukce.  Z toho důvodu bude, oproti původnímu předpokladu, zcela uzavřena již od pondělí 16. 5. 2022. Všechny výpůjčky budou automaticky prodlouženy minimálně do 10. 10. 2022.

Zahajujeme rekonstrukci městské knihovny

29.04.2022

Mgr. Jan Vancl

Městskou knihovnu Ervína Špindlera přes prázdniny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Opravy a modernizace se dotknou fasád i interiérů, včetně elektroinstalace. Práce si proto již v červnu vyžádají její úplné několikaměsíční uzavření. Půjčte si tak knihy na letní čtení včas!

Sběrem elektra pomáháte ochraně životního prostředí i místnímu odpadovému hospodářství

27.04.2022

Mgr. Jan Vancl

Díky svým obyvatelům se Roudnice nad Labem může za uplynulý rok 2021 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 74,67 t. Na každého obyvatele tak připadá 5,85kg vysloužilých spotřebičů. Odměnu z tzv. motivačního programu město využije pro místní odpadové hospodářství.

Podpořte nákupem jarní sbírku potravin

21.04.2022

V sobotu 23. dubna 2022 se uskuteční jarní Sbírka potravin. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve vybrané síti prodejen a obchodních řetězců po celé České republice.

Na Řípskou pouť autobusem i vláčkem!

21.04.2022

Zábava pro celou rodinu - to je oblíbená pouť pod horou Říp! Již tento prodloužený víkend 22. - 24. dubna vás čeká bohatý program, atrakce i stánky s občerstvením. Na pouť i zpět po celý víkend jezdí pravidelné autobusové linky a silniční vláček.

Než přiletí čáp - akce pro nastávající maminky

20.04.2022

Jste těhotná nebo plánujete založit rodinu a ráda byste se dozvěděla více o těhotenství, porodu a mateřství? Nemocnice Roudnice nad Labem právě pro Vás  ve své porodnici v pátek 6. května 2022 mezi 14:00 a 17:00 pořádá akci u příležitosti Světového dne těhotenství a Mezinárodního dne porodních asistentek.

Roudnice nad Labem pomáhá stovkám ukrajinských uprchlíků

14.04.2022

Mgr. Jan Vancl

Ruská agrese vyhnala z domovů miliony Ukrajinců, z nichž někteří dorazili i do našeho města. Pomoc, do jejíž přípravy se zapojila radnice i veřejnost, již má téměř tři stovky příjemců. Starosta František Padělek na veřejném zasedání Zastupitelstva města shrnul aktuální stav aktivit pomáhajících s ubytováním, adaptací i vzděláváním dětí a začleňováním dospělých uprchlíků.

Připravte se na zápisy do mateřských škol

05.04.2022

Blíží se termíny zápisů pro školní rok 2022/2023. V roudnických mateřských školách proběhnou 3. a 4. května 2022. Zjistěte si potřebné informace.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

05.04.2022

Vedení města vás zve na 20. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 13. dubna 2022 od 17.00 hod. v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Karlově náměstí. Jeho úplný záznam bude dostupný ve vysílání místní kabelové televize a na Youtube.

Integrace dopravy od dubna nabídne nové spoje, snižují se slevy jízdného

31.03.2022

Doprava Ústeckého kraje (DÚK) prohlubuje spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou (PID). Od 1. dubna tak dochází k rozšíření Tarifu DÚK směrem do Středočeského kraje. V návaznosti na celostátní změny se také snižují slevy jízdného pro děti, studenty a seniory. 

Krajský úřad pomáhá s kompenzacemi za ubytování, zřídil i call centrum

28.03.2022

Na základě usnesení vlády České republiky připravil Krajský úřad Ústeckého kraje systém pro finanční kompenzace poskytovatelům ubytování ukrajinským uprchlíkům, kteří nalezli dočasné zázemí v našem regionu. Současně bylo zřízeno i speciální call centrum (475 657 817), zodpovídající veškeré dotazy související s tímto procesem.

Dům dětí a mládeže nabízí aktivity pro děti z Ukrajiny

25.03.2022

Roudnický Dům dětí a mládeže TREND v příštím týdnu zahajuje činnosti pro ukrajinské děti s přítomností tlumočníka. Mohou se přihlásit zcela zdarma a v rámci běžných volnočasových aktivit se budou učit i český jazyk.

 Správa železnic zahájila výstavu návrhů roudnického terminálu VRT

22.03.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa železnic v pondělí 21. března slavnostní vernisáží zahájila výstavu návrhů účastníků architektonicko-urbanistické soutěže na podobu a řešení terminálu vysokorychlostní železnice Roudnice nad Labem. Expozici všech deseti řešení, včetně modelu toho vítězného od společnosti Rusina Frei s.r.o., si můžete prohlédnout v Informačním a dopravním centru Podřipska na Karlově náměstí až do 20. dubna 2022.

Knihovna uvede přednášku "Jak bezpečný je svět"

21.03.2022

Zajímá vás, jak bezpečný je svět v dnešní nelehké době? Zúčastněte se přednášky Gen. Ing. Andora Šándora, která proběhne 4. dubna 2022 od 17:00 hod. v sále roudnické Knihovny Ervína Špindlera.

Oznámení nálezu - Nález ukrajinského pasu

15.03.2022

Na roudnickém vlakovém nádraží se našel ukrajinský cestovní pas. 

 

Připravte se na zápisy do základních a mateřských škol

10.03.2022

Blíží se termíny zápisů do roudnických škol pro školní rok 2022/2023. Na základních proběhnou 6. a 7. dubna, v mateřských 3. a 4. května 2022. Seznamte se s podmínkami pro přijetí ve Vámi vybrané škole.

Zahájení plošné deratizace

09.03.2022

Dnes byla v Roudnici nad Labem zahájena další z pravidelných plošných deratizací veřejných prostranství. Návnady, v podobě barevných granulí, jsou nebezpečné především hlodavcům. Např. při venčení psů se tak nemusíte obávat otravy. I přesto vás však žádáme o obezřetnost a také poučení malých dětí, aby se sáčky zbytečně nepřicházely do kontaktu. V místech častého výskytu hlodavců budou umístěny po několik následujících týdnů. Děkujeme.

SONO nabízí kompost za výhodných podmínek

08.03.2022

Skládka odpadů "SONO", jejímž vlastníkem je Sdružení obcí pro nakládání s odpady, do kterého patří i Roudnice nad Labem, provozuje také kompostárnu. Díky tomu lze sehnat kompost za výrazně výhodnějších podmínek, než v běžné distribuci.

Roudnice vyhlašuje sbírku materiální pomoci pro Ukrajinu

03.03.2022

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem, ve spolupráci se svou jednotkou sboru dobrovolných hasičů a desítkami místních dobrovolníků, organizuje materiální dobročinnou sbírku na pomoc Ukrajině. V sobotu 5. března od 13:00 do 18:00 můžete na stanici JSDH přinést čisté deky a spacáky, ložní prádlo, kojeneckou výživu, obvazový a krycí materiál nebo hygienické potřeby pro ženy a děti. Akce probíhá v přímé koordinaci s Ministerstvem vnitra Slovenské republiky. Dary tak budou směřovat přímo k uprchlíkům na slovensko-ukrajinské hranici.

Pomáhej Ukrajině - registruj se jako dobrovolník!

03.03.2022

Mgr. Jan Vancl

Nabízíte pomoc válkou stiženým ukrajinským občanům? Chcete se stát dobrovolníkem? Roudnice nad Labem aktivně spolupracuje s databází portálu Pomáhej Ukrajině. Registrací na www.pomahejukrajine.cz pomůžete efektivnější organizaci dobrovolnické činnosti, nabídek ubytování, služeb i dalších aktivit s cílem pomoci v současné krizi související s válkou na ukrajinském území.

Svoz bioodpadu zahájíme na konci března

01.03.2022

Mgr. Jan Vancl

V termínu 30. 3. - 1. 4. 2022 bude v Roudnici nad Labem opět zahájen pravidelný svoz bioodpadu. Podívejte se, v jakém termínu budete moci přistavit ke svozu sběrnou nádobu v místě Vašeho bydliště.

Roudnice vyjádřila podporu Ukrajině

25.02.2022

Mgr. Jan Vancl

Ve čtvrtek 24. února se na Husově náměstí sešli roudničtí občané, aby společně vyjádřili podporu válkou stižené Ukrajině. Projevili tak solidaritu i se svými sousedy, kteří se na Ukrajině narodili, mají tam rodiny a blízké. Radnice vyvěšením ukrajinské vlajky vyjádřila podporu ukrajinskému lidu a nesouhlas s probíhající ruskou invazí.

Rekonstrukce uzavře průchod u radnice

24.02.2022

V pondělí 28. 2. 2022 dojde k celkovému uzavření průchodu u roudnické radnice, spojujícího Karlovo náměstí a Riegrovu ulici. V rámci plánované rekonstrukce povrchů dojde k rozkrytí plochy v celé šíři, opravám sítí a jejímu kompletnímu předláždění. Práce mají být dokončeny nejpozději do konce letošního května. Dlouhodobě tak nebudou přístupné ani veřejné toalety. Děti s rodiči se do tamějšího Centra D8 však za asistence pracovníků stavby stále dostanou. Děkujeme za pochopení, trpělivost a respektování omezení.

Roudnice v pátek ožije masopustním veselím

22.02.2022

V pátek 25. února v Roudnici nad Labem propukne tradiční masopustní veselí. Opět nás čeká průvod masek kolem Karlova náměstí se zastávkami na malé občerstvení. Na Husově náměstí před KD Říp se pak můžete těšit na farmářské trhy i drobné soutěže s hudebním doprovodem. Předá starosta maškarám klíč od města? Přijďte, nejlépe s maskou, a buďte u toho!

Uzavření matriky - 24. 2. 2022

16.02.2022

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena matrika. Děkujeme za pochopení.

Rekonstrukce nádraží uzavře druhé nástupiště

14.02.2022

Mgr. Jan Vancl

Rekonstrukce roudnické železniční stanice pokračuje další etapou. Ve středu 16. února bude zahájena přestavba ostrovního nástupiště. V časných ranních hodinách proto dojde k zahájení plánované výluky, kdy všechny vlaky budou až do června odjíždět z nástupiště č. 1, přístupného z horního vestibulu výpravní budovy.

Roudnický zimní stadion má novou rolbu

11.02.2022

Mgr. Jan Vancl

Roudnický zimní stadion po dvanácti letech obměnil techniku pro údržbu ledové plochy. Nová rolba od firmy Zamboni zajistí spolehlivější provoz sportoviště pro hokejisty, krasobruslaře i bruslící veřejnost.

Dejte dětem rodinu, staňte se pěstounem

10.02.2022

V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině. Kvůli nedostatku aktivních pěstounů se tak v tom nejzranitelnějším věku ocitají v zařízeních ústavní péče. Proto stále hledáme nové rodiče, kteří by jim poskytli individuální láskyplnou péči blízké osoby, kterou potřebují. Možná právě Vaše rozhodnutí pomůže změnit osud dětí, které nemají to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině. Zajímají Vás všechny kroky vedoucí až ke svěření dítěte do Vaší péče? Seznamte se s nimi v přehledné grafice.

Provoz kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT obnoven

10.02.2022

Dnes byl na Městském úřadu Roudnice nad Labem obnoven provoz kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT. Oproti původnímu předpokladu se, navzdory nemocnosti, podařilo služby personálně zajistit v dřívějším termínu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

HAVÁRIE VODOVODU NA RVAČOVĚ

09.02.2022

Z důvodu havárie vodovodu na Rvačově, těšně před výjezdem do náměstí Jana z Dražic, je ulice v tomto místě nyní zcela neprůjezdná. Po dobu oprav, které by dle vyjádření SČVK měly být dokončeny ještě dnes, prosím respektujte aktuální dopravní pokyny a buďte obezřetní na dočasně obousměrném výjezdu do ulice Nerudova.
Dodávky vody zasaženým domácnostem poskytovatel plánuje obnovit v příštích čtyřech hodinách.

UZAVŘENÍ KANCELÁŘE PRO OVĚŘOVÁNÍ A CZECHPOINT DO 11. 2. 2022

04.02.2022

Do pátku 11. února je na Městském úřadu Roudnice nad Labem uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Z důvodu nemocnosti bohužel její provoz stále není možné personálně zajistit. Děkujeme za pochopení.

Práce na železnici pokračují, omezí dopravu i noční klid

03.02.2022

Mgr. Jan Vancl

Správa železnic pokročila v přípravných pracích rekonstrukce železniční stanice Roudnice nad Labem. V termínu 4. – 11. února cestující čeká druhá z týdenních výluk na Hrobce. Od poloviny měsíce zhotovitel zahájí práce na ostrovním nástupišti. Noční práce v kolejišti budou dva týdny narušovat noční klid.

UZAVŘENÍ KANCELÁŘE PRO OVĚŘOVÁNÍ A CZECHPOINT DO 4. 2. 2022

01.02.2022

Do pátku 4. února je na Městském úřadu Roudnice nad Labem uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Z důvodu nemocnosti její provoz dočasně není možné personálně zajistit. Děkujeme za pochopení.

V Roudnici nad Labem zaplatíte parkovné na 3 kliknutí!

31.01.2022

Od února se Roudnice nad Labem zařadí mezi města v parkovacím systému MPLA. Kromě hotovostní i bezhotovostní platby přímo u parkovacích automatů tak řidiči budou moci využít i mobilní telefon. Na stránce www.mpla.io nebo přímo v aplikaci si jen zvolí místo a čas stání. Zaplatí pak prostřednictvím stejného rozhraní jako v Praze, Brně a desítkách dalších měst.

Zkrácení provozní doby ověřování a CZECHPOINT - 31. 1. 2022

31.01.2022

Z provozních důvodů je dnes kancelář pro ověřování a CZECHPOINT otevřena pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení.

EVIDENCE ŘIDIČŮ MIMO PROVOZ

28.01.2022

Od pondělí 31. ledna nejméně do středy 2. února bude na Městském úřadu Roudnice nad Labem uzavřena agenda evidence řidičů. Z důvodu nemocnosti ji dočasně není možné personálně zajistit. Děkujeme za pochopení.

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 28. 1. 2022

28.01.2022

Z organizačních důvodů je dnes mimořádně uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Děkujeme za pochopení.

Proběhlo kácení lesního porostu v zahrádkářské oblasti

26.01.2022

Mgr. Jan Vancl

V uplynulých dnech proběhlo kácení lesního porostu v roudnické zahrádkářské oblasti. Náletové akáty, mnohé ve velmi špatném zdravotním stavu, musely být odstraněny především z důvodu ochrany zdraví a majetku osob, které se v lokalitě pohybují a tráví volný čas. Při silnějších poryvech větru se totiž lámaly, a padaly nejen na ploty, ale především cestu využívanou řidiči i chodci.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

24.01.2022

Vedení města vás zve na 19. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se, v zájmu zachování odpovídajících hygienických opatření, ve středu 2. února 2022 od 17.00 hod. koná v sálu školícího centra hotelu Koruna na náměstí Jana z Dražic 103. Žádáme účastníky, aby po celou dobu používali ochranu dýchacích cest, udržovali rozestupy a dbali pokynů organizátorů. Děkujeme.

Tříkrálová sbírka překonala rekord

24.01.2022

Mgr. Jan Vancl

Výsledek letošní Tříkrálové sbírky překonal veškerá očekávání. Dobrovolníci Charity Roudnice nad Labem letos od dárců na Podřipsku poprvé vybrali více než tři sta tisíc korun. Sbírka tak překonala i loňský výjimečný ročník.

Roudnické infocentrum nabízí nově denně testování na COVID-19

24.01.2022

Říp, o.p.s.

Rozvoj společenského života na Podřipsku během pandemie covid-19 se s ohledem na aktuální situaci zřejmě ani v prvním pololetí roku 2022 neobjede bez nutnosti testovaní, zejména PCR: Informační a dopravní centrum Podřipska na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem (Arnoštova 88) tak rozšiřuje svoje každodenní služby o nové testovací místo v rámci projektu „Testovaní covid-19 pro rozvoj společenského života na Podřipsku“.

Vlakové spoje do Hrobců dočasně nahradí autobusy

18.01.2022

Opravy na roudnickém železničním úseku pokračují. Přípravné práce před rekonstrukcí železniční stanice Roudnice nad Labem si však bohužel vyžádají výluky.
V termínech 23.-30. ledna a 4.-11. února 2022 tak budou osobní vlaky v úseku Hrobce - Roudnice nad Labem (a zpět) nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Vlaky EC, R a ostatní osobní vlaky pojedou bez omezení, jen mohou být zpožděny.

Roudnice zahajuje příjem žádostí o dotace na kulturu, sport i sociální služby

13.01.2022

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem v pátek 14. 1. 2022 zahajuje příjem žádostí o dotace podporující kulturní, sportovní a volnočasové aktivity i mezinárodní spolupráci a cestovní ruch. Až do 10. 2. 2022 lze žádat i o prostředky na podporu sociálních služeb, prevence závislosti, volnočasové a svépomocné aktivity.

Vyřiďte daň z nemovitosti telefonicky

11.01.2022

Mnozí z vás v lednu podávají daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Vzhledem k současné epidemiologické situaci chce Finanční úřad pro Ústecký kraj předcházet kumulaci poplatníků na podatelnách a odborných odděleních územních pracovišť. Nabízí proto alternativu prostřednictvím telefonické komunikace.

MĚSTO NABÍZÍ BYT K PRONÁJMU

06.01.2022

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem oznamuje možnost podání žádosti o přidělení městského bytu 4+1 o výměře 120,56 m2 v domě č. p. 88 (byt č. 4) v Arnoštově ulici. Zájemci se ve čtvrtek 20. 1. 2022 v 9:00 mohou zúčastnit jeho prohlídky.

Tři králové vyrážejí do roudnických ulic

05.01.2022

Mgr. Jan Vancl

Ve dnech  6. – 9. ledna a 15.- 16. ledna 2022 vyrážejí do ulic našeho města koledníci tradiční Tříkrálové sbírky. Děti a studenti se zapečetěnou kasičkou označenou logem Charity ČR, příslušnými doklady a případným doprovodem, vás mohou navštívit v práci i vašich domácnostech. Výtěžek sbírky je určen projektům Charity Roudnice nad Labem - azylovému domu pro ženy a matky s dětmi, charitnímu šatníku a podpoře rodin s dětmi. Děkujeme, že pomáháte.

Kam s vánočním stromkem?

04.01.2022

V Roudnici nad Labem ho, na rozdíl od jakéhokoli jiného odpadu, můžete volně odložit u kteréhokoli veřejného kontejnerového stání. Roudnické městské služby je budou v nadcházejících týdnech průběžně sbírat a odvážet k dalšímu zpracování.
Děkujeme, že jste ohleduplní a další komunální i tříděný odpad ukládáte pouze do nádob k tomu určených.

Nový rok Roudnice přivítá ohňostrojem

31.12.2021

Město Roudnice nad Labem vám přeje příjemné prožití novoročních oslav a úspěšný vstup do roku 2022! V sobotu 1. ledna v 17:00 na Karlově náměstí ho opět společně přivítáme tradičním ohňostrojem. Těšíme se na vaši účast.

Veterinární správa nařizuje opatření proti ptačí chřipce

28.12.2021

Státní veterinární správa nařídila mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření ptačí chřipky, zjištěné v katastrálním území Libotenice. Katastrální území Roudnice nad Labem se nachází v tzv. mírnější pásmu dozoru, v němž je zakázán pohyb drůbeže bez povolení veterinární správy, pořádání výstav a trhů ptactva i jeho vypouštění do volnosti za účelem zazvěřování. Chovatelům je také uloženo sledovat zdravotní stav chované drůbeže.

Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok!

24.12.2021

Město Roudnice nad Labem přeje Vám i všem Vašim blízkým krásné vánoční svátky a v novém roce 2022 pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti.

POLICIE ČR VARUJE PŘED TELEFONICKÝMI PODVODY

22.12.2021

V současné době soustavně dochází k trestné činnosti podvodů na seniorech s použitím legendy VNUK - autonehoda. Pachatel vyhledává telefonické kontakty ve veřejně přístupném telefonním seznamu na stránkách www.1188.cz, následně kontaktuje seniory telefonickým hovorem a vydává se za lékaře. Po vhodně vedené komunikaci sděluje, že jejich syn nebo vnuk měl dopravní nehodu. Pro mimosoudní vyrovnání požaduje zaslání finanční částky v řádech statisíců korun bankovním převodem na jím udané číslo účtu v zahraničí. Nenechte se nachytat, varujte své blízké!

Představujeme studii skateparku Na Kolečku

17.12.2021

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem představuje očekávanou studii skateparku, realizovaného za účasti veřejnosti a místní skate komunity. Výstavba sportoviště, umístěného do prostoru areálu budoucího lesoparku Na Kolečku, má být zahájena nejpozději na podzim příštího roku.

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 27. a 28. 12. 2021

14.12.2021

Ve dnech 27. a 28. 12. 2021 bude z provozních důvodů uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Děkujeme za pochopení.

Environmentální výzva podpořila náhradní výsadbu u MŠ Písnička

14.12.2021

V rámci projektu Environmentální výzva letos štětské papírny Mondi částkou 30 tis. Kč opět podpořily výsadbu zeleně v Roudnici nad Labem. Přispěly tak téměř polovinou prostředků potřebných k nahrazení přestárlých bříz mladými višněmi na pozemku u MŠ Písnička.

Práce u policie - povolání, které má smysl

10.12.2021

Policie ČR hledá muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek. Umíte se dobře a rychle rozhodnout? Jste zodpovědní? Chcete pomáhat ostatním? Rádi sportujete? Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů? Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání? Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost? Rozšiřte její řady a staňte se příslušníky Policie České republiky!

Informace k místnímu poplatku za komunální odpad v roce 2022

09.12.2021

Upozorňujeme na povinnost hrazení místního poplatku za komunální odpad. Částku 670 Kč můžete zaplatit osobně i převodem do 30. června 2022.

Skauti do Roudnice přivezou Betlémské světlo

07.12.2021

Díky našim skautům i letos do Roudnice nad Labem dorazí Betlémské světlo. Budou ho opatrovat až do Štědrého dne, kdy si ho mezi 10. a 12. hodinou můžete vyzvednout před Zámeckou restaurací na Karlově náměstí. Přijďte si pro něj a ochutnejte i tradiční rybí polévku!

Město zahájilo bourání části pivovaru, nahradí ji parkoviště

06.12.2021

Firma Strabag v uplynulém týdnu v Poděbradově ulici zahájila bourací práce na objektu roudnického pivovaru. V průběhu prosince bude odstraněna většina jeho památkově nechráněné, dlouhodobě nezastřešené a chátrající části. Město jedná o možnosti využití uvolněného prostoru k vytvoření nových parkovacích míst pro vlakové nádraží.
Při průjezdu stavbou buďte prosím obezřetní a respektujte dopravní značení. Práce mají být kompletně dokončeny v lednu příštího roku.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

29.11.2021

Mgr. Jan Vancl

Vedení města vás zve na 18. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se, v zájmu zachování odpovídajících hygienických opatření, ve středu 8. prosince 2021 od 17.00 hod. koná v sálu školícího centra hotelu Koruna na náměstí Jana z Dražic 103. Žádáme účastníky, aby po celou dobu používali ochranu dýchacích cest, udržovali rozestupy a dbali pokynů organizátorů. Děkujeme.

Vláda vyhlásila nouzový stav, opatření zrušila adventní trhy

26.11.2021

Mgr. Jan Vancl

Kvůli epidemii COVID-19 znovu platí nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dní s platností od včerejší půlnoci. Nová opatření znemožňují i konání adventních trhů. Tuto neděli však v areálu kulturního domu Říp proběhne alespoň komornější Podřipská adventní slavnost s kulturním programem.

Město nabízí byt k pronájmu

25.11.2021

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem oznamuje zájemcům možnost žádosti o přidělení městského bytu 2+1 o výměře 61,62 m2 v domě č. p. 431 (byt č. 13) ve Sladkovského ulici. Zájemci se v úterý 14. 12. 2021 v 9:00 mohou zúčastnit jeho prohlídky.

Roudnice má svůj vánoční strom

23.11.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudnické městské služby dnes na roudnické Karlovo náměstí umístily letošní vánoční strom. Rozsvítí se tradičně v podvečer o první adventní neděli 28. listopadu. Vzhledem k aktuálním epidemickým opatřením se tak však bohužel opět stane v neurčený čas po setmění a bez doprovodného programu.

Roudnická kultura v prosinci

22.11.2021

Beáta Krůpová; Říp, o.p.s.

Vloni jsme všichni doufali, že podivné covid období se již nemůže vrátit a jedná se o ojedinělý čas. Bohužel i další Vánoce strávíme s opatřeními, která brzdí kulturní a společenský život. Samozřejmě se budeme snažit, abychom v rámci opatření, která se navíc neustále mění, našli optimální cestu pro pořádání kulturních akcí. Pokud situace dovolí, máte se na co těšit, protože Advent v Roudnici nad Labem je opravdu nabitý.

 

Uzavření pokladny 23. 11. 2021

19.11.2021

V úterý 23. 11. 2021 bude pokladna městského úřadu z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Zapojte se do podzimní Sbírky potravin

18.11.2021

V sobotu 20. listopadu 2021 se uskuteční tradiční celorepubliková podzimní Sbírka potravin. Trvanlivé potraviny a drogistické zboží můžete v Roudnici nad Labem věnovat v šesti prodejnách, případně až do konce listopadu prostřednictvím online nákupu. Místní výtěžek ze sbírky bude přerozdělen potřebným lidem z našeho města a jeho okolí. 

V Riegrově ulici zůstane zachován obousměrný provoz

11.11.2021

Mgr. Jan Vancl

Rada města Roudnice nad Labem na svém včerejším zasedání projednala petici označenou „Za jednosměrnou Riegrovu ulici“. Vzhledem k závěrům odborného stanoviska jednomyslně rozhodla požadavku nevyhovět. Rekonstrukce uličního prostoru tak bude provedena dle schválené projektové dokumentace, která předpokládá zachování obousměrného provozu.

Otevřené vinné sklepy na Podřipsku 2021

10.11.2021

Beáta Krůpová; Říp, o.p.s.

Potřetí Říp, o.p.s. pro milovníky vína připravuje na 13. listopadu mimořádnou příležitost seznámit se s lokálními vinaři Podřipska. Tento den od 9 do 20 hodin budete mít možnost ochutnat vína přímo od vinařů a seznámit se s jejich prací. Mezi stanovišti budou účastníky přepravovat speciální kyvadlové vínobusy.

Rekonstrukční práce omezily provoz na roudnickém vlakovém nádraží

10.11.2021

Mgr. Jan Vancl

V tomto týdnu byla zahájena rekonstrukce nástupišť na roudnickém vlakovém nádraží. Související výluka tak až do úterý 7. prosince 2021 dočasně přerušila provoz na prvním nástupišti s výjimkou odjezdů vlaků ve směru Straškov. Práce mají být dokončeny v závěru příští stavební sezóny a přinést vyšší bezpečnost, komfort cestování a především bezbariérový přístup třemi výtahy v prostoru celé stanice.

Arboristé zahájili práce na Karlově náměstí

02.11.2021

Městský úřad Roudnice nad Labem upozorňuje na zahájení arboristických prací, které budou probíhat v tomto týdnu na Karlově náměstí. Prořez se týká dřevin po celém jeho obvodu a v přilehlé Očkově ulici. Cílem zásahu je prodloužení perspektivy a zvýšení provozní bezpečnosti převážné většiny stávajících dřevin. Prosíme o dodržování zásad bezpečnosti při pohybu v jejich blízkosti.

UPOZORNĚNÍ NA UKONČENÍ LETOŠNÍHO SVOZU BIOODPADU

27.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Upozorňujeme, že poslední pravidelný čtrnáctidenní interval svozu bioodpadu z hnědých odpadových nádob o objemu 240 l bude probíhat v 47. týdnu, tedy 24., 25. a 26. listopadu 2021. V období od letošního prosince do března roku 2022 bude svoz bioodpadu probíhat pouze 1x měsíčně. 

Přijďte se seznámit se studií revitalizace bezděkovského parčíku

27.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Dalším z veřejných míst, kde vedení města Roudnice nad Labem v nadcházejícím roce plánuje revitalizaci, je parčík v Houskově ulici na Bezděkově. Přiklání se přitom k jednoduché koncepci úpravy, která vytvoří příjemný prostor pro setkávání místních obyvatel.
Zaujal vás tento záměr? Přijďte se s ním seznámit na veřejnou prezentaci architektonické studie, zpracované firmou Zahradní architektura Ing. Ivan Marek, která proběhne v pondělí 8. listopadu od 17:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu Roudnice nad Labem.
Těšíme se na vaši účast.

Průchod mezi Riegrovou ulicí a náměstím otevřen

27.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Dnes byly dokončeny výkopové práce bezprostředně pod schody v průchodu z Riegrovy ulice na Karlovo náměstí. Lokalita je tak již průchozí a veřejné toalety přístupné. Opravy kanalizace však v lokalitě stále pokračují. Při pohybu v blízkosti staveniště proto prosím i nadále dbejte osobní bezpečnosti. 

Roudnické školy na krajské doporučení prodlužují podzimní prázdniny

22.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Základní školy zřizované Městem Roudnice nad Labem se rozhodly pro prodloužení podzimních prázdnin. Ředitelské volno ve dnech 25. - 26. října umožní žákům zůstat doma po celý příští týden. Ústecký kraj to, s ohledem na vývoj šíření onemocnění COVID-19 a dalších akutních respiračních onemocnění, doporučil zvážit všem školám na svém území, bez rozdílu zřizovatele. Pro rodiče, kteří se nemají možnost se o děti v těchto dnech postarat, jsou zajištěny služby školní družiny.

Varování - poškozené stromy i stavby ohrožují zdraví

21.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Na mnoha místech našeho města i v jeho okolí jsou hlášeny havárie. Vítr láme větve i stromy a poškozuje střechy domů. Žádáme proto veřejnost o maximální opatrnost při pohybu na veřejných prostranstvích, zejména pak v parcích. Reálným rizikem jsou však např. i padající střešní tašky! Respektujte prosím výstražné pásky, kterými policie na rizikových místech vyznačuje nebezpečný prostor a vyhýbejte se jim! Děkujeme.

Přijďte se seznámit s aktualizovanou studií Smetanova náměstí

18.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Zajímá vás budoucí podoba Smetanova náměstí? Přijďte se podívat na prezentaci aktualizované studie revitalizace tohoto veřejného prostoru. Setkání proběhne v pondělí 25. října od 17 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Roudnice nad Labem. Projekt revitalizace by měl být zpracován do konce tohoto roku.

Uzavření průchodu z Riegrovy ulice

18.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Firma Infratech, s.r.o. zahájila návazné výkopové práce na výměně kanalizace v průchodu u budovy městského úřadu v Riegrově ulici. Dnes jsou proto nepřístupné veřejné toalety. Využijte prosím případně služeb Informačního a dopravního centra na Karlově náměstí.
Schody však (z důvodu bezpečnosti) zůstanou po nezbytně nutnou dobu stále uzavřeny (cca týden). Do Riegrovy je tak třeba dočasně chodit ulicemi Nerudova a Řipská. Děkujeme za pochopení.

Upozornění na uhrazení místního poplatku za odpady

13.10.2021

Letošní poplatek za komunální odpad, ve výši 670,- Kč na poplatníka, byl splatný jednorázově do 30. 6. 2021. Pokud jste ho ještě neuhradili, učiňte tak co nejdříve. Nezaplacený poplatek nebo jeho část může městský úřad zvýšit až na trojnásobek!

Na Podřipsko dorazí krajský OČKOBUS

11.10.2021

Máte daleko očkovací centrum? Chcete se poradit o očkování? 18. října na Podřipsko zavítá krajský OČKOBUS. Pokud máte zájem o očkování proti COVID-19 jednodávkovou vakcínou JANSSEN, nezapomeňte si s sebou přinést občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

Parlamentní volby 2021 - otázky a odpovědi

06.10.2021

V pátek 8. a v sobotu 9. října 2021 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které patří k těm nejdůležitějším a také nejsledovanějším. Svými hlasy totiž Češi rozhodnou nejen o poslancích, ale i směřování České republiky v nadcházejících čtyřech letech. První den budou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00, druhý pak od 8.00 do 14.00. Přijďte k volbám!

Roudnická nemocnice rozšířila zázemí porodnice a gynekologie

05.10.2021

Mgr. Jan Vancl

Nemocnice Roudnice nad Labem s.r.o. v minulém týdnu slavnostně otevřela rozšířené zázemí porodnice a gynekologického oddělení. Nově tak rodičkám nabízí téměř dvounásobnou kapacitu i nadstandardní služby. Navýšení počtu lůžek má pomoci zvládnout stále rostoucí počet porodů a zajistit soukromí i komfort maminek. Rada města Roudnice nad Labem se s fungováním a plány nemocnice seznámila i v rámci svého výjezdního zasedání.

Ústecký kraj hledá nové pěstouny

30.09.2021

V České republice stále vyrůstá mnoho dětí, které nemohou žít ve své biologické rodině. Kvůli nedostatku aktivních pěstounů se tak v tom nejzranitelnějším věku ocitají v zařízeních ústavní péče. Ústecký kraj proto hledá nové rodiče, kteří by jim poskytli individuální láskyplnou péči blízké osoby, kterou potřebují. Možná právě Vaše rozhodnutí pomůže změnit osud dětí, které nemají to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině. 

Přijďte se seznámit se studií revitalizace Smetanova náměstí

27.09.2021

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem plánuje celkovou úpravu Smetanova náměstí. Veřejnosti byla přislíbena možnost zapojení se do přípravného procesu. Proto Vás zveme na prezentaci studie revitalizace tohoto veřejného prostoru. Setkání proběhne v pondělí 4. října od 17 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Roudnice nad Labem. 

 

Chystá se nová kotlíková dotace. Zájemci, vyplňte anketu!

24.09.2021

V příštím roce se bude opět vyhlašovat kotlíková dotace v Ústeckém kraji, tentokrát ovšem s novými pravidly. Dotace bude určena pro nízkopříjmové domácnosti, které mohou dosáhnout příspěvku až ve výši 95 % způsobilých nákladů. Na krajském webu je k dispozici anketa pro zájemce o tuto dotaci. Předpokládaný zájem o kotlíkovou dotaci v Ústeckém kraji totiž přímo ovlivní výši alokace finančních prostředků, která bude kraji přidělena.

POZOR NA ENERGETICKÉ PODVODNÍKY

23.09.2021

Mgr. Jan Vancl

Měli bychom se mít na pozoru před energetickými podvodníky. Bohužel i v Roudnici nad Labem totiž zaznamenáváme zvýšený počet dotazů na osoby vydávající se za zaměstnance Skupiny ČEZ, či jiných dodavatelů energií. Nabízejí smlouvy a schůzky přímo v domácnostech u klientů. Nenechte si pod záminkou kontroly fakturací, ověření chybné smlouvy nebo doplnění údajů sebrat své úspory nebo si nechat vnutit nevýhodnou nabídku!

Dům dětí nabízí pestrý výběr rukodělných činností

21.09.2021

Roudnický dům dětí a mládeže TREND i v letošním roce nabízí pestrý výběr volnočasových aktivit. Dětí v rámci rukodělných činností vytváření výrobky ze všemožných materiálů, od papíru, textilu a dřeva, přes řadu přírodních i umělých materiálů, až po ovoce a zeleninu. Do kroužků keramiky, korálkování a drátování, papírových modelářů, 3D dílen a dalších se lze zapsat až do konce října.

Výkopové práce omezí omezí pohyb u radnice

17.09.2021

Mgr. Jan Vancl

Od pondělí 20. září bude na Karlově náměstí před průjezdem u městského úřadu hloubena nová kanalizační šachta. Výkopové práce budou pokračovat dále průchodem až do Riegrovy ulice. Termín dokončení je stanoven na 30. října tohoto roku. Lokalita zůstane pro pěší i nadále průchozí. Žádáme však o obezřetnost a ohleduplnost při pohybu i parkování v blízkosti staveniště. Děkujeme.

Roudnické vinobraní opět ve velkém, festival přilákal tisíce návštěvníků

17.09.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudnické vinobraní do zámeckého areálu opět přilákalo tisíce lidí. Festival, kromě místního i regionálního vína burčáku, nabídl bohatý hudební program na dvou scénách. Nechyběla ani tradiční přehlídka historických vozidel.

Mistrovství Ústeckého kraje v orbě

17.09.2021

Zítra, v sobotu 18. září, proběhne 5. ročník Mistrovství Ústeckého kraje v orbě. Soutěžní den bude oficiálně zahájen v 10:00 a nejlepší oráči oceněni v 15:30. Kromě samotné orby bude k vidění i výstava zemědělské techniky a aktivně předvedeny výrobky polní kovárny.

Dny evropského dědictví zpřístupní roudnické památky

15.09.2021

V sobotu 18. září se v Roudnici nad Labem uskuteční oblíbená akce Dny evropského dědictví. Veřejnosti se opět otevřou památky i objekty veřejnosti běžně uzavřené, a to zadarmo či za snížené vstupné.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

13.09.2021

Zveme vás na 17. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 22. září 2021 od 17.00 hod v zasedací místnosti ve 2. patře radnice na Karlově náměstí.

MĚSTO NABÍZÍ BYT K PRONÁJMU

10.09.2021

Město Roudnice nad Labem nabízí k pronájmu byt 2+1 v ulici Karla Jeřábka. Zúčastněte se 21. září prohlídky a podejte si žádost o jeho přidělení.

V říjnu v Podluskách proběhne sběr nebezpečného odpadu

09.09.2021

V sobotu 30. října v Podluskách proběhne další z bezplatných svozů drobných nebezpečných odpadů. Za tímto účelem je běžně otevřen i sběrný dvůr Hostěraz.

Roudnické vinobraní 2021

08.09.2021

Beáta Krůpová, Říp, o.p.s.

Již tuto sobotu 11. září se Roudnice dočká svého největšího hudebního festivalu. Roudnické vinobraní se koná přímo v centru města - v areálu zámku a jeho zahrad. Doprovodnou výstavu Historici v Roudnici letos poprvé naleznete na nádvoří zámku a není zpoplatněna. Tato výstava probíhá od 10:00 do 14:00 hodin a je zakončena slavnostním odjezdem na spanilou jízdu.

Nová etapa roudnického obchvatu je dokončena

07.09.2021

Mgr. Jan Vancl

V Roudnici nad Labem dnes byla slavnostně zprovozněna nová komunikace, propojující dosavadní části obchvatu. Pomoci má především s odklonem části těžké nákladní dopravy mimo ulice města. Stavbu pro Ústecký kraj od roku 2019 realizovalo sdružení firem EUROVIA CS a HERKUL. Financoval ji za využití podpory z evropských fondů a státního rozpočtu. Celkové náklady na komunikaci v délce 3,531 km přesáhly 435 milionů korun.

Prvňáčci zahájili školní docházku v kulturním domě

01.09.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudničtí prvňáčci dnes poprvé usedli do školních lavic. Předtím je však, za doprovodu rodičů, prarodičů a dalších rodinných příslušníků, čekalo uvítání v sálu Kulturního domu Říp. Starosta František Padělek, ředitelé škol a třídní učitelé jim popřáli úspěšný vstup do školního života.

Proběhne kácení a prořez dožívajících a havarijních dřevin

31.08.2021

Mgr. Jan Vancl

V  první polovině září bude v roudnických ulicích zahájeno odstraňování desítek nebezpečných, dožívajících, neperspektivních či havarijních dřevin. Kácení proběhne především v Tyršově parku a na Špindlerově třídě. Za odstraněné dřeviny je připravena náhradní výsadba.

Spojení Roudnice a dálnice D8 bude otevřeno 1. září

30.08.2021

Mgr. Jan Vancl

Ve středu 1. září bude otevřena nová komunikace spojující Roudnici nad Labem s exitem 29 dálnice D8. Oproti původně avizovanému dopolednímu plánu však nejpozději již v brzkých ranních hodinách. Rodiče s žáky tak v první školní den z tohoto směru již nebudou muset využít objízdné trasy přes Podlusky.

Město nabízí byt k pronájmu

25.08.2021

Město Roudnice nad Labem nabízí k pronájmu byt 2+1 v ulici Sladkovského. Zúčastněte se 9. září prohlídky a podejte si žádost o jeho přidělení.

Město nabízí byty k pronájmu

25.08.2021

Město Roudnice nad Labem nabízí k pronájmu byty v Aleji 17. listopadu a Neklanově ulici. Zúčastněte se 7. září prohlídky a podejte si žádost o jejich přidělení.

Svátek hudby s Václavem Hudečkem v Roudnici nad Labem

24.08.2021

Říp, o.p.s.

V pátek 27. srpna v Kulturním domě Říp poprvé v Roudnici nad Labem uvedeme výjimečný koncert v podání ikony klasické hudby Václava Hudečka a dalších špičkových interpretů. Vystoupí v doprovodu unikátního dámského smyčcového souboru Alma Ansámbl. Na pódium bude přizvána i mladá generace, vítěz luhačovické Akademie Václava Hudečka, David Hernych. Vystoupení bylo do programu zařazeno jako ochutnávka koncertů Svátků hudby v Litoměřicích a Lovosicích.

Městský obchvat bude zprovozněn na začátku září

24.08.2021

Zprovoznění nového úseku obchvatu Roudnice nad Labem se blíží. Právě probíhá např. dokončování odtoků, či přesun zbylého materiálu. Předtím, než na něj vjedou první automobily, je však třeba přinejmenším osazení a nástřik části dopravního značení.
Na spojnici města s exitem 29 dálnice D8 se provoz vrátí již příští středu 1. září v dopoledních hodinách. Celá komunikace, spojující městské části Podlusky a Bezděkov, bude otevřena v úterý 7. září.

Změny v autobusové dopravě DUK

23.08.2021

V souvislosti s dokončením výstavby okružní křižovatky ve směru na krabčice byl ode dneška obnoven provoz autobusové dopravy v běžném režimu. Z důvodu pokračující uzavírky Riegrovy ulice se však mění stání na autobusovém nádraží v Roudnici nad Labem. Seznamte se s aktuálním provozem na stanovištích autobusů DUK.

Přijďte se seznámit s návrhem nového lesoparku Na Kolečku

18.08.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudnice nad Labem připravuje projekt výstavby lesoparku Na Kolečku. V blízkosti sídliště Hracholusky v nadcházejících několika letech vznikne zázemí pro relaxaci i sport a volnočasové aktivity. Jeho součástí má být i veřejností žádaný skatepark. Přijďte se seznámit s možnou podobou parku a diskutovat s autory jeho návrhu. Veřejné setkání proběhne ve středu 15. září od 17:00 v kinosálu SOŠ a SOU v Neklanově ulici.

Zapojte se do sociologického výzkumu Současná česká rodina

17.08.2021

Výzkumná agentura SC&C ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně i v našem městě realizuje sběr dat mezinárodního výzkumu podtitulem Současná česká rodina. Kde v nelehkém období stojí a jak si ve společnosti vede rodina? Jakému typu lidí a rodin se daří lépe a jakému hůře? Dokážeme se poučit ze čerstvých zkušeností i z dávnější minulosti tak, aby se nám a našim rodinám v budoucnu vedlo lépe? Těmto a mnohým dalším otázkám se věnuje výzkum, do kterého se můžete zapojit jako respondenti i placení tazatelé.

Správa železnic v srpnu zahájí rekonstrukci roudnického vlakového nádraží

12.08.2021

Mgr. Jan Vancl

Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce nástupišť na roudnickém vlakovém nádraží. Bezbariérový přístup na ně zajistí nové výtahy. Práce mají být zahájeny ještě tento měsíc a potrvají do příštího listopadu. Město jedná o rozšíření kapacity pro parkování a dalších úpravách.

Přijďte se otestovat na HIV a další choroby na Karlovo náměstí

10.08.2021

Mgr. Jan Vancl

Hledáte možnost anonymního a bezplatného otestování na HIV, syfilis a další sexuálně přenosné choroby? V úterý 24. 8. budete mít možnost využít služeb mobilního checkpointu České společnosti AIDS pomoc, z. s. přímo v Roudnici nad Labem. Přijďte se mezi 16:00 a 18:30 zdarma otestovat do sanitky na Karlově náměstí.

Roudnice nad Labem vlajkovou lodí Ústeckého kraje

06.08.2021

Beáta Krůpová, Říp, o.p.s.

Roudnice nad Labem se jako jediné město Ústeckého kraje stala součástí krásné akce Dvořákův festival. Již 63. ročník festivalu, který táhne linku Dvořákových skladeb, se koná v šesti krajích České republiky. Záštitu nad tímto festivalem převzali prezident České republiky, pražský arcibiskup i hejtmani všech dotčených krajů.

Bezbariérový přístup na radnici

05.08.2021

Mgr. Jan Vancl

Chystáte se navštívit Městský úřad a trpíte omezenou pohyblivostí? Potřebujete zcela bezbariérový přístup? Využívejte výtah v budově radnice na Karlově náměstí. Vstup ze dvora je dostupný pouze klientům sociálního odboru po předchozím objednání. Nabízíme i bezplatnou automobilovou dopravu.

Roudnice přivítala olympijskou finalistku Terezu Fišerovou

02.08.2021

Mgr. Jan Vancl

V sobotu 31. července čekalo naši olympijskou reprezentantku ve vodním slalomu, kanoistku Terezu Fišerovou, hned po návratu do rodného města velké překvapení. Na Karlově náměstí ji společně s rodinou a přáteli přivítaly i desítky dalších příznivců.

V sobotu Roudnice přivítá olympijskou finalistku Terezu Fišerovou

29.07.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudnická olympijská kanoistka Tereza Fišerová po finálové jízdě skončila na šestém místě. I přesto, že si letos medaili nepřiveze, je to krásný úspěch a jsme na naši reprezentantku opravdu hrdí! Do rodného města se vrátí již tuto sobotu 31. července. Přijďte ji společně s námi přivítat na roudnické Karlovo náměstí! Setkáme se ve 13:00 na jeho středu u kašny, kde jí vedení města Roudnice nad Labem předá dar a Tereza se podělí o první pocity po návratu z dějiště Her.

Tarif Pražské integrované dopravy od srpna zdraží

28.07.2021

Od 1. 8. 2021 dochází ke změnám Tarifu Pražské integrované dopravy. Úpravy se dotknou jak jednorázových jízdních dokladů, tak i předplatních kuponů. Týkají se tedy i integrovaných linek v Roudnici nad Labem. Ceny jízdného se, až na výjimky, zvýší zhruba o čtvrtinu.

Prázdninové uzavření sběrného místa Kovošrot

22.07.2021

Roudnické sběrné místo Kovošrot Group CZ v Žižkově ulici bude termínu 26. 7. až 6. 8. 2021 z důvodu dovolené uzavřeno. Neodkládejte proto prosím k jeho vratům elektroodpad ani další materiál a využívejte služby sběrného dvoru Hostěraz. Děkujeme.

 

Prezentace koupaliště - změna místa konání

21.07.2021

Mgr. Jan Vancl

Z technických důvodů plánované setkání s veřejností nemůže proběhnout v sálu Koruna. Prezentace aktualizovaného záměru dokončení veřejného koupaliště tak proběhne ve stejný čas, ve středu 28. července od 17:00, v sálu Kulturního domu Říp. Děkujeme za pochopení.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Riegrově ulici pokračuje

16.07.2021

Mgr. Jan Vancl

Severočeská vodárenská společnost (SVS) v červenci zahájila plánovanou investiční akci v roudnické Riegrově ulici. Rekonstrukce dožilého poruchového prvorepublikového vodovodu a popraskané děravé kanalizace tak již druhým týdnem komplikuje dopravu v centru. Podívejte se na její aktuální průběh.

Končíte v zaměstnání? Registrujte se do programu Úřadu práce ČR

14.07.2021

Obdrželi jste v zaměstnání výpověď? Končí vám smlouva na dobu určitou nebo pracovní poměr dohodou? Právě pro vás Úřad práce ČR nabízí komplexní balíček aktivit. Registrujte se mezi zájemce ještě před ztrátou zaměstnání a využijte programu OUTPLACEMENT k nalezení nového uplatnění na trhu práce.

Závody na Zavadilce přilákaly stovky cyklistů

09.07.2021

Letošní závody Klubu cyklistů roudnických na Zavadilku, tedy trasu s tradicí od roku 1967, opět přilákaly stovky sportovců. Zástupce sportovních klubů z celé republiky znovu doplnili i cyklisté z Německa. Podívejte se, společně s Vladimírem Urbanem, na průřez dvěma závodními dny.

Přijďte se seznámit se studií dostavby veřejného koupaliště

08.07.2021

Mgr. Jan Vancl

Ve středu 28. července od 17:00 proběhne v sálu Kulturního domu Říp veřejné setkání, na kterém Město Roudnice nad Labem občanům představí záměr dokončení veřejného koupaliště. Přijďte se seznámit s detaily aktualizované studie.

Roudnice pošle milionovou pomoc postiženým obcím, zapojili se i dobrovolní hasiči

02.07.2021

Mgr. Jan Vancl

Zastupitelstvo města Roudnice nad Labem dnes schválilo finanční pomoc větrem poškozeným obcím. Mezi Lužice a Mikulčice na Hodonínsku, Moravskou Novou Ves, Hrušky na Břeclavsku a Stebno na Podbořansku rozdělí milion korun. Na jižní Moravu dnes s pomocí vyrazila i Jednotka sboru dobrovolných hasičů Roudnice nad Labem.

Uzavření kanceláře pro ověřování a CZECHPOINT - 7. 7. 2021

02.07.2021

Ve středu 7. 7. 2021 bude z provozních důvodů uzavřena kancelář pro ověřování a CZECHPOINT. Děkujeme za pochopení.

Dopravní hřiště zůstane o prázdninách uzavřené

30.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Se závěrem školního roku je dnes naposledy v provozu dětské dopravní hřiště u 3. ZŠ Školní. V rámci výuky i pro veřejnost se znovu otevře až po letních prázdninách.

Uzavření Riegrovy ulice mění trasy linek autobusové dopravy

30.06.2021

V termínu od 5. 7. 2021 do 31. 8. 2021 budou z důvodu uzavírky ul. Riegrova v Roudnici nad Labem jezdit linky ze zastávky Nemocnice do zastávky autobusové nádraží po objízdné trase přes zastávku Čihadla (v ul. Řipská). Zastávka Purkyňovo náměstí nebude v tomto směru obsluhována. Od 7. 7. 2021 do 31. 10. 2021 pak dochází ke změně obsluhy zastávek MHD, kdy bude rovněž vynechána zastávka Riegrova (náhradní zastávka bude umístěna na autobusovém nádraží).

Zastupitelstvo rozhodne o finanční pomoci postiženým jihomoravským obcím

25.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Živelná katastrofa, která včera večer zasáhla Jihomoravský kraj, napáchala nebývalé škody na zdraví a majetku. Tornádo zanechalo rodiny bez střechy nad hlavou, desítky zraněných a bohužel i mrtvé. Vedení Roudnice nad Labem se v této mimořádné krizové situaci rozhodlo nejvíce postiženým obcím finančně pomoci milionem korun.

Odstávka v systému vydávání dokladů

25.06.2021

V souvislosti s přijímáním nového zákona o občanských průkazech a novely zákona o cestovních dokladech vás upozorňujeme na odstávku v systému jejich žádostí a vydávání. Od 29. července do 1. srpna 2021 tak dočasně nebude možné podávat některé žádosti a vyzvedávat některé z dokladů. Seznamte se s informacemi Ministerstva vnitra.

Uzavření matriky 1. 7. 2021

25.06.2021

Ve čtvrtek 1. 7. 2021 bude z provozních důvodů uzavřena matrika. Děkujeme za pochopení.

1. 7. 2021 - Neklanova, Havlíčkova

24.06.2021

Ve čtvrtek 1. 7. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Neklanova a Havlíčkova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

29. 6. 2021 - Přemyslova, Libušina , Barákova

24.06.2021

V úterý 29. 6. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Přemyslova, Libušina a Barákova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Výlukový jízdní řád roudnické MHD

23.06.2021

V souvislosti s avizovaným uzavřením Riegrovy ulice byl schválen výlukový jízdní řád roudnické MHD. Stavební práce na opravách vodovodu a kanalizace mají být zahájeny v pondělí 5. 7. 2021. Změna autobusové linky je platná v termínu 7. 7. - 11. 12. 2021.

Sběrem nepotřebného textilu pomáháte ohroženým dětem

22.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Zbavujete se nepotřebných oděvů či obuvi pro děti i dospělé? Nevyhazujte je na sběrný dvůr a raději využijte kontejnery KlokTex. Charitativně ekologickým sběrem textilu pomáháte především Fondu ohrožených dětí Klokánek. Optimalizaci jejich svozu nově pomáhají monitorovací čidla.

Oprava vozovky omezí průjezd a parkování v Bořivojově ulici

18.06.2021

Mgr. Jan Vancl

V příštím pracovním týdnu (21. - 25. 6. 2021) proběhne oprava povrchů v Bořivojově ulici. Po dobu prací (každý den od 7:00 do 19:00) nebude možné v lokalitě parkovat (s výjimkou parkovací plochy u Neklanovy ulice) ani jí projíždět. Přeparkováním vozidla se vyhnete blokování stavby i jeho možnému poškození.

Roudnice patří mezi nejlepší města pro byznys v Ústeckém kraji

16.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudnice nad Labem obhájila loňské umístění ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Opět se tak dostala na pomyslné stupně vítězů nejlepších měst z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Ústeckém kraji. Ponikání se v současnosti stále lépe daří jen v Litoměřicích a nově i v Mostě.

SVS zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Riegrově ulici

15.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Severočeská vodárenská společnost v červenci zahájí plánovanou investiční akci v roudnické Riegrově ulici. Rekonstrukce dožilého poruchového prvorepublikového vodovodu a popraskané děravé kanalizace zkomplikuje dopravu v centru. Město Roudnice nad Labem v koordinaci naváže kompletní obnovou uličního prostoru.

Omezení provozu matriky - 17. 6. 2021

15.06.2021

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 bude od 11:00 z provozních důvodů uzavřena matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem. Děkujeme za pochopení.

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA ROUDNICE NAD LABEM

14.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Zveme vás na 15. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se koná ve středu 23. června 2021 od 17.00 hod. Po období přísných protiepidemických opatření se jednání vrací zpět do zasedací místnosti ve 2. patře radnice na Karlově náměstí.

Změna na autobusové lince PID 467

14.06.2021

Z důvodu zítra zahajované výstavby okružní křižovatky na silnici č. II/246 ve směru na Krabčice, od úterý 15. 6. do 15. 8. 2021 dochází k dočasné změně na lince PID 467. Ruší se zastávka Roudnice n.L., Čihadla, přemisťuje Krabčice, rozc.1.0 a zřizuje Roudnice n.L., žel.st. ve směru Mladá Boleslav.

Registrace na očkování pro samoplátce byla spuštěna

11.06.2021

Dnes bylo spuštěno očkování samoplátců. Osoby nepojištěné v systému veřejného zdravotního pojištění se tak již mohou registrovat k vakcinaci v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a dalších místech po celé ČR.

Ochutnejte česká vína na Roudnickém koštu!

10.06.2021

Již tuto sobotu 12. června se milovníci vína mohou těšit na další ročník tradiční akce Roudnický košt! Letos proběhne trochu nezvykle na venkovním prostoru před zámkem. Lístky za zvýhodněné předprodejové ceny si můžete do pátku objednat na www.roudnicky-kost.cz.

Galerijní noc nabídne prohlídku, koncert i netradiční fotokoutek

10.06.2021

V rámci celorepublikového festivalu muzejních nocí roudnická Galerie moderního umění v pátek 11. června zdarma nabídne bohatý kulturní program. Těšte se na komentovanou prohlídku s autory, netradiční fotokoutek i koncerty místních kapel Louty a Blueroom.

15. 6. 2021 - Jeronýmova, Chelčického, Na Hradčanech

10.06.2021

V úterý 15. 6. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Jeronýmova, Chelčického a Na Hradčanech. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

14. 6. 2021 - Karla Jeřábka

10.06.2021

V pondělí 14. 6. 2021 bude probíhat oprava pozemní komunikace v ulici Karla Jeřábka. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Výstavba křižovatky mění autobusové linky

09.06.2021

Z důvodu výstavby okružní křižovatky na silnici č. II/246 ve směru na Krabčice budou od zítřka, čtvrtka 10. 6. 2021, do 20. 8. 2021 níže uvedené linky jezdit po objízdné trase (z Krabčic přes Bezděkov do zastávky Roudnice n.L, aut. nádr.). Mění se rovněž obsluha zastávky Roudnice n.L. Čihadla a dochází k přesunu zastávky Krabčice,Vesce,rozc.1.0 do obce Krabčice.

Výstavba napojení obchvatu uzavře cestu na Mělník

07.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Výstavba napojení městského obchvatu s kruhovým objezdem v blízkosti restaurace Na Střelnici si, z důvodu geologických podmínek, od 15. června 2021 vyžádá úplnou uzavírku komunikace. EUROVIA CS, a.s. má práce dokončit nejpozději do dvou měsíců. Doporučená objízdná trasa z Roudnice nad Labem ve směru na Mělník bude vedena přes městskou část Bezděkov a obec Bechlín.

Roudnice získala miliony na investice do školních budov

03.06.2021

Mgr. Jan Vancl

Žáci ZŠ Karla Jeřábka letos dostanou vysvědčení o dva týdny dříve. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce školy. Roudnici nad Labem se na investice podařilo získat státní dotační prostředky. Desítky milionů mají v dalších letech umožnit i rozšíření podluské školky a základní školy na hracholuském sídlišti.

Parkovací známky jsou v prodeji, cena druhé hodiny stání v centru se zdvojnásobí

03.06.2021

Mgr. Jan Vancl

1. července 2021 se v historickém centru Roudnice nad Labem mění podmínky pro parkování. Za dlouhodobé stání si řidiči bez parkovací známky každou hodinu po té první zaplatí dvacet korun, tedy dvojnásobnou sazbu. Známku si mohou na služebně městské policie v předstihu zakoupit rezidenti, podnikatelé i dojíždějící zaměstnanci. (Informace o vyšší sazbě, uvedená v červnových Roudnických novinách a některých dalších médiích, není aktuální.)

STK na výjezdu z Roudnice je stále v provozu

02.06.2021

Výjezd z Roudnice nad Labem Žižkovou ulicí po silnici II/240 je od 1. června uzavřen. STK, měření emisí i čerpací stanice Benzina a Shell jsou však stále v provozu! Objízdná trasa vede přes Podlusky a dálnici D8.

8. 6. 2021 - Poděbradova, Palackého, Prokopova

02.06.2021

V úterý 8. 6. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Poděbradova, Palackého a Prokopova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Stavební práce omezily průjezd na Vědomice

31.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Plánované stavební práce dnes pro většinu řidičů uzavřely odbočku ze silnice 240 do ulice Roudnická. Nejméně do konce června omezí nejen cestu do Vědomic, ale i k některým sportovištím. Objízdná trasa k nim, včetně parkoviště krytého plaveckého bazénu, který by mohl být otevřen již tuto sobotu, vede ulicí Ke statku.

V červenci se v Roudnici změní podmínky parkování

31.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Od 1. července 2021 se v historickém centru Roudnice nad Labem mění podmínky pro parkování. Za dlouhodobé stání na náměstích i v jejich okolí si tak řidiči připlatí. V reakci na přání místních také na Rvačově vzniká první zóna pro rezidentní parkování. Oproti původnímu odloženému návrhu ze začátku tohoto roku bude druhá a každá další hodina stání zdražena na 20 Kč. Parkovací známky si od 1. června mohou koupit rezidenti, podnikatelé a nově i zaměstnanci.

3. 6. 2021 - Sokolská, Komenského, Poděbradova

28.05.2021

Ve čtvrtek 3. 6. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Sokolská, Komenského a Poděbradova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

1. 6. 2021 - Vrchlického, Hornická, Alej 17. listopadu

28.05.2021

V úterý 1. 6. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Vrchlického, Hornická a Alej 17. listopadu. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Kraj podpořil modernizaci stanoviště separovaného odpadu

27.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Staré kontejnery pro sběr separovaného odpadu blízkosti křižovatky ulic Švermova a Kapitána Jaroše nahradily nové polozapuštěné nádoby. Modernizace stanoviště byla finančně podpořena dotací Ústeckého kraje.

Uzavření matriky 1. a 3. 6.

26.05.2021

V úterý 1. 6. ve čtvrtek 3. 6. 2021 bude z provozních důvodů uzavřena matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem. Děkujeme za pochopení.

Aktualizujeme strategický plán, připojte se!

25.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Připojte se a přispějte k rozvoji města i vy.

Plánované uzavírky zkomplikují roudnickou dopravu

24.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Prvním červnovým dnem začne finální fáze napojení nového úseku městského obchvatu. Na čtvrt roku se tak uzavře silnice II/240, propojující Roudnici nad Labem s exitem 29 dálnice D8. Do města se tak řidiči osobních automobilů z tohoto směru dostanou pouze přes městskou část Podlusky. Avizované výkopové a rekonstrukční práce od 1. července zneprůjezdní i Riegrovu ulici.

27. 5. 2021 - Neklanova, Sokolská, Bořivojova

21.05.2021

Ve čtvrtek 27. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Neklanova, Sokolská a Bořivojova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Město nabízí byt k pronájmu

20.05.2021

Město Roudnice nad Labem nabízí k pronájmu byt 1+1 na třídě T. G. Masaryka. Zúčastněte se 8. června prohlídky a podejte si žádost o jeho přidělení.

25. 5. 2021 - Havlíčkova

20.05.2021

V úterý 25. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulici Havlíčkova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Rekonstrukce v ulici Dr. Slavíka pokračuje dle plánu

19.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Severočeská vodárenská společnost (SVS) v květnu zahájila plánovanou investiční akci části ulíce Dr. Slavíka. Rekonstrukce dožilého poruchového vodovodu a popraskané kanalizace má být dokončena do poloviny července. V koordinaci na ni naváže oprava rozvodu plynu, vozovky a chodníků.

20. 5. 2021 - Sokolská, Komenského, Poděbradova, náměstí Jana z Dražic

19.05.2021

Ve čtvrtek 20. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Sokolská, Komenského, Poděbradova a na náměstí Jana z Dražic. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Zrušení akce Česká vína na Řípu

19.05.2021

Z důvodu přetrvávajících protiepidemických opatření Cech českých vinařů zrušil  svou kulturní akci Česká vína na Řípu. Národní slavnost se, ve spolupráci s Českou konferencí z. s. a českými vinaři, měla konat tuto neděli 23. května 2021. Děkujeme za váš zájem.

Opuštěná vozidla z roudnických ulic mohou skončit v dražbě

14.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Odtahová služba, za asistence Městské policie Roudnice nad Labem, dnes odstraňovala vozidla dlouhodobě stojící na parkovacích místech v Poděbradově a Neklanově ulici. Město využilo možností nové legislativy a automobily bez platné technické kontroly a zájmu majitelů bude moci prodat ve veřejné dražbě.

Uzavření matriky 18. 5. 2021

14.05.2021

Mgr. Jan Vancl

V úterý 18.5.2021, bude z technických důvodů uzavřena matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem. Děkujeme za pochopení.

Záměr prodeje stavebních pozemků

13.05.2021

Zastupitelstvo města vyhlásilo záměry a výběrová řízení s využitím aukcí na prodeje pozemků. Sháníte parcelu vhodnou pro výstavbu rodinného domu? Seznamte se s podmínkami.

Uzavření matriky 13. 5. 2021

12.05.2021

Zítra, ve čtvrtek 13. 5. 2021, bude z technických důvodů uzavřena matrika Městského úřadu Roudnice nad Labem. Děkujeme za pochopení.

Ústecký kraj otevírá dotační program pro začínající podnikatele

11.05.2021

Mgr. Jan Vancl

V červnu se otevře možnost podání žádostí do krajského programu "Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2021", s cílem podpory rozvoje podnikatelského prostředí regionu.
Máte dobrý podnikatelský záměr? Přihlaste se v termínu 14. 6. - 16. 7. 2021 a získejte na něj až 200 tis. Kč!

Přerušení dodávky pitné vody

11.05.2021

Z důvodu řešení havarijního stavu bude zítra (středa 12. 5.) v ulicích Dr. Slavíka, Švagrovského, K Zastávce, U Zastávky a Na Rejdišti od 8:00 do 14:00 přerušena dodávka pitné vody. Po dobu oprav bude u parku Na Rejdišti k dispozici cisterna.

Kulturní dům Říp se s rozvolněním opatření otevírá veřejnosti

11.05.2021

Kulturní dům Říp a jeho hudební terasa se od 17. května otevřou veřejnosti. Z důvodu platných protiepidemických opatření však bude stále nutné dodržovat zpřísněné podmínky vstupu na akce.

18. 5. 2021 - Přemyslova, Libušina, Barákova

11.05.2021

V úterý 18. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Přemyslova, Libušina, a Barákova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Volná pracovní pozice - sociálně-právní ochrana dětí

10.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Městský úřad Roudnice nad Labem hledá sociální pracovnici/pracovníka oddělení sociálně-právní ochrany dětí. Nabízíme pracovní poměr na dobu určitou – zástup za dlouhodobou pracovní neschopnost. Náplní práce je především agenda dohod o výkonu pěstounské péče. 

DDM TREND znovu otevírá část kroužků

07.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Od pondělí 10. května 2021 dochází k rozvolnění opatření v oblasti zájmových aktivit. Dům dětí a mládeže TREND v Roudnici nad Labem tak může znovu obnovit většinu dětských kroužků. 

Památku obětí světových válek připomněli pietním aktem

07.05.2021

Mgr. Jan Vancl

V sobotu 8. května slavíme Den vítězství. Starosta města František Padělek proto, v doprovodu obou místostarostů, dnes u pomníků na roudnickém hřbitově tradičně uctil památku obětí světových válek. Pietního aktu se zúčastnili i představitelé místních vzdělávacích a kulturních institucí.

13. 5. 2021 - Jana z Dražic, Chvalínská

07.05.2021

Ve čtvrtek 13. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace na náměstí Jana z Dražic a ve Chvalínské ulici. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

11. 5. 2021 - Přemyslova, Libušina, Barákova, Dělnická

07.05.2021

V úterý 11. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace v ulicích Přemyslova, Libušina, Barákova a Dělnická. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

V roudnickém domově důchodců oslavili 100. narozeniny

06.05.2021

Mgr. Jan Vancl

Paní Helena Jandová dnes oslavila výjimečné životní jubileum. Ke 100. narozeninám jí do roudnického domova důchodců přišel s květinou, knihou a pamětním listem popřát i starosta města František Padělek. Krátkého, ale o to příjemnějšího setkání se zúčastnil společně s ředitelkou zařízení Lenkou Novou. Ke gratulaci se připojili i představitelé roudnického sociálního odboru a Okresní správy sociálního zabezpečení. Přejeme zdraví, vitalitu a dobrou náladu i do dalších let.

Instalace historického lisu uzavře Malé stupně

04.05.2021

Říp, o.p.s. zítra u roudnické věže Hláska zahájí instalaci historického vinného lisu z 18. století. Z toho důvodu bude ve všední dny od 5. do 14. května uličkou Malé stupně možné projít pouze od 8:00 do 15:00 a o víkendu 8. - 9. května bude zcela uzavřena!
Hláska i kulturní dům Říp jsou, vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením, ještě stále uzavřeny. Při cestě mezi Husovým náměstím a Rvačovem využijte prosím alternativní trasy po Velkých stupních. Děkujeme za pochopení.

6. 5. 2021 - T. G. Masaryka

02.05.2021

Ve čtvrtek 6. 5. 2021 bude probíhat čištění pozemní komunikace na třídě T. G. Masaryka. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení v tento den v čase od 07:00 do 14:00 hod.

Roudnice navýšila počet nádob na třídění jedlých olejů a tuků  

30.04.2021

Mgr. Jan Vancl

Víte, jak správně naložit s olejem či tukem po smažení? Roudnický odbor životního prostředí v tomto týdnu navýšil počet stanovišť s nádobami na jejich třídění. Jedlých olejů a tuků se tak můžete zbavit již na čtrnácti místech.

Oblíbený turistický cyklobus do Českého středohoří zahajuje svou 11. sezónu

29.04.2021

V sobotu 1. května autobusová linka 550906, vozící o víkendech cyklisty i pěší turisty po dvou trasách do Českého středohoří, zahájí svou 11. sezónu. Vyrazte na výlet a využijte zázemí Informačního a dopravního centra Podřipska. Mimo běžný sortiment nabízí i cyklopoint s myčkou nebo sprchy.

V Podluskách proběhne sběr nebezpečných odpadů

22.04.2021

V sobotu 15. května ráno v Podluskách proběhne sběr drobných nebezpečných odpadů. Televizory, monitory, lednice, mrazáky ani další domácí spotřebiče a ostatní elektrozařízení však opět nebudou přijímány. Službu zabezpečuje Sdružení obcí pro nakládání s odpady SONO.

U Podlusk vznikla nová ovocná alej

20.04.2021

Mgr. Jan Vancl

Dnes byla v úseku mezi podluským fotbalovým hřištěm a roudnickým „řopíkem“ vysazena nová alej. Myšlenku absolventů místního gymnázia pro Město Roudnice nad Labem zrealizovaly zahradní služby Vykrut výsadbou čtyřech desítek ovocných stromů. Akci finančně podpořila štětská papírna Mondi a Podřipská nemocnice.

 

Roudničtí zastupitelé rozdělili dotace na sociální služby, sport a volnočasové aktivity

15.04.2021

Mgr. Jan Vancl

Roudničtí zastupitelé schválili rozdělení dotačních prostředků na podporu sociálních služeb. Finance odsouhlasili i pro celoroční sportovní a volnočasové činnosti. Podpora jednorázových akcí byla z důvodu aktuální epidemické situace prozatím odložena.

Základní umělecká škola zahájila zápis

14.04.2021

Základní umělecká škola v Roudnici nad Labem zahájila zápis do hudebního, literárně-dramatického i výtvarného oboru. Elektronickou přihlášku můžete vyplnit až do konce června.

Chcete včas vědět o čištění ulic? Přihlaste se do sms infosystému!

14.04.2021

V úterý 20. 4. 2021 proběhne na Špindlerově třídě a v Žižkově ulici první z letošních pravidelných blokových čištění vozovky. Po pravé straně ve směru od ulice Jungmannova proto bude od 7:00 do 14:00 umístěn přenosný zákaz zastavení. Chcete tyto informace dostávat pravidelně jako SMS na svůj telefon? Zaregistrujte se k jejich odběru!

Roudničané přispívají k ochraně životního prostředí recyklací desítek tun elektroodpadu

13.04.2021

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem může pochlubit dlouhodobě úspěšným zpětným odběrem starého elektra k jeho recyklaci. Za uplynulou sezónu 2020 se díky aktivně třídícím obyvatelům opět vybraly desítky tun odpadu.

Upravený provoz městského úřadu se nemění

09.04.2021

Mgr. Jan Vancl

V pondělí od 12. dubna 2021 skončí platnost aktuálního nouzového stavu. Upravený provoz Městského úřadu Roudnice nad Labem se však nemění. Úterý a čtvrtek jsou tak do odvolání stále dny vymezené pouze objednaným žadatelům. Pokud si cestu na úřad naplánujete s předstihem, můžete se vyhnout čekání a zvýšenému osobnímu kontaktu. Využijte i náš nový rezervační systém.

Bezpečně, online, raz dva. Elektronické sčítání lidu, domů a bytů bylo prodlouženo.

09.04.2021

Sčítání lidu, domů a bytů je v plném proudu. Účast je povinná a možnost vyplnění formuláře online byla prodloužena až do 11. května 2021. Nezapomeňte se zapojit!

Děti rodičů nesouhlasících s testováním zůstanou na domácí výuce

08.04.2021

Mgr. Jan Vancl

Vážení rodiče, vedení města Roudnice nad Labem, v souvislosti s otevřením základních a mateřských škol 12. dubna 2021, upozorňuje na povinnost testování na COVID-19 a nošení ústenek v rámci výuky. Pokud s aktuálně platnými hygienickými nařízeními nesouhlasíte, neposílejte své děti do školy. Z výuky budou omluveny, třídní učitel se s vámi telefonicky spojí a bude se snažit, dle možností školy, pomoci vašim dětem při domácí výuce. Rodiče dětí navštěvujících mateřské školy a žáků 1. a 2. tříd základních škol se mohou dostavit společně s nimi a při testování jim pomoci. 

Riegrovu ulici čeká uzavření a kompletní rekonstrukce

07.04.2021

Mgr. Jan Vancl

V polovině letošního roku bude zahájena rozsáhlá rekonstrukční akce, která až do konce příští stavební sezóny ovlivní život a především dopravu v centru Roudnice nad Labem. Severočeská vodárenská společnost a.s. má v červnu zahájit opravy a výměnu částí vedení vodovodu a kanalizace v Riegrově ulici. V koordinaci na tuto akci Město naváže investicí do celého uličního prostoru. 

Turistická dopravní sezóna na Podřipsku startuje již od dubna

01.04.2021

Jiřina Marhevková, Říp, o.p.s.

Na Velký pátek zahajují provoz podřipské autobusové a železniční linky. O Velikonocích vyjedou i pravidelné spoje pro cyklisty. Od června se turisté budou moci přímo z Roudnice vydat lodní linkou do Ústí a Brandýsa nad Labem.

Připravujeme polozapuštěné kontejnery v Hakenově ulici

25.03.2021

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem pokračuje v rozšiřování moderních kontejnerových stání na  separovaný odpad. Staré nádoby v Hakenově ulici tak v polovině roku mají nahradit nové polozapuštěné.

Říp, o.p.s. se chystá na letošní roudnický letní program

25.03.2021

Beáta Krůpová, manažer kulturních akcí Říp, o.p.s.

Běžný ruch všedního dne nám leckdy zastře, v jak úžasném místě žijeme. Když se rozhodneme strávit čas v našem městě, čeká nás dokonalá kombinace historie, kultury a přírody v průběhu celého léta.

Zapojte se do sčítání lidu, domů a bytů online

22.03.2021

O půlnoci z 26. na 27. 3. 2021 začne letošní sčítání lidu, domů a bytů. Bezpečně a jednoduše se do něj můžete zapojit online prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře na webu a v mobilní aplikaci. Pokud se do 9. dubna nesečtete na internetu, budete muset vyplnit listinný sčítací formulář. Seznamte se s tím, co vás v letošním sčítání čeká.

Víkendová odstávka datových sítí České pošty

18.03.2021

Od pátku 19. března od 19 hodin do pondělí 22. března do 4 hodin bude probíhat plánovaná provozní údržba datových center České pošty. Z toho důvodu bude uzavřena i její roudnická pobočka.

Prodloužení omezení provozu pokladny

17.03.2021

Mgr. Jan Vancl

Pokladna Městského úřadu Roudnice nad Labem bude z provozních důvodů otevřena pouze v pondělí a ve středu až do 2. dubna 2021. Děkujeme za pochopení.

Situace v nemocnicích je vážná, do očkování se zapojí i praktici

16.03.2021

Mgr. Jan Vancl

V nemocnicích Ústeckého kraje je situace s COVID-19 stále velmi vážná. Zdravotnická zařízení jsou na hraně svých kapacit a dosud ji zvládají jen díky profesionální koordinaci péče a obrovskému nasazení personálu. Do pokračující plošné vakcinace se v Ústeckém kraji zapojí i praktičtí lékaři ve svých ordinacích. Očkovat mají vakcínou společnosti AstraZeneca.

 

Napojení nového úseku obchvatu omezuje roudnickou dopravu

11.03.2021

Mgr. Jan Vancl

V březnu zahájené napojení nové etapy roudnického obchvatu na jeho stávající část probíhá dle plánu. Na omezení dopravy, v podobě zneprůjezdnění silnic ve směru na Podlusky a Kleneč, v červnu naváže uzavírka vjezdu do města Žižkovou ulicí. Zhotovitelé by mohli stavbu předat již letos v září.

Termíny svozu bioodpadu pro rok 2021

08.03.2021

Mgr. Jan Vancl

Ve vybraných lokalitách Roudnice nad Labem na konci měsíce opět zahájíme pravidelný svoz biodpadu. Od 31. března tak bude možné v příslušném termínu přistavit sběrnou nádobu ke svozu, stále však nejpozději do 6:00 hod.

Omezení provozu pokladny

05.03.2021

Pokladna Městského úřadu Roudnice nad Labem je z provozních důvodu v příštích dvou týdnech (od 8. do 19. 3. 2021) otevřena pouze v pondělí a ve středu. Děkujeme za pochopení.

Evidence řidičů uzavřena do 22. března

05.03.2021

Z důvodu karanténních opatření je agenda evidence řidičů roudnického odboru dopravy do 22.3.2021 uzavřena! Děkujeme za pochopení.

V příštím týdnu proběhne frézování pařezů

05.03.2021

V týdnu 8. - 12. března proběhne frézování pařezů po kácení na městském hřbitově a Karlově náměstí. Firma Gabriel s.r.o. má veškeré arboristické práce na hřbitově dokončit v březnu. S prořezy v historickém centru však bude pokračovat ještě v letošním 4. čtvrtletí. Děkujeme za obezřetnost při pohybu v blízkosti techniky.

Vandal nařízl zdravou břízu, ohrozil zdraví i majetek

04.03.2021

Mgr. Jan Vancl

Městské policii bylo nahlášeno poškození zdravé břízy za bytovým domem v Dělnické ulici. Pachatel ji ve výši hrudi nařízl hluboko po celém obvodu. Ohrazil tak zdraví veřejnosti i bytový dům. Nenávratně poškozený strom byl zajištěn a během včerejšího dopoledne skácen.

Roudnický městský úřad zavedl nový rezervační systém

03.03.2021

Mgr. Jan Vancl

Městský úřad Roudnice nad Labem má nový elektronický rezervační a vyvolávací systém. Včasným objednáním se vyhnete nadměrnému kontaktu i frontám. Do konce března jsou však termíny zaplněny. Kontaktujte nás prosím elektronicky nebo osobně v úřední hodiny bez rezervací.

Úřad uzemního plánování hledá odborného referenta

01.03.2021

Městský úřad Roudnice nad Labem hledá na pozici odborného referenta úřadu územního plánování středoškoláka nebo vysokoškoláka se stavebním zaměřením a nebo vysokoškoláka se zaměřením na životní prostředí, případně kartografii nebo geodezii.
 

Vláda vyhlásila nouzový stav do 28. března, od pondělí se zpřísní pravidla pro volný pohyb či maloobchod a opět uzavřou školy

27.02.2021

Od soboty 27. února dalších 30 dnů na území České republiky platí nový nouzový stav. Vláda zároveň zachovala krizová opatření a přistoupila ke zpřísnění některých z nich. Nejzásadněji zasáhnou do volného pohybu osob, kdy od 1. března, až na výjimky, nebude možné překračovat hranice okresů. Seznamte se s detaily a získejte odpovědi na nejčastější otázky i potřebné dokumenty.

Očkování proti COVID-19: odpovědi na časté dotazy

26.02.2021

Podřipská nemocnice s poliklinikou ve středu 3. března 2021 zahájí očkování veřejnosti proti onemocnění COVID-19. Sociální odbor Městského úřadu Roudnice nad Labem je stále připraven seniorům a jejich blízkým poradit na infolince. Seznamte se odpověďmi na nejčastěji kladené dotazy v souvislosti s registrací a samotným průběhem vakcinace.

Výstavba a rekonstrukce letos omezí dopravu v celé Roudnici nad Labem

25.02.2021

Mgr. Jan Vancl

Letošní rok přinese Roudnici nad Labem dokončení či zahájení mnoha potřebných staveb. Zároveň však i související zásadní omezení dopravy v centru města i mimo něj. Seznamte se s přehledem nejdůležitějších uzavírek.

Podřipská nemocnice v březnu zahájí očkování veřejnosti

24.02.2021

Podřipská nemocnice s poliklinikou zahájí od 3. března 2021 očkování proti onemocnění COVID-19 pro veřejnost. Zájemci o očkování se musí zaregistrovat online prostřednictvím Centrálního rezervačního systému.

Krádež zboží

18.02.2021

Martin Müller

15. 2. 2021 - 15:45 hod. - hlídka řešila krádež zboží, ke které došlo v jedné z prodejen v ulici Kratochvílova.

Použití defibrilátoru

18.02.2021

Martin Müller

9. 2. 2021 - 11:15 hod. - na základě žádosti záchranné služby strážníci použili defibrilátor při poskytování první pomoci ženě v aleji 17. listopadu

Rušení nočního klidu

18.02.2021

Martin Müller

6. 2. 2021 - 22:30 hod. - hlídka řešila rušení nočního klidu v jednom z bytových domů v aleji 17. listopadu.

Dopravní nehoda

18.02.2021

Martin Müller

5. 2. 2021 - 13:00 hod. - hlídka strážníků spolupracovali s Policií ČR při usměrňování provozu na pozemní komunikaci v místě dopravní nehody tří osobních vozidel, ke která došlo v aleji 17. listopadu.

Nefunkční světelná signalizace

18.02.2021

Martin Müller

3. 2. 2021 - 16:15 hod. - na obchvatu města byly zjištěny nefunkční semafory. Hlídka strážníků usměrňovala provoz na pozemní komunikaci do doby zajištění opravy.

Aktuality Převoz do záchytné stanice

18.02.2021

Martin Müller

2. 2. 2021 - 18:50 hod. - na základě žádosti Policie ČR hlídka asistovala záchranné službě při ošetření 42letého muže v ulici Bořivojova. Vzhledem k jeho silné podnapilosti a agresivnímu chování, kdy bezprostředně ohrožoval jiné osoby, byl za splnění zákonných podmínek umístěn na záchytnou protialkoholní stanici v Teplicích.

Nález zemřelého

18.02.2021

Martin Müller

31. 1. 2021 - 11:00 hod. - na základě upozornění sousedů o tom, že mají obavu o zdraví 72letého muže z Horymírovi ulice, který již několik dnů nevychází z domu, byl hlídkou dům otevřen za účelem poskytnutí pomoci. Uvnitř však byl dotyčný nalezen bez známek života. Na místo byla přivolána Policie ČR.

Umístění osoby do záchytné stanice

18.02.2021

Martin Müller

24. 1. 2021 - 19:00 hod. - na záchytnou protialkoholní stanici v Teplicích byl strážníky opětovně umístěn 44letý muž, který v silně podnapilém stavu narušoval veřejný pořádek.

Převoz do záchytné stanice

18.02.2021

Martin Müller

19. 1. 2021 - 21:30 hod. - na záchytnou protialkoholní stanici v Teplicích byl strážníky umístěn 44letý muž, který v silně podnapilém stavu narušoval veřejný pořádek.

Změna provozu Městského úřadu Roudnice nad Labem

15.02.2021

Na základě usnesení Vlády České republiky o přijetí krizového opatření, týkajícího se omezení provozu úřadů, rozhodlo vedení Města Roudnice nad Labem o zavedení změn v provozních opatřeních Městského úřadu Roudnice nad Labem. Úřední hodiny jsou od 15. 2. 2021 do odvolání ve stejném rozsahu jako před nouzovým stavem. Úterý a čtvrtek jsou však dny vymezené pouze objednaným žadatelům. Pokud si cestu na úřad naplánujete s předstihem, stále se tak můžete vyhnout čekání a zvýšenému osobnímu kontaktu.

Mapa odběrových a očkovacích center v Ústeckém kraji

10.02.2021

Zajímá vás, kde v Ústeckém kraji aktuálně fungují odběrová a očkovací centra proti COVID-19? Najdete je vyznačena na geoportálu i s informacemi o jejich provozu.

Pozvánka na zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem

08.02.2021

Vedení města vás zve na 13. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se, v zájmu zachování odpovídajících hygienických opatření, ve středu 17. února 2021 od 17.00 hod. opět koná v sálu školícího centra hotelu Koruna na náměstí Jana z Dražic 103. Žádáme účastníky, aby po celou dobu používali ochranu dýchacích cest, udržovali rozestupy a dbali pokynů organizátorů. Děkujeme.

Roudnická nemocnice nabízí antigenní testování zdarma

08.02.2021

Podřipská nemocnice s poliklinikou s.r.o. nabízí antigenní testy na COVID-19. Zdarma je jednou za tři dny může absolvovat každý, kdo se elektronicky zaregistruje.

Údržbu zeleně převzaly zahradní služby Vykrut

01.02.2021

Mgr. Jan Vancl

Odbor životního prostředí dosud zajišťoval celoroční údržbu ploch zeleně ve vlastnictví města Roudnice nad Labem ve spolupráci s firmou Veselka. V  únoru tento úkol po dvou dekádách nově přebírají zahradní služby Vykrut.

Rada odložila změnu podmínek parkování v centru Roudnice na červenec

28.01.2021

Mgr. Jan Vancl

Změny podmínek parkování v historickém centru Roudnice nad Labem se odkládají. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemické situace se je radní rozhodli zavést až od 1. července 2021. Původně byla zóna pro rezidentní parkování a zvýšení poplatků na náměstích i v jejich okolí plánována již na únor.

Seniorům s registrací na očkování pomáhá krajská infolinka

26.01.2021

Ústecký kraj spustil provoz bezplatné krajské infolinky pro seniory 800 876 011, prostřednictvím které se mohou nově registrovat na očkování. V první fázi však stále jen ve věku nad 80 let. V provozu je každý pracovní den od 9:00 do 15:00.

Výběrové řízení: pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí

20.01.2021

Město Roudnice nad Labem dne 19. ledna 2021 vyhlásilo výběrové řízení na obsazení dvou volných pracovních míst referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Lhůta pro podání přihlášky končí v pondělí 8. února.

Česko má svůj první nanovlákenný bezventilový opakovaně použitelný respirátor ochranné třídy FFP3

19.01.2021

Firmě PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o. z Roudnice nad Labem se podařilo vyvinout, vyrobit a certifikovat nanovlákenný respirátor splňující kritéria nejvyšší ochranné třídy FFP3. Jedná se tak o první nanovlákenný opakovaně použitelný bezventilový respirátor této třídy vyráběný v České republice.

Ústecký kraj představil očkovací strategii proti COVID-19

18.01.2021

AKTUALIZACE: Roudnická nemocnice, z důvodu nedostatku vakcín, v současnosti očkování veřejnosti neposkytuje!/Krajská zdravotní, a. s., společně s vedením Ústeckého kraje, představila svou strategii očkování proti onemocnění COVID-19. Byly zveřejněny informace o očkovacích centrech, mobilním vakcinačním týmu a popsány jednotlivé fáze očkování. Jednoznačným cílem je zajistit co nejdostupnější očkování pro všechny obyvatele Ústeckého kraje se zájmem o něj.

Roudnice zahájila příjem žádostí o dotace na podporu kultury, sportu i sociálních služeb

15.01.2021

Dnes byl zahájen příjem žádostí o dotační prostředky z programů na podporu aktivit v oblasti kultury, sportu i sociálních služeb. Město Roudnice nad Labem mezi oprávněné žadatele přihlášené do 10. února 2021 rozdělí téměř 7 milionů korun.

Ministerstvo zahajuje registraci na očkování proti koronaviru

14.01.2021

Již zítra, v pátek 15. ledna, má být pro občany starší 80 let zahájena registrace na očkování proti onemocnění COVID-19. Pomozte se co nejdříve registrovat svým blízkým! Asistovat je připravena i roudnická seniorská linka.

Letošní Tříkrálová sbírka probíhá on-line

11.01.2021

Konání letošní tříkrálové sbírky je silně ovlivněno pandemií nemoci covid-19 a přijatými protiepidemickými opatřeními. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. Koleda ale zrušena není a přesunula se především do on-line prostředí.

Roudnický kulturní výhled pro rok 2021

05.01.2021

Říp, o.p.s. zrušil veškeré plánované kulturní aktivity pro tento měsíc. Důvodem jsou současná omezení a nepřehlednost situace vládních protiepidemických opatření. Letošní velké rounické akce však stále zůstávají v platnosti. Seznamte se s kulturním výhledem pro rok 2021.

Omezení provozu kanceláře správy hřbitova

05.01.2021

Z důvodu nemoci je omezen provoz kanceláře správy roudnického hřbitova. Na telefonním čísle tel.: 724 824 817 budou řešeny pouze úkony související s pohřbíváním a konáním rozloučení v kapli. Ostatní záležitosti (jako platby za pronájem hrobových míst, pronájem kaple a činnosti související s evidencí zemřelých) budou prováděny od 18. 1. 2021. Děkujeme, že dodržujete hygienická opatření a při návštěvě hřbitova používáte ochranu dýchacích cest i další prostředky.

Soud vyzývá k podání zprávy o úmrtí Jiřího Janáka

04.01.2021

Litoměřický soud vyzývá veřejnost k podání informací vedoucích ke zjištění data smrti Jiřího Janáka z Kyškovic. Pokud o zemřelém víte nebo znáte okolnosti jeho úmrtí, obraťte se prosím přímo na Okresní soud v Litoměřicích. Měsíční lhůta pro určení dne smrti uplyne 1. února.

Omezený provoz na finančních úřadech je prodloužen do 22. ledna

04.01.2021

Vzhledem k vyhlášeným vládním opatřením a prodloužení nouzového stavu, budou pracoviště Finanční správy do 22. ledna 2021 přístupná pro veřejnost pouze v omezeném rozsahu. Provoz podatelen a pokladen na finančních úřadech bude omezen pouze na pondělí a středu od 8:00 do 13:00 hodin. Pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“ budou do 20. ledna 2021 zcela uzavřena.

 

Tipy na akce v roce 2021: ve vánoční akci obdržíte slevový voucher na kino

18.12.2020

Konec podivného roku 2020 se blíží. Přejeme všem krásné, klidné Vánoce a hodně zdraví do nového roku 2021, který snad přinese mnohem více šťastných dnů, osobní spokojenosti a podnikatelských úspěchů. Obchodním partnerům děkujeme za spolupráci, přátelům za radost a nejbližším za lásku.

 

Roudnická knihovna nabízí okénkový výdej knih a časopisů

18.12.2020

Roudnická knihovna Ervína Špindlera je, z důvodu protiepidemických opatření, znovu uzavřena. Předem zarezervované knihy a časopisy však vydává prostřednictvím okénka. Seznamte se se změnou otevírací doby v období od 21. do 31. prosince 2020.

 

Protiepidemická opatření opět uzavírají roudnická sportoviště

17.12.2020

V pátek 18. prosince čeká Českou republiku návrat do druhého nejpřísnějšího stupně PES. Znamená to mimo jiné opětovné zavedení zákazu volného pohybu osob mezi 23:00 a 5:00. Budou uzavřeny bary a restaurace, zoologické zahrady, muzea či koupaliště a další vnitřní sportoviště. Opatření se tak bohužel opět dotknou i roudnického zimního stadionu a krytého plaveckého bazénu.

Změna úředních hodin 21. - 31. prosince

14.12.2020

Ve dnech 21. - 31. prosince se mění úřední hodiny, a to jak pro Městský úřad Roudnice nad Labem, tak kancelář Czech POINT. Mimo uvedené termíny je možné záležitosti vyřídit pouze předem objednaným žadatelům.

Pošta mimořádně vydává balíky i v sobotu odpoledne

11.12.2020

Roudnická pobočka České pošty v sobotu 12. 12. a 19. 12. 2020 rozšiřuje otevírací dobu o odpolední směnu v čase od 13:30 do 17:30 hod. Mimořádná otevírací doba je však určena pouze pro výdej balíků. Důvodem sobotního otevření balíkoven na vybraných poštách po celé ČR je extrémní nárůst počtu zásilek v předvánočním období. Klientům se tak rozšiřuje časová možnost pro jejich vyzvednutí. V zájmu zrychlení výdeje vám stačí na pobočce zadat pouze kód z SMS od České pošty.

Starosta poděkoval Věře Smolkové za dobrovolnickou činnost

11.12.2020

Pozvání na roudnickou radnici přijala paní Věra Smolková, dlouholetá předsedkyně a nyní členka společenské komise města, ve které aktivně působí již od roku 1999. Dlouhá léta mimo jiné zajišťovala korespondenci jubilantům z řad seniorů. Dnes však právě jí starosta František Padělek a vedoucí sociálního odboru Monika Legnerová popřáli ke krásným 80. narozeninám a poděkovali za dobrovolnickou činnost.

Roudničtí zastupitelé schválili městský rozpočet

10.12.2020

Mgr. Jan Vancl

Zastupitelstvo města Roudnice nad Labem na svém posledním letošním veřejném zasedání schválilo návrh rozpočtu pro nadcházející rok. Ve vzájemné shodě reaguje na očekávaný pokles městských příjmů. I přesto je stále počítáno s celou řadou projektů a investic.

Adventní víkend nabídne trhy, prohlídky i Ježíškovu stezku

09.12.2020

Mgr. Jan Vancl

Uplynulý adventní víkend se v Roudnici nad Labem nesl v duchu prohlídek historických objektů. Ten nadcházející navíc nabídne i oblíbené farmářské trhy a překvapení pro nejmenší - Ježíškovu vánoční stezku. Přijďte si v sobotu 12. prosince do historického městského centra užít předvánoční sváteční atmosféru.

Dárci si převzali ocenění Českého červeného kříže, pomoci můžete i vy

09.12.2020

Mgr. Jan Vancl

Na roudnické radnici dnes mimořádně proběhlo předávání ocenění Českého červeného kříže pro dárce krve. V České republice je však dobrovolníků stále méně, než by bylo třeba. Zapojte se a darováním krve či krevní plazmy pomozte nemocným nejen s COVID-19.

Volby ve Vražkově

30.11.2020

V sobotu 12. prosince 2020 se v obci Vražkov konají nové volby do tamního zastupitelstva. Volební místnost bude na Obecním úřadu Vražkov (tel. 416 815 772).

Pozvánka na zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem

30.11.2020

Vedení města vás zve na 12. veřejné zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem, které se, v zájmu zachování odpovídajících hygienických opatření, ve středu 9. prosince 2020 od 17.00 hod. opět koná v sálu školícího centra hotelu Koruna na náměstí Jana z Dražic 103. Žádáme účastníky, aby po celou dobu používali ochranu dýchacích cest, udržovali rozestupy a dbali pokynů organizátorů. Děkujeme.

Zahájili jsme provoz kulturního domu Říp

30.11.2020

Mgr. Jan Vancl

Vedení města Roudnice nad Labem dnes slavnostně zahájilo provoz kulturního domu Říp. Po dvouleté kompletní rekonstrukci se, z důvodu platných protiepidemických opatření, otevření konalo bez účasti veřejnosti. Připravena je však videoprohlídka i víkendové aktivity pro skupiny návštěvníků.

Vánoční strom rozsvítíme bez účasti veřejnosti

24.11.2020

Letošní roudnický vánoční strom je již na svém místě uprostřed Karlova náměstí. Letos se pochlubí zcela novou výzdobou. Z důvodu platných protiepidemických opatření však jeho rozsvícení bohužel proběhne bez účasti veřejnosti.

 

Roudnice si připomněla Den boje za svobodu a demokracii

17.11.2020

Mimořádná opatření stále zasahují do veřejného i kulturního života našeho města. Den boje za svobodu a demokracii tak vedení Roudnice nad Labem letos připomnělo alespoň věncem položeným k pamětní desce u sochy na Husově náměstí. Událost bohužel musela proběhnout bez účasti veřejnosti i zástupců kulturních a společenských organizací.

Veřejná sbírka pomáhá rodině stižené požárem

12.11.2020

Rodina O. Šimáčka ml., hlášeného trvalým pobytem v Roudnici nad Labem, při požáru v obci Ostředek v noci ze 6. na 7. 11. 2020 přišla téměř o vše. Zapojením do veřejné sbírky jim můžete pomoci v nelehké životní situaci.

Zemřel primář chirurgického oddělení Josef Krajník

12.11.2020

V úterý 10. 11. 2020 nás po těžké nemoci ve věku 77 let opustil bývalý primář chirurgického oddělení Podřipské nemocnice a dlouholetý člen Zastupitelstva města Roudnice nad Labem MUDr. Josef Krajník.

Pieta ke Dni válečných veteránů proběhla bez účasti veřejnosti

11.11.2020

I přes současná mimořádná opatření si dnes připomínáme Den válečných veteránů. Vedení města Roudnice nad Labem položilo věnce k památníkům na místním hřbitově. Pietní akt se však bohužel musel obejít bez tradiční účasti veřejnosti i zástupců kulturních a společenských organizací.

Zemřel dlouholetý roudnický radní František Homolka

11.11.2020

V pátek 6. 11. 2020 po krátké těžké nemoci ve věku 82 let zemřel bývalý dlouholetý roudnický radní František Homolka. Ve funkci působil po tři volební období v letech 1990 - 2002. Poslední rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu.

16. 11. 2020 - Špindlerova, K. Jeřábka, J. Hory, Michálkova

09.11.2020

Martin Müller

Dne 16. 11. 2020 bude probíhat čištění pozemní komunikace na Špindlerově třídě a v ulicích K. Jeřábka, J. Hory a Michálkova. Z toho důvodu je zde umístěno přenosné dopravní značení zakazující zastavení.

Opustila nás kolegyně Věra Motyčková

02.11.2020

V sobotu 31. 10. 2020 po dlouhé nemoci ve věku 76 let zemřela naše bývalá kolegyně paní Věra Motyčková. Na Městském úřadu Roudnice nad Labem pracovala v letech 1990 - 2000 jako vedoucí odboru vnitřních věcí. Poslední rozloučení proběhne v pátek 6. 11. 2020 ve 13:00 v místním kostele Narození Panny Marie.

Zemřel hudebník a čestný občan Jaroslav Kopáček

29.10.2020

V pondělí 26. října 2020 po dlouhé těžké nemoci ve věku 89 let zemřel emeritní člen České filharmonie a čestný občan města Roudnice nad Labem Mgr. Jaroslav Kopáček. Poslední rozloučení se zesnulým proběhne v úterý 3. listopadu ve 14:00 v místním kostele Narození Panny Marie.

Anděl na drátě pomáhá seniorům v izolaci

23.10.2020

V současné chvíli je třeba pomáhat především těm nejzranitelnějším, mezi které patří zejména osamělí senioři. Jednou z možností je i služba Anděl na drátě, jejíž provozovatel se rozhodl jim poskytnout tísňovou péči, včetně komunikačního zařízení, až do poloviny příštího roku zcela zdarma.

Vláda zpřísnila nouzová opatření

21.10.2020

Vláda ČR dnes, v rámci nouzového stavu, rozhodla o zavedení dalších omezení s cílem zpomalení šíření epidemie onemocnění COVID-19. Již zítra, ve čtvrtek 22. října od 6:00 tak začínají platit nová nařízení mmj. uzavírající maloobchody a služby.

MPO zveřejňuje druhou výzvu k programu COVID - Nájemné

20.10.2020

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo informace o druhé výzvě programu COVID - Nájemné. Žádosti je možné podávat od 21. října 2020 do 21. ledna 2021, a to elektronicky přes informační systém dostupný na webu mpo.cz.

Na zimním stadionu hoří trafostanice

20.10.2020

Na roudnickém zimním stadionu hoří trafostanice ČEZ. Upozorňujeme, že se nejedná o únik nebezpečných látek!

Výkopové práce omezují dopravu v ulicích Žižkova a Stadická

19.10.2020

Mgr. Jan Vancl

Kompletní rekonstrukce Stadické ulice pokročila až na křižovatku s ulicí Žižkova. V průběhu výkopových prací dnes došlo k havárii plynu. Vzhledem k události i dlouhodobě omezené průjezdnosti této lokality doporučujeme řidičům volit alternativní trasu.

Roudnice obnovila krizovou linku pro seniory a osoby se zdravotním postižením

14.10.2020

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem obnovilo krizovou linku pro seniory a osoby se zdravotním postižením. V pracovních dnech od 8:00 do 19:00 je sociální pracovník na čísle 702 202 834 připraven poradit v obtížných životních situacích a zajistit zprostředkování nákupu základních potravin, léků, dovozu oběda a dalších služeb.

Vláda od středy zpřísní preventivní opatření, pošle ochranné pomůcky invalidním důchodcům

13.10.2020

Od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Vláda jejich rozsah schválila na jednání v pondělí 12. října 2020. Rozhodla rovněž o uvolnění ochranných prostředků ze státních rezerv a financí na nákup remdesiviru.

Uzavření MŠ Pastelka

11.10.2020

Mateřská škola Pastelka v Roudnici nad Labem bude od pondělí 12. října uzavřena. Důvodem je pozitivní test zaměstnance na COVID-19. Rodiče byli jejím vedením vyrozuměni a požádáni, aby děti týden sledovali. Při sebemenším náznaku příznaků nemoci mají kontaktovat lékaře a zůstat s nimi na ošetřovném.

Oznámení o změně úředních hodin

09.10.2020

Mgr. Jan Vancl

V souladu s aktuálním usnesením Vlády ČR bude omezen i provoz Městského úřadu Roudnice nad Labem. Navštěvujte ho tedy prosím pouze v nově uvedených úředních hodinách. Pokud jste však již objednáni, k jednání se dostavit můžete. Opatření platí do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Vláda kvůli šíření epidemie COVID-19 omezí sportovní, kulturní a společenské akce, činnost úřadů i škol, rodičům prodlouží ošetřovné

09.10.2020

Vláda ČR na mimořádném jednání ve čtvrtek 8. října 2020 schválila další balík krizových opatření, kterými reaguje na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí COVID-19. Ve dvou vlnách, od 9. a od 12. října, omezí a úplně zakáže mj. sportovní, kulturní a další volnočasové akce, omezí činnost úřadů, škol i otevírací dobu restaurací. Rodičům, kteří z důvodu uzavření školy či karantény dítěte musí zůstat doma, navrhuje mimořádné podmínky ošetřovného.

Katalog sociálních a blízkých služeb - pomoc v obtížných životních situacích

21.04.2020

Dostali jste se do situace, která je nad vaše síly? Řeší problém někdo z vašich blízkých? Pomocnou ruku může podat některý z mnoha místních poskytovatelů sociálních služeb, volnočasových a svépomocných aktivit. Seznamte se s jejich službami v novém katalogu.

Roudnice zajistila roušky pro občany, pomoc nabízí i obcím Podřipska

25.03.2020

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem zajistilo ochranné prostředky pro své obyvatele. V průběhu několika málo dnů zadalo výrobu dvaceti tisíc roušek, které byly rozdány jak přímo, tak do všech místních poštovních schránek. Pomoc nabídlo i ostatním podřipským obcím.

Informace pro podnikatele

01.08.2016

Živnostenský úřad upozorňuje podnikatele zabývající se nákupem lihovin a jejich následným prodejem konečnému spotřebiteli o povinnosti nákupu výhradně u registrovaného distributora lihu nebo u registrované osoby povinné značit líh.

Rekonstrukce objektů Sladkovského a Jungmannova

13.08.2014

V současné době město Roudnice nad Labem realizuje dva investiční projekty finančně podporované prostřednictvím Integrovaného operačního programu, oblasti 3.1 b) – sociální integrace a služby. Jedná se o rekonstrukce dvou objektů na adresách Sladkovského 1365 a Jungmannova 670.

Úprava prodeje kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin

10.10.2013

Dnem 17. října 2013 nabývá účinnosti novela zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vydaná ve Sbírce předpisů pod č. 309/2013 Sb. Předmětná novela mimo jiné nově reguluje prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin.

Upozornění pro výrobce, zpracovatele a distributory paliv a pohonných hmot

03.09.2013

Upozornění na nové podmínky podnikání výrobců a zpracovatelů paliv a maziv a distributorů pohonných hmot. Stávající podnikatelé musí v období od 1. října 2013 do 1. listopadu 2013 požádat živnostenský úřad o koncesi a distributoři pohonných hmot i celní úřad o registraci a poskytnout kauci.

Město připravuje rekonstrukci dvou objektů ze strukturálních programů EU

30.07.2013

Rekonstrukce objektu Jungmannova 670. Projekt s plánovanými výdaji přes 12 milionů Kč je dotovaný z Integrovaného operačního programu 3.1.b. Projekt má za cíl rekonstrukci objektu s následným rozšířením a inovací sociálních služeb v Roudnici n. L.

Prodej elektronických cigaret a jejich náplní

03.04.2013

Elektronické cigarety se v současnosti staly „obchodním hitem“ a prodejní síť, kde je možné je pořídit, se neustále rozšiřuje. Tekuté náplně do těchto cigaret (tzv. e-liquidy) se dnes dodávají v nepřeberném množství různých směsí.