Podřipské obce jednají o vybudování kontejnerové školy

aktualita 26. 01. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

V tomto týdnu proběhlo setkání starostů obcí spádové oblasti Roudnice nad Labem. Tématem diskuse se stalo zejména zajištění dostatečné kapacity roudnických tříd pro žáky, kteří letos poprvé zamíří do školních lavic. Obce nyní budou jednat o společné investici do tzv. kontejnerové školy.

Ve středu 24. ledna proběhlo na sále Kulturního domu Říp setkání starostů obcí spádové oblasti Roudnice nad Labem. Hlavním tématem setkání se stala problematika přeplněnosti roudnických základních škol a případná výstavba nových školských kapacit. 

Roudnické základní školy se dlouhodobě potýkají s přetlakem žáků prvních tříd. V minulém roce Roudnice investovala do dvou zcela nových učeben na 3. ZŠ, hrozí však, že ani tyto kapacity nebudou dostačující. Příčinou je přitom především nezájem rodičů o venkovské základní školy. Na setkání byl tak kromě ředitelů roudnických škol pozván i zástupce Ústeckého kraje, aby se všichni přítomní mohli se současnou situací dostatečně seznámit.

„Problém s přetlakem na roudnických školách je způsoben tím, že je rodiče preferují před venkovskými školami v blízkosti svého bydliště, někdy dokonce i přímo v něm. Přitom se nejedná o rozdíly ve kvalitě výuky. Jediným důvodem se tak zdá být pohodlí rodičů, kterým umístění dítěte do městské školy z pracovních či jiných osobních důvodů vyhovuje více,“ vysvětlil v minulosti místostarosta Mgr. Jiří Řezníček situaci.

Vedení města Roudnice nad Labem nabídlo obcím ve spádové oblasti řešení v podobě záměru výstavby tzv. kontejnerové školy. Obce by získaly smlouvy o spádovosti, které by do budoucna zaručily místa pro jejich dojíždějící žáky. Podmínkou je však finanční účast dotyčných obcí.

"Nelze očekávat, že se tato situace změní, proto jsme hledali řešení a kontejnerová škola nám vyšla jako nejvhodnější z nich. Nové třídy by opět měly rozšířit kapacitu 3. ZŠ a díky sdruženému financování by se tato několikamilionová investice nedotkla městského rozpočtu takovou měrou," řekl místostarosta Řezníček.

Zástupci všech obcí, kterých se daný problém týká, souhlasili s projednáním této nabídky na nejbližších zasedáních svých zastupitelstev tak, aby mohl být projekt zahájen co možná nejdříve.

"I díky bezprostřední kladné reakci všech zástupců obcí jsme přesvědčeni, že se podaří sdružit prostředky a tento plán realizovat. V tuto chvíli jsme již zahájili práce vedoucí k přípravě projektové dokumentace a potřebných smluv," sdělil místostarosta Ing. František Padělek.

Pokud se obce domluví včas, mohly by být nové školské kapacity k dispozici již v nadcházejícím školním roce.

fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie

Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook