Zažijte Roudnici jinak!

aktualita 15. 09. 2017| Zprávy z Roudnicka

Zažít Roudnici jinak? Již zítra, v sobotu 16. září, se opět rozzáří ulice našeho města úsměvy lidí z Roudnice i okolí. Třetí ročník sousedské akce se letos odehraje ve zcela nové lokalitě náměstí Jana z Dražic, Poděbradovy a Havlíčkovy ulice.

Hlavním cílem akce Zažít Roudnici jinak je přivést život do míst, kde jinak běžně dominuje automobilová doprava.

"Na potenciál okolí Purkyňova náměstí jsme již upozornili v předchozích letech, letos nás tak potkáte jinde. Zažít Roudnici jinak je nepolitická, nezisková a nekomerční akce pro všechny lidi. Bez rozdílů," řekla za organizátory akce Dana Skořepová.

Z programu si vybere opravdu každý. Můžete si zasportovat, poslechnout místní kapely, zhlédnout vystoupení tanečních skupin, vychutnat si dobré jídlo a pití, seznámit se s činností neziskových organizací, ale především potkat sousedy a společně prodiskutovat žhavá témata, aktivně se zapojit do zkrášlování ulic nebo si jen odpočinout při pikniku. Na jeden den se tak motorovým vozidlům uzavře lokalita náměstí Jana z Dražic, Poděbradovy a Havlíčkovy ulice.

"V dnešní uspěchané době leckdy nenacházíme čas na společné setkávání, sousedská přátelství se vytrácení a to je velká škoda. Minulé ročníky mne příjemně překvapily, a to nejen bohatým programem, ale především nadšením zúčastněných, kteří se ve volném čase spojili pro dobrou věc a chtějí na tom něco změnit. Rád bych, aby k sobě roudničtí měli stále alespoň tak blízko jako na této akci. Každé pro má své proti. Jedná se však jen o jednu sobotu v roce, proto věřím, že její přínos bohatě vyváží související dopravní omezení," řekl starosta města Vladimír Urban.

Akce se koná pod záštitou starosty a za podpory města Roudnice nad Labem.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook