Roudnice prvňáčkům otevře dvě nové třídy

aktualita 10. 08. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Roudnice nad Labem se letos potýkala s nedostatkem míst pro děti nastupující do prvních tříd základních škol. Dostatečnou kapacitu vyřeší hned dvě zcela nové třídy, které budou do začátku školního roku dokončeny.

Třídy, umístěné v budově 1. ZŠ a na odloučeném pracovišti 2. ZŠ v budově bývalé praktické školy, rekonstruovala společnost Arteso spol s.r.o. se sídlem ve Vědomicích za celkovou cenu 474 699 Kč bez DPH.

„Město Roudnice v letošním roce umístilo všechny své děti do budoucích prvních tříd, ale přesto bylo nutné se vypořádat s převisem přibližně čtyřiceti prvňáčků z okolních obcí. Abychom uspokojili i tuto poptávku, rozhodli jsme se zrekonstruovat hned dvě třídy,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

 Realizace prací probíhala přibližně od poloviny června do poloviny července. Na základě akustických studií, provedených před stavbou, byly namontovány akustické podhledy s tepelnou izolací. Stávající svítidla, nevyhovující měření umělého osvětlení, byla vyměněna za nová zářivková. V neposlední řadě došlo k očalounění vstupních dveří a dodání moderních tabulí s projektory. Ve třídě spadající pod 2. ZŠ byla navíc zrekonstruována podlaha s finální vrstvou lina a osazeno nové hygienické zařízení.

„Problém s přetlakem na roudnických školách je způsoben tím, že je rodiče preferují před venkovskými školami v blízkosti svého bydliště, někdy dokonce i přímo v něm. Přitom se nejedná o rozdíly ve kvalitě výuky. Jediným důvodem se tak zdá být pohodlí rodičů, kterým umístění dítěte do městské školy z pracovních či jiných osobních důvodů vyhovuje více,“ vysvětlil místostarosta.

 V současnosti je získán souhlas s kolaudací od záchranného hasičského sboru a krajské hygienické stanice, kde bylo nutné předložit měření akustického dozvuku, měření a výpočty denního i umělého osvětlení. Kolaudační souhlas by tak měl být vydán již v tomto týdnu.

 „Letos se nám podařilo situaci vyřešit ke spokojenosti všech zájemců, avšak příští rok to tak s vysokou pravděpodobností být nemusí. Zvažovali jsme rozšíření areálu 3. ZŠ, avšak jednalo by se o investici dosahující několika desítek milionů korun. Byl bych rád, kdyby tak rodiče přespolních dětí v budoucnu využívali školy v okolních obcích, kde nyní zůstala volná místa, protože v Roudnici se jim jich nejspíše nedostane,“ upozornil místostarosta Řezníček.

Na reportáž o nových třídách se můžete podívat ve vysílání MIS a na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=93&v=zyqpn7goDYE

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook