Sociální majáles: v Roudnici není problém řešit problém

aktualita 19. 05. 2017| Zprávy z Roudnicka

První ročník Sociálního majálesu v Roudnici nad Labem, celodenní zážitkový program pro rodiny s dětmi a vhled do možná neznámý aktivit neziskovek, které jsou součástí života obce. Dne 18. 5. 2017 proběhl na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem Sociální majáles, jeho mottem bylo „Jsme tady, jsme potřeba a to, že nás nevnímáte, znamená, že fungujeme“. Na první pohled kulturní květnová akce jako každá jiná tříbila názory zúčastněných na sociální služby ve městě.

 

Podobnou akci město ve spolupráci s neziskovými organizacemi a za podpory Agentury pro sociální začleňování realizovalo poprvé, a s dobrým výsledkem. V průběhu došlo ke sběru zpětné vazby od účastníků. Z ní lze usuzovat, že v Roudnici n. L veřejnost vnímá nastavený způsob řešení sociální problematiky jako funkční. Účastníci ocenili pestrý program a aktivity pro děti.

Děti si vše jednoznačně užily, připravený program na pódiu a aktivity jednotlivých stanovišť je vtáhly do průběhu akce nezapomenutelným způsobem. Zvlášť ocenily možnost nechat se po splnění všech úkolů vyfotit s kamarády a oblíbenými slogany v profesionálním fotokoutku.

„První ročník majálesu se nám opravdu vydařil, řekla vedoucí sociálního odboru, Monika Legnerová. Prošlo zde kolem 500 dětí a mladých lidí, jen 300 dětem jsme rozdali soutěžní karty. Náměstí doslova rozkvetlo papírovými pampeliškami, které zde děti vyráběly. Sociální majáles zabral prostor náměstí fakticky i obrazně, stal se součástí celodenního hemžení na náměstí. Jistě tak zanechal stopu i v mnoha lidech, kteří se aktivit přímo neúčastnili“.

Na podiu probíhal kulturní program, který společně připravily všechny pořádající organizace. Vedle kulturního programu zde zazněly i informace o činnosti neziskovek i sociálního odboru. Technického zabezpečení se velmi dobře zhostilo kulturní zařízení města KZM Říp

Finančně majáles podpořila Agentura pro sociální začleňování. Lokální konzultantka, Kateřina Kubíčková o akci prohlásila: Majáles se vydařil, splnil svůj účel. Co bych určitě dodala, je to, co se návštěvníci na místě nedozvěděli. Sociální pracovníci nejsou „sluníčkáři“ pohybující se mimo realitu. Právě naopak, jsou to lidé jako kdokoli jiný, kteří čelí realitě života se všemi negativními dopady jako například domácí násilí, předluženost, rozvodové hádky, ztráta zázemí, závislost a podobně. 

zdroj: Agentura pro sociální začleňování


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook