Přijďme společně zahájit provoz na dopravní hřiště!

aktualita 31. 03. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Již zítra, v sobotu 1. dubna v 10:00 hod., město Roudnice nad Labem slavnostně zahájí provoz dopravního hřiště a zpřístupní ho tak nejen školákům v době výuky, ale v odpoledních hodinách i rodičům s dětmi. Přijďte si ho zkusit a zároveň vyhrát některou z cen v soutěžích, které si pro vás připravil DDM Trend!

Hřiště je již plně připraveno a to včetně nově zakoupených koloběžek a instalovaného pevného kamerového bodu, jehož záběr můžete vidět na fotografii. Nic tak nebrání zítřejšímu ostrému startu provozu hřiště, v rámci kterého se můžete těšit na dopoledne plné zábavy, aktivit a soutěží s DDM Trend. Čekají vás závody na koloběžkách, opičí dráha, hod na cíl, hry s dopravní tématikou a mnoho dalšího přímo v provozu hřiště i mimo něj. Pro děti jsou připraveny odměny. Neváhejte a přijďte se s námi bavit!

Výstavba zcela nového dětského dopravního hřiště v areálu 3. ZŠ Školní byla realizována v termínu 1. 7. – 30. 9. 2016. Nyní, po zajištění všech nezbytných povolení k vydání kolaudačního souhlasu, je vše připraveno pro jeho uvedení do provozu. Hřiště se výměrou 1100 m2 řadí k menším svého druhu, i tak však poskytuje vše potřebné pro dopravní výchovu, případně dopravní soutěže omezeného rozsahu. Jako plochu k případným dovednostním soutěžím lze však příležitostně využít jiné plochy v areálu školy. Asfaltové komunikace dopravního hřiště o šíři 1,5 m a celkovou délkou cca 200 m dětem nabízejí bohatý výběr prvků, se kterými se mohou setkat v reálném provozu. Kromě samotných značek je to celá řada křižovatek, včetně světelné signalizace, oválné okružní křižovatky, řadících pruhů, či středového dělícího ostrůvku. Samozřejmostí jsou pak přechody pro pěší, ale děti se mohou těšit např. i na železniční přejezd nebo parkoviště. Areál bude přístupný přímo z objektu školy a nově i hlídanou brankou ze směru od prodejny Lidl.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook