Konsolidace IT a nové služby TC ORP Roudnice nad Labem

V červnu 2014 byla podána žádost o dotaci v rámci výzvy č. 22 IOP – se zaměřením na zavádění ICT v územní veřejné správě. Šlo o projekt s názvem „Konsolidace IT a nové služby TC ORP Roudnice nad Labem“. Projekt ve výši téměř 6 mil. Kč řeší např. rozšiřování služeb metropolitní sítě, rozšíření zálohování dat, problém stávajícího používaného SW atd. Projekt v žádosti o dotaci byl v první polovině roku 2015 schválen a město získalo 85% z investice a 15% proplatí se svých zdrojů.

Ke dni 30.11.2015 byl tento projekt úspěšně realizován a implementován do systému MěÚ společně s vítězným uchazečem a IT pracovníky MěÚ. V rámci projektu město získalo nejmodernější technologie na zálohování dat a systémů, virtualizace desktopů a nejmodernější software určený pro stavební úřad a životní prostředí.