menu

CZ

EN DE FR

Katalog sociálních a blízkých služeb - pomoc v obtížných životních situacích

Tisková zpráva města

Každý z nás se jistě někdy dostal nebo může dostat do situace, která je nad naše síly. Přitom se nemusí jednat o stav, kdy není člověku pomoci. Pomocnou ruku může podat některý z mnoha po­skytovatelů sociálních služeb, volnočasových a svépomocných akti­vit. Katalog sociálních a blízkých služeb v regionu Roudnice nad Labem a spádové oblasti sdružuje všechny regionální poskytovatele, kteří na území naší obce s rozšířenou působností pomáhají řešit neblahé životní situace, případně dokážou projevy životních problémů zmír­ňovat.

 

„Byl bych velice rád, kdyby katalogu sociálních služeb nebylo třeba, ale život na nás občas naloží břímě, se kterým musíme kráčet. Věřím, že když už budete tento dokument potřebovat, naleznete v něm pomoc. Zástupci města a poskytovatelé uvedených služeb se snažili, aby byl co možná nejpřehlednější,“ říká místostarosta Vlastimil Čtverák, do jehož gesce spadá roudnický odbor sociálních věcí.

 

Katalog vznikl za finanční podpory získa­né z dotace Evropské unie, Operačního programu zaměstnanost, výzvy Podpora procesu plánování sociálních služeb na obecní úrovni. Dokument je určen pro širokou veřejnost, včetně pracovníků obcí regionu, či pro poskytovatele, jako nástroj pro poskytnutí základního sociálního poradenství uživatelům služeb.

Podobné aktuality:

Roudničtí senioři dostanou ochranné prostředky z nanovláken

05.02.2021

Mgr. Jan Vancl

Vedení města, ve spolupráci s místní firmou PARDAM NANO4FIBERS, zajistilo ochranné prostředky pro všechny roudnické seniory patřící do ohrožené skupiny obyvatel starších 80 let. Distribuce polomasek s membránou z nanovláken bude zahájena v nadcházejícím týdnu.

S registrací na očkování pomůže i roudnická seniorská linka

12.01.2021

Mgr. Jan Vancl

Očkování proti nemoci COVID-19 je po roce plném omezení označováno za spolehlivou cestu zpět k běžnému životu. V pátek 15. ledna má být spuštěn elektronický registrační systém pro ohroženou skupinu lidí nad 80 let. Seznamte se se strategií očkování proti COVID-19 a pomozte svým blízkým. S registrací je připravena asistovat i roudnická seniorská linka 702 202 834.

Příspěvkem do Sbírky potravin pomůžete lidem v nouzi

16.11.2020

V sobotu 21. listopadu 2020 se uskuteční tradiční Sbírka potravin. Od 8:00 do 18:00 budete moci věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve vybrané síti prodejen a obchodních řetězců po celé České republice. Již nyní je však po dobu 14 dnů možné darovat potraviny a drogerii i prostřednictvím on-line služeb TESCO a Rohlík.

Smajáles zrušen

23.09.2020

Z důvodu aktuální situace šíření onemocnění COVID-19 byla bohužel zrušena sobotní rodinná akce Smajáles na zahradě husitské fary. Děkujeme za přízeň a pochopení.

Nabídka zaměstnání - oddělení sociálně právní ochrany dětí

16.09.2020

Máte ukončené vzdělání VOŠ nebo VŠ v sociální oblasti? Hledáte perspektivní a zajímavé zaměstnání v oboru? Možná právě Vás hledáme na pozici referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Do výběrového řízení se můžete přihlásit do 5. října 2020.

Přijďte se s rodinou pobavit na roudnický Smajáles

10.09.2020

Odbor sociálních věcí, společně s poskytovateli sociálních služeb, v sobotu 26. září pořádá Den s rodinou - Smajáles. Akce proběhne společně s farmářskými trhy. Přijďte se podívat do zahrady Husitské fary na roudnickém Husově náměstí, nakoupit místní produkty a pobavit se.

Nabídka zaměstnání - sociálně právní ochrana dětí

04.06.2020

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na obsazení pozice referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Uchazeči se mohou hlásit až do 18. června.

Pomoc seniorům

25.05.2020

Mgr. Jan Vancl

Odbor sociálních věcí od pondělí po dobu nouzového stavu nabízel telefonickou pomoc roudnickým seniorům. Infolinka po dobu šíření koronavirové nákazy zprostředkovávala služby k zajištění základních potřeb, především osamělých, starších osob nacházejících se v těžké životní situaci. Na výzvu odboru zareagovaly i desítky dobrovolníků, kteří zajišťovali distribuci tiskovin, roušek, nákupy nebo venčení psů.