menu

CZ

EN DE FR

POMOC UKRAJINĚ

Hledáte pomoc? Chcete se registrovat jako dobrovolník? Nabízíte ubytovací kapacity, materiál či finanční příspěvek? Využijte rozcestník pomoci Ukrajině "Naši Ukrajinci":

Návod, jak vyplnit nabídku dobrovolnické pomoci na portálu Pomáhej Ukrajině (pomahejukrajine.cz):

Chcete zaměstnat osoby přicházející z Ukrajiny? Pomáháte jim hledat práci? Užitečné informace naleznete na těchto odkazech:

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Informace pro zaměstnavatele a cizince v návaznosti na konflikt na Ukrajině

JOBS4UA: Tržiště pracovních příležitostí pro zaměstnance z Ukrajiny. Nabídky od státem prověřených zaměstnavatelů z celé České republiky.Přehled nejdůležitějších informací a odkazů na oficiální zdroje, relevantní pro pomoc válkou stižené Ukrajině a jejím občanům v Ústeckém kraji:

Na Ukrajině začala válka a lidé čelí bezprecedentní invazi vojsk Ruské federace. Chcete pomoci lidem, kteří jsou vystaveni velkému strachu – bojí se o svůj domov, děti a holý život? Nejrychlejším a nejpřímějším způsobem jsou příspěvky do finančních sbírek. Vybrat si můžete na portálu DARUJME nebo  v krajské sekci VEŘEJNÉ SBÍRKY A POMOC UKRAJINĚ.

Veškeré informace potřebné pro občany Ukrajiny přicházející na území České republiky. Na stránkách Ministerstva vnitra České republiky naleznete potřebné dokumenty i s odpověďmi na časté otázky souvisejícími s podmínkami dlouhodobého pobytu.

Seznam užitečných krizových kontaktů a odkazů na aktivity koordinující pomoc Ukrajině a jejím občanům. Nabízíte jinou než finanční formu pomoci? Máte volné ubytovací kapacity? Vhodné cesty, jak se zapojit, naleznete právě zde.

Ostatní informace pro Ústecký kraj, týkající se zdravotnické a psychologické pomoci v současné krizové situaci."DDM готується відкрити заходи з перекладачем для українських дітей після весняних канікул. Принцип буде в нашій звичайній діяльності, під час якої діти в ігровій формі вивчатимуть чеську мову.

У гуртку живопису чи кераміки ми можемо обговорювати звичайні фрази на різні теми, наприклад, іду додому, де я живу, хто мама, тато, брат, друг… як я встаю вранці і лягаю спати ввечері , що я люблю їсти і які заняття мені подобаються. Ми можемо виготовляти або фарбувати будинки, міста, тварин, є велика кількість тем.

Інші види діяльності включають, наприклад, фізичні навантаження, під час яких я дізнаюся, де мої руки, ноги, очі, що бігати, стрибати, йти вперед, назад, ліворуч чи праворуч… Аплодуємо раз, два, три, співаємо прості народні пісні."


Для отримання додаткової інформації та запрошень відвідайте веб-сайт DDM TREND або подивіться місцевий телевізійний репортаж: