menu

CZ

EN DE FR

S registrací na očkování pomůže i roudnická seniorská linka

Tisková zpráva města

Očkování proti nemoci COVID-19 je po roce plném omezení označováno za spolehlivou cestu zpět k běžnému životu. Včera byly zdravotnickému personálu roudnické nemocnice aplikovány první vakcíny. V pátek 15. ledna má být spuštěn elektronický registrační systém pro ohroženou skupinu lidí nad 80 let. Od února pak přihlášky otevřeny pro každého.

Senioři se však nemusejí registrovat sami. Seznamte se se strategií očkování proti COVID-19 a pomozte svým blízkým. S registrací je připravena asistovat i roudnická seniorská linka odboru sociálních věcí. V pracovních dnech od 8:00 do 19:00 můžete volat na číslo 702 202 834.

Infolinka po dobu šíření koronavirové nákazy stále zprostředkovává služby k zajištění základních potřeb, především starším a osamělým nebo zdravotně postiženým osobám nacházejícím se v těžké životní situaci.

Na krizové lince je vám v pracovních dnech od 8:00 do 19:00 k dispozici sociální pracovnice Mgr. Jana Marková, která vám nabídne:

  • poradenství
  • zprostředkování nákupu základních potravin nebo léků
  • venčení psa
  • zajištění dovozu hotového oběda
  • donášku knih zapůjčených v Městské knihovně Ervína Špindlera

V případě potřeby tedy volejte číslo 702 202 834 nebo pište na jmarkova@roudnicenl.cz 

Nadále však můžete využít i některou ze tří místních pečovatelských služeb, případně další služby působící v našem regionu. Kontakty na ně naleznete v katalogu služeb dostupném ke stažení ZDE.

Podobné aktuality:

Roudničtí senioři dostanou ochranné prostředky z nanovláken

05.02.2021

Mgr. Jan Vancl

Vedení města, ve spolupráci s místní firmou PARDAM NANO4FIBERS, zajistilo ochranné prostředky pro všechny roudnické seniory patřící do ohrožené skupiny obyvatel starších 80 let. Distribuce polomasek s membránou z nanovláken bude zahájena v nadcházejícím týdnu.

Příspěvkem do Sbírky potravin pomůžete lidem v nouzi

16.11.2020

V sobotu 21. listopadu 2020 se uskuteční tradiční Sbírka potravin. Od 8:00 do 18:00 budete moci věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve vybrané síti prodejen a obchodních řetězců po celé České republice. Již nyní je však po dobu 14 dnů možné darovat potraviny a drogerii i prostřednictvím on-line služeb TESCO a Rohlík.

Smajáles zrušen

23.09.2020

Z důvodu aktuální situace šíření onemocnění COVID-19 byla bohužel zrušena sobotní rodinná akce Smajáles na zahradě husitské fary. Děkujeme za přízeň a pochopení.

Nabídka zaměstnání - oddělení sociálně právní ochrany dětí

16.09.2020

Máte ukončené vzdělání VOŠ nebo VŠ v sociální oblasti? Hledáte perspektivní a zajímavé zaměstnání v oboru? Možná právě Vás hledáme na pozici referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Do výběrového řízení se můžete přihlásit do 5. října 2020.

Přijďte se s rodinou pobavit na roudnický Smajáles

10.09.2020

Odbor sociálních věcí, společně s poskytovateli sociálních služeb, v sobotu 26. září pořádá Den s rodinou - Smajáles. Akce proběhne společně s farmářskými trhy. Přijďte se podívat do zahrady Husitské fary na roudnickém Husově náměstí, nakoupit místní produkty a pobavit se.

Nabídka zaměstnání - sociálně právní ochrana dětí

04.06.2020

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na obsazení pozice referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Uchazeči se mohou hlásit až do 18. června.

Pomoc seniorům

25.05.2020

Mgr. Jan Vancl

Odbor sociálních věcí od pondělí po dobu nouzového stavu nabízel telefonickou pomoc roudnickým seniorům. Infolinka po dobu šíření koronavirové nákazy zprostředkovávala služby k zajištění základních potřeb, především osamělých, starších osob nacházejících se v těžké životní situaci. Na výzvu odboru zareagovaly i desítky dobrovolníků, kteří zajišťovali distribuci tiskovin, roušek, nákupy nebo venčení psů.

Katalog sociálních a blízkých služeb - pomoc v obtížných životních situacích

21.04.2020

Dostali jste se do situace, která je nad vaše síly? Řeší problém někdo z vašich blízkých? Pomocnou ruku může podat některý z mnoha místních poskytovatelů sociálních služeb, volnočasových a svépomocných aktivit. Seznamte se s jejich službami v novém katalogu.