menu

CZ

EN DE FR

Roudničtí senioři dostanou ochranné prostředky z nanovláken

Tisková zpráva města

Vedení města Roudnice nad Labem se, stejně jako na začátku epidemie v březnu minulého roku, rozhodlo poskytnout občanům města Roudnice nad Labem ochranné prostředky. Tentokrát je však materiální pomoc zaměřena na ohroženou skupinu občanů starších 80 let.

Ve spolupráci s místní firmou PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o. tak dnes zaměstnanci roudnického městského úřadu připravili 650 kompletů tří filtračních polomasek FFP2 s membránou z nanovláken a dezinfekčního prostředku k jejich údržbě. Materiál začnou v nadcházejícím týdnu proškolení dobrovolníci doručovat přímo do rukou seniorů.

 

„Omezené dodávky vakcín prozatím neumožnily plné spuštění plošného očkování ani pro nejohroženější skupiny občanů. Město Roudnice nad Labem přitom udělalo vše pro to, aby bylo připraveno a schopno nabídnout potřebné prostory i lékaře. Vše je v rukou státu a Ústeckého kraje. Nechtěli jsme se však smířit s pouhým čekáním. Polomaska nemá být volnou vstupenkou do veřejného prostoru, ani řešením současné situace. Pokud však budou senioři nuceni jít osobně například k lékaři, považujeme za důležité, aby měli odpovídající ochranu a vakcinace se ve zdraví dočkali,“ řekl starosta František Padělek.

Součástí každého balení je průvodní dopis a podrobné informace o produktu. Od běžných levných variant ochrany dýchacích cest se polomasky s membránou z nanovláken liší zejména svou bezpečností, prodyšností a větším pohodlím při nošení. Při správné manipulaci a údržbě jeden kus vydrží až několik dní. Základní informace budou seniorům vysvětleny i při samotném předání tak, aby jim ochranné prostředky sloužily co nejdéle a především bezpečně.

Společnost PARDAM NANO4FIBERS, s.r.o. se již více než 10 let zabývá výzkumem a vývojem nanovláken, jejich aplikací a uplatněním v komerční sféře. Během jarní vlny pandemie byla právě tato roudnická firma jedním z vybraných dodavatelů českých respirátorů pro stát. Pomáhala lékařům, zdravotníkům a všem ostatním, kteří s nemocí bojovali v první linii. V uplynulém měsíci se mohla pochlubit úspěšnou certifikací vůbec prvního českého bezventilového a k tomu opakovaně použitelného respirátoru ochranné třídy FFP3 z nanovláken. Uznání se společnost PARDAM dočkala i od Inovačního centra Ústeckého kraje, když si v tomto týdnu odnesla ocenění za nejlepší firemní inovace uplynulého roku v kategorii malých a středních firem.

„Cením si práce všech v PARDAMu i jejich úspěchů na poli nanomateriálů, kterými se podílí na dobré pověsti našeho města. Jsem rád, že se nám daří udržovat kontakt a spolupráci s místními firmami. I díky tomu nyní můžeme nabídnout nejen kvalitní ochranu seniorům, ale prostřednictvím přímého prodeje i roudnické veřejnosti,“ dodal starosta.

Ochranné prostředky, běžně dostupné pouze v internetovém prodeji, je totiž již druhým týdnem možné osobně zakoupit v Dopravním a informačním centru na roudnickém Karlově náměstí.

Senioři starší 80 let tak mohou od příštího týdne čekat, že na jejich adrese zazvoní proškolený pracovník, který jim předá podobnou zásilku:

Stále je také k dispozici seniorská linka 702 202 834, na které sociální pracovnice Jana Marková poradí a pomůže v obtížných životních situacích. Nabídne také zprostředkování rozvozu obědů, nákupu potravin, léků, venčení psa, výpůjčky z knihovny a dalších služeb.

Podobné aktuality:

S registrací na očkování pomůže i roudnická seniorská linka

12.01.2021

Mgr. Jan Vancl

Očkování proti nemoci COVID-19 je po roce plném omezení označováno za spolehlivou cestu zpět k běžnému životu. V pátek 15. ledna má být spuštěn elektronický registrační systém pro ohroženou skupinu lidí nad 80 let. Seznamte se se strategií očkování proti COVID-19 a pomozte svým blízkým. S registrací je připravena asistovat i roudnická seniorská linka 702 202 834.

Příspěvkem do Sbírky potravin pomůžete lidem v nouzi

16.11.2020

V sobotu 21. listopadu 2020 se uskuteční tradiční Sbírka potravin. Od 8:00 do 18:00 budete moci věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve vybrané síti prodejen a obchodních řetězců po celé České republice. Již nyní je však po dobu 14 dnů možné darovat potraviny a drogerii i prostřednictvím on-line služeb TESCO a Rohlík.

Smajáles zrušen

23.09.2020

Z důvodu aktuální situace šíření onemocnění COVID-19 byla bohužel zrušena sobotní rodinná akce Smajáles na zahradě husitské fary. Děkujeme za přízeň a pochopení.

Nabídka zaměstnání - oddělení sociálně právní ochrany dětí

16.09.2020

Máte ukončené vzdělání VOŠ nebo VŠ v sociální oblasti? Hledáte perspektivní a zajímavé zaměstnání v oboru? Možná právě Vás hledáme na pozici referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Do výběrového řízení se můžete přihlásit do 5. října 2020.

Přijďte se s rodinou pobavit na roudnický Smajáles

10.09.2020

Odbor sociálních věcí, společně s poskytovateli sociálních služeb, v sobotu 26. září pořádá Den s rodinou - Smajáles. Akce proběhne společně s farmářskými trhy. Přijďte se podívat do zahrady Husitské fary na roudnickém Husově náměstí, nakoupit místní produkty a pobavit se.

Nabídka zaměstnání - sociálně právní ochrana dětí

04.06.2020

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na obsazení pozice referent sociálních věcí - sociální pracovník oddělení sociálně právní ochrany dětí. Uchazeči se mohou hlásit až do 18. června.

Pomoc seniorům

25.05.2020

Mgr. Jan Vancl

Odbor sociálních věcí od pondělí po dobu nouzového stavu nabízel telefonickou pomoc roudnickým seniorům. Infolinka po dobu šíření koronavirové nákazy zprostředkovávala služby k zajištění základních potřeb, především osamělých, starších osob nacházejících se v těžké životní situaci. Na výzvu odboru zareagovaly i desítky dobrovolníků, kteří zajišťovali distribuci tiskovin, roušek, nákupy nebo venčení psů.

Katalog sociálních a blízkých služeb - pomoc v obtížných životních situacích

21.04.2020

Dostali jste se do situace, která je nad vaše síly? Řeší problém někdo z vašich blízkých? Pomocnou ruku může podat některý z mnoha místních poskytovatelů sociálních služeb, volnočasových a svépomocných aktivit. Seznamte se s jejich službami v novém katalogu.