Proběhla modernizace městského kamerového systému

Tisková zpráva města

V rámci projektu došlo k výměně pěti kamerových bodů (ulice Školní, Nerudova, Okružní a 2x Alej 17. listopadu), které již byly, vzhledem ke stáří (instalovány v období 2007 až 2010) a nepřetržitému 24hodinovému provozu, na pokraji své životnosti. Nově instalované kamery disponují výrazně vyšším rozlišením, integrovaným IR přísvitem, sníženým požadavkem na kapacitu úložného prostoru a dalšími technickými zlepšeními, čímž výrazně zkvalitňují funkci celého městského kamerového dohlížecího systému (dále jen MKDS).

 

Základní charakteristikou provozování a využívání MKDS je jeho preventivní funkce, tj. vytváření bezpečných zón v exponovaných lokalitách. Kamery jsou instalovány v místech, kde se nejčastěji pohybují obyvatelé a návštěvníci města, jsou koncentrovány kulturní, komerční, společenské instituce a dopravní uzly měst. MKDS slouží k dohledu v místních záležitostech veřejného pořádku a k předcházení pouliční trestné činnosti a přestupků. Zároveň je systém využíván pro aktuální koordinaci postupu bezpečnostních složek, hasičů, zdravotní služby a v dalších případech závažnějšího ohrožení bezpečnosti občanů.

 

Podobné aktuality:

Zapojte se do aktualizace strategického plánu města

15.06.2020

Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Zapojte se a přispějte k rozvoji města i vy.

Stále se můžete zapojit do průzkumu Chytrá Roudnice 2030

25.02.2020

V poslední době se stále častěji mluví o konceptu smart city neboli chytrá města. Také Roudnice nad Labem přemýšlí nad tím, jak při plánování dalšího rozvoje uplatnit užitečné moderní technologie a nápady. Vyplněním jednoduchého dotazníku se ještě stále můžete zapojit do průzkumu "Chytrá Roudnice 2030". Nenechávejte za sebe o budoucnosti města pouze rozhodovat druhé a vyjádřete svůj názor!

Městská policie dostala nové hybridní vozidlo

01.01.2020

Již před Vánoci jste v ulicích našeho města mohli potkat nové vozidlo městské policie. Roudnice nad Labem se nákupem hybridního automobilu zařadila mezi města využívající moderní alternativní pohony. Městští strážníci ke službě běžně využívají dva automobily. Dosluhující Citroën v prosinci nahradil nový hybridní vůz Toyota Corolla Touring Sports/kombi. Město se rozhodlo zvolit vůz na alternativní pohon hned z několika důvodů

Rozšiřujeme stanoviště polozapuštěných kontejnerů

29.12.2019

V Uličkách a Bořivojově ulici proběhlo umís­tění polozapuštěných kontejnerových nádob na stanovištích pro sběr separovaného odpadu. Dal­ších moderních odpadových zaří­zení se tak dočkalo jak sídliště, tak i rodinná zástavba