menu

CZ

EN DE FR

Adventní víkend v Roudnici nabídne prohlídky památek i kulturního domu

Zprávy z Roudnicka

Jaký bude druhý adventní víkend v Roudnici nad Labem? 

Informační a dopravní centrum Podřipska jsme již ve čtvrtek otevřeli veřejnosti v plném provozu! Veškeré služby jsou poskytovány v obvyklém rozsahu. O víkendu lze opět využít prohlídek lobkowiczkého zámku a hradu a věže Hláska. Vstupenky zakoupíte on-line na www.kulturaroudnice.cz nebo v infocentru, které bude celý víkend otevřené. Jeho zaměstnanci připravili k prodeji různé vánoční dárkové balíčky. Jako dárek můžete zakoupit dárkový voucher s roční platností, který lze uplatnit k nákupu vstupenek na akce pořádané Říp, o.p.s. 

Již tento víkend budete mít dále možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory Kulturní domu Říp na Husově náměstí. Rozsáhlá rekonstrukce celý areál kulturního domu pozměnila do podoby multifunkčního centra včetně 3D kinotechnologie. Na pátek odpoledne (15-19 hodin), sobotu dopoledne (9-12 hodin) a v neděli odpoledne (13-16hodin) si zájemci mohou zakoupit za symbolickou 1 Kč vstupenku na prohlídku objektu. Prohlídky budou organizované ve skupinkách a návštěvníci na závěr budou mít možnost občerstvit se v Caffé Říp. 

V neděli ve 14:30 si Roudničané mohou užít vánoční atmosféru u nazdobeného roudnického vánočního stromu na Karlově náměstí. Koledy v podání žesťového kvintetu jsou připraveny na všechny adventní neděle. Při nedělních prohlídkách KD Říp ve 13:30 kvintet zanotuje rovněž u stromečku před vstupem do KD Říp. 

Již příští sobotu, 12. 12., Říp, o.p.s. ve spolupráci se spolkem Roudnické trhy, z.s. připravují Adventní trhy na Husově náměstí, bližší informace o průběhu trhů upřesníme příští týden.

 

Více na https://www.kulturaroudnice.cz/.../202943-druhy-adventni...

Podobné aktuality:

Podřipské muzeum znovu otevírá

04.12.2020

Podřipské muzeum se s rozvolněním mimořádných opatření opět otevřelo veřejnosti. Kromě standardní expozice nabízí i dvě zajímavé výstavy. Přijďte se seznámit s antickou keramikou a kovovou minulostí Podřipska. Na sobotu 12. prosince jsou připraveny i mimořádné komentované prohlídky.

Otevíráme zimní stadion i plavecký bazén

02.12.2020

Mgr. Jan Vancl

S rozvolněním protiepidemických opatření zahájí provoz zimní stadion i krytý plavecký bazén. Na led se dostanou pouze organizované skupiny, zaplavat si však, při dodržení všech pravidel a maximálního počtu návštěvníků, od soboty může opravdu každý.

První adventní neděli oslavíme trhy na Husově náměstí

26.11.2020

O první adventní neděli 29. listopadu se před kulturním domem Říp na roudnickém Husově náměstí od 13 hodin uskuteční Adventní farmářské trhy. I když mohou z důvodu vládních opatření probíhat pouze v komornější formě bez kulturního programu - pouze s reprodukovanou hudbou, jejich návštěvníci o vánoční atmosféru nepřijdou.

Informace ke změnám roudnických kulturních akcí a platnosti vstupenek

06.11.2020

Zajímá vás kultura v Roudnici nad Labem? Máte snad dokonce lístky na zrušené či přesunuté akce a nevíte co s nimi? Říp, o.p.s. dnes představil plán kulturního programu ovlivněný aktuálními vládními nařízeními v souvislosti s druhou vlnou epidemie COVID-19.

Organizace školního roku 2020-2021

31.08.2020

Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v úterý 1. září 2020. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve středu 30. června 2021.

Plán rozvoje sportu - zapojte se do průzkumu

01.06.2020

Roudnice nad Labem v současné době zpracovává strategický dokument Plán rozvoje sportu, týkající se rozvoje podmínek organizovaného sportu i neorganizovaných aktivit obyvatel města. V termínu 1. - 20. června se máte možnost zapojit vyplněním krátkého dotazníku i vy. Výsledky šetření budou mít vliv na budoucí směřování veřejné podpory sportu, rozvoj sportovní infrastruktury či realizaci sportovních programů a akcí pro veřejnost.

Základní umělecká škola obnovuje výuku

05.05.2020

Základní umělecká škola v Roudnici nad Labem v příštím týdnu zahajuje individuální výuku hudebního oboru. Možnost skupinové výuky (max. 15 žáků) se otevře později. Výtvarný a literárně-dramatický obor, společně s odloučenými pracovišti hudebního oboru, obnoví svou činnost až 25. května.

Zápis do mateřských škol proběhne bez přítomnosti dětí i rodičů

30.04.2020

Na základě vládních opatření k ochraně obyvatelstva, souvisejících s epidemií onemocnění COVID-19, budou zápisy do roudnických mateřských škol probíhat v termínu 2. - 16. 5. 2020, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců. Město zajišťuje dezinfekční prostředky a další hygienické vybavení tak, aby mohly být otevřeny v pondělí 25. května společně se základními školami. Seznamte se s podmínkami pro podání žádosti.

ZŠ Karla Jeřábka vyhlásila ředitelské volno

12.02.2020

Z důvodu vysoké nemocnosti v řadách žáků i pedagogů, ředitelka základní školy v ulici Karla Jeřábka vyhlásila na čtvrtek 13.2. a pátek 14. 2. 2020 ředitelské volno. Problematické situace se zajištěním dohledu nad svými dětmi mohou rodiče řešit s vedením školy.