Rekonstrukce v Kratochvílově ulici omezí dopravu

aktualita 17. 04. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Plánovaná rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici dočasně přinese zásadní změny místní automobilové dopravy. Od 21. května dojde k uzavření průjezdu mezi kruhovými objezdy na Špindlerově třídě. Seznamte se s podobou objízdné trasy, která bude platná po dobu průběhu prací.

Severočeská vodárenská společnost měla v týdnu od 9. dubna zahájit další plánovanou investiční akci roku 2018: rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici. Průběh hlavních prací, které zahájí v novém termínu 21. května, probíhajících na silnici II/246, si však vyžádá semaforovou regulaci, která umožní zajistit bezpečnou průjezdnost lokality.

Řešením by byl třícestný semafor, který by však, vzhledem k místním dopravním poměrům, způsobil kolony vozidel s dlouhou čekací dobou. Došlo tak ke zvolení vhodnější dvoucestné varianty za podmínky, že silnice II/240 (Špindlerova) bude po dobu průběhu prací uzavřena mezi kruhovými objezdy u OD Říp a Billa, a to i přesto, že zde dojde pouze k několika propojením vedení kanalizace a plynu.

Pro objetí uzávěry směrem z centra je možno užívat místní komunikace Vrchlického, Neklanova nebo Podlusky, kudy bude vedena oficiální objížďka. Ve směru na Krabčice je pak možno jet ulicí Řipskou nebo přes Bezděkov. Oficiální objížďka pro nákladní vozidla povede po dálnici D8 a dále pak přes Litoměřice a zpět přes Křešice a Polepy. Linková autobusová doprava a vozidla integrované záchranné služby budou i nadále projíždět uzavřeným úsekem bez omezení.

Vzhledem k posunu termínu prací nyní vedení města Roudnice nad Labem zvažuje realizaci kruhové křižovatky ulic Jungmannova a třídy T.G.M. Stavba si klade za cíl zvýšení plynulosti dopravy v lokalitě, a to nejen v průběhu rekonstrukcí, ale i po jejich dokončení.

"O výstavbě kruhového objezdu právě na této křižovatce uvažujeme již několik let. Nyní, i díky vhodnému posunu termínu zahájení prací, nastala vhodná chvíle k jeho realizaci tak, abychom alespoň částečně pomohli omezit dopad uzavírky na místní dopravu," řekl starosta Vladimír Urban.

Realizace kruhové křižovatky je součástí jednání zítřejšího mimořádného jednání Rady města tak, aby mohla být případně dokončena před 21. květnem, kdy vstoupí v platnost dopravní změny. Stavební práce v Kratochvílově ulici mají být, dle schváleného harmonogramu, dokončeny do 31. srpna 2018. 

O rekonstrukci se více dozvíte zde: https://www.roudnicenl.cz/samosprava/aktuality/2699-svs-zahaji-rekonstrukci-vodovodu-a-kanalizace-v-kratochvilove-ulici.html

 

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook