Zastupitelé projednají programové dotace

aktualita 23. 03. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Město Roudnice nad Labem pro letošní rok opět vyhlásilo programové dotace, zpracovávané OŠKaS, na podporu volnočasových, kulturních a dalších aktivit. Na základě přijatých a zpracovaných žádostí proběhla jednání příslušných komisí a bylo navrženo rozdělení téměř pěti milionů korun. O přidělení dotací zastupitelé rozhodnou v dubnu.

Programové dotace jsou určeny pro úhradu nákladů, nebo jejich části, u projektů, které spadají do jedné z kategorií, pro které jsou vyhlašovány. Tradičně mezi ně patří sport, volný čas, kultura i mezinárodní aktivity. Letos se rozděluje rekordní částka 4,8 mil. Kč. Objem finančních prostředků byl navýšen pro všechny výzvy, ale nejzásadnější nárůst zaznamenal sport, zejména pak podpora celoroční sportovní a volnočasové činnosti, a to o celý milion korun. Zároveň se této programové dotace letos vůbec poprvé dotknul nově schválený strop pro přidělené prostředky ve výši 250 tis. Kč.

„O programové dotace je velký zájem. Poptávané částky na tradiční klubovou činnost i zajímavé projekty však každoročně převyšují naše možnosti. Jsem proto rád, že se nám dotace podařilo navýšit o celé dva miliony a zároveň se osvědčilo přijaté opatření o finančním stropu. I díky těmto krokům se nám, v této tradičně nejobjemnější položce, podařilo uspokojit všechny žadatele v maximální možné výši. Jsem přesvědčen, že na nadcházejícím veřejném zasedání navržené částky schválíme a žadatelé budou moci s těmito prostředky nakládat co nejdříve,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

O programové dotace si letos zažádalo celkem 42 subjektů se 106 projekty. O přidělení prostředků Zastupitelstvo města rozhodne v rámci svého veřejného zasedání již v průběhu dubna.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook