Město hledá provozovatele „Kavárničky pro seniory“

aktualita 01. 03. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Sdružení Perspektiva, provozovatel "Kavárničky pro seniory", oblíbeného místa pro setkávání jednotlivců, zájmových skupin i spolků, vypověděl nájemní smlouvu. Město tak hledá provozovatele, který by i nadále umožňoval poskytování stávajících služeb.

Kavárnička, místo s charakterem společenského klubu, dosud pod záštitou Humanitárního sdružení Perpektiva nabízela možnosti k setkávání jednotlivců nejen z řad seniorů, ale i zájmových skupin a spolků. Současná nájemní smlouva však byla ze strany Perspektivy vypovězena a od května letošního roku tak prozatím není provozovatel, který by měl zájem v této aktivitě pokračovat.

"Rád bych upozornil, že smlouva nebyla vypovězena z naší strany, ale stávajícím provozovatelem, který již neměl zájem v aktivitě pokračovat. Kavárnička je oblíbeným místem nejen pro setkávání seniorů, ale i další aktivity, proto budeme rádi, když se najde zájemce o tuto činnost a její provoz zůstane zachován," sdělil místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

Provoz kavárničky prozatím zůstává zachován až do konce dubna. Město však již nyní vyhlásilo záměr pronájmu pozemků a budovy za účelem provozování zázemí pro klubovou činnost spolků a neziskových organizací, které sdružují seniory, osoby se zdravotním postižením, děti a mládež. I pokud by se nenašel zájemce, pravidelní návštěvníci se nemusejí bát. Již nyní je předjednán alternativní prostor pro aktivity v roudnickém domově důchodců.

"Již jsme tuto alternativu projednali s ředitelkou domova a pokud by se nenašel vhodný provozovatel, pak by se aktivity, na které jsou lidé zvyklí, pouze přesunuly do jiných prostor," vysvětlil Řezníček.

 

 

Více o pronájmu naleznete v příslušném dokumentu zde:

https://www.roudnicenl.cz/download.php?id=17770

 

fotografie z fotogalerie

Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook