Boj o zachování dětské pohotovosti pokračuje

aktualita 28. 02. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Zastupitelstvo Ústeckého kraje nepřidělilo roudnické dětské pohotovosti finanční prostředky potřebné pro její další provoz. Vedení města Roudnice nad Labem však trvá na svém stanovisku a je připraveno dále jednat o jejím zachování.

PNsP bohužel není schopna lékařskou pohotovostní službu za stávajících finančních podmínek nadále zajišťovat. Město Roudnice nad Labem proto neprodleně zahájilo návazné jednání nejen s PNsP a lékaři, ale především s Ústeckým krajem, o možnostech zajištění služby a navýšení jejího financování tak, aby byla zachována ve stávajícím rozsahu i kvalitě a zároveň nedošlo k enormnímu navýšení výdajů na LPS z městského rozpočtu.

Předběžně přislíbená dotace ve výši 610 tis. Kč však na pondělním setkání Zastupitelstva Ústeckého kraje nebyla projednána. Příslušný bod jednání byl totiž z jeho programu na poslední chvíli stažen.

„Je nám velice líto, že nejen námi vyvolané jednání s panem hejtmanem a jeho náměstkem pro zdravotnictví, ale především i úsilí roudnické nemocnice tímto přišlo vniveč. Po náročných přípravách se podařilo předjednat lékaře, kteří by za nových podmínek drželi služby dětské pohotovosti a nepřidělení dotace teď znamená další zbytečné komplikace,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

Nabídka města Roudnice nad Labem, které přislíbilo se na provozu dětské pohotovosti podílet stejnou částkou jako Ústecký kraj, stále trvá a jeho vedení je připraveno dále jednat o zachování této služby.

„Bylo nám sděleno, že se materiál vrátí k projednání ústeckým radním a pokud ho odsouhlasí, pak by měla být tato investice schválena nejdříve na dubnovém Zastupitelstvu. Pro pohotovost to tak znamená nejméně dvouměsíční výpadek. Jsme však připraveni i nadále dělat maximum pro to, aby v Roudnici dětská pohotovostní služba zůstala,“ dodal Řezníček.

Dětská pohotovost v Roudnici nad Labem je tak nadále (již od začátku února) zrušena. Tyto služby nadále poskytuje pouze litoměřická nemocnice.

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook