Radnice se zasadí o zachování zdravotní péče

aktualita 30. 01. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Krajský soud rozhodl o převodu majetkového podílu, který je předmětem dlouhotrvajícího sporu společníků roudnické nemocnice. Vedení města Roudnice nad Labem ujistilo veřejnost, že podpora dostupné zdravotní péče je stále jednou z jeho priorit.

 

 

Již v úvodu roku 2016 Městský úřad Roudnice nad Labem zaznamenal řadu dotazů občanů znepokojených děním v rámci místní nemocnice. Jakub Zavoral, jednatel a společník v Podřipské nemocnici s poliklinikou Roudnice n. L., s.r.o., tehdy prostřednictvím dopisu informoval zaměstnance roudnické nemocnice o svém rozhodnutí odejít z této soukromé společnosti a své právní postavení přenechat společnosti Penta. V současné době spoluvlastníci PNsP však vedou spor o odprodeji podílu MUDr. Josefa Krajníka v tomto zdravotnickém zařízení. V minulém týdnu byl soudem vynesen rozsudek, který doposud nenabyl právní moci.

 

„Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek 25. 1. 2018 nepravomocně a poměrně překvapivě rozhodl o převodu 50% podílu MUDr. Josefa Krajníka na druhého společníka firmy Ing. Jakuba Zavorala. Právníci J. Zavorala potvrdili splacení soudem potvrzené částky pro MUDr. J. Krajníka a získání tohoto podílu finanční skupinou Penta. Ostatně J. Zavoral byl zastupován právě advokáty používanými touto finanční skupinou. Penta se tak po dříve oznámeném převzetí původního 50 % Zavoralova podílu chce stát 100% majitelem roudnické nemocnice,“ sdělila ve včerejší tiskové zprávě mluvčí PNsP Ing. Markéta Smutná.

 

Vedení města, ve snaze předejít zbytečnému znepokojení roudnických obyvatel, se k situaci vyjádřilo ve smyslu podpory místních zdravotnických služeb.

 

"Je třeba, aby si občané stále uvědomovali, že Podřipská nemocnice je soukromou společností, jedná se o soudní spor jejích vlastníků, a proto do něj město Roudnice nad Labem samozřejmě nijak nezasahuje. Celý případ však s velkým zájmem sledujeme a věříme, že se výsledek na kvalitě ani rozsahu poskytovaných zdravotních služeb nijak zásadně neprojeví. Podpora zdravotní péče je stále jednou z našich priorit, jsme připraveni se o její zachování, tak jako již v minulosti, zasadit a ani případná změna majitele nic nezmění na naší snaze podporovat nemocnici a její rozvoj" potvrdil starosta Vladimír Urban.

 

foto: PNsP


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook