Obrazy - Emma a Barbora Srncovy, výstava v Podřipském muzeu

aktualita 23. 01. 2018| Ilona Trefná, Podřipské muzeum | Zprávy z Roudnicka

Půvabné malůvky plné poezie, létání, úsměvu, fantazie a pohádkových představ naleznou zájemci z řad dospělých i dětí do 4. dubna 2018 v prostorách roudnického Podřipského muzea.

Slavnostní vernisáž byla zpestřena následnou besedou “Ruku na srdce, náhody neexistují”. Beseda s Bárou Srncovou a jejím manželem, Petrem Rajchertem se těšila velkému zájmu veřejnosti. Hlavními tématy byly osudové momenty v životě, život samotný, partnerství a vše kolem něj. Návštěvníci si zde mohli pořídit  stejnojmennou knihu Petra Rajcherta opatřenou osobním věnováním autora.  Petr Rajchert je český herec, zpěvák, hudebník, hudební dramaturg a saxofonista. Bývalý člen skupiny Chinaski a frontman zaniklé skupiny Inter. Nyní se věnuje převážně moderování v ČT a Českém rozhlasu.

            Hlavním námětem výstavy jsou půvabné obrázky plné poezie a pohádkových představ.

Emma Srncová je známá herečka a výtvarnice a několika svými díly se také představí její dcera – herečka Bára Srncová. Dcera má stejně jako matka ráda přírodu a volný čas tráví na chalupě. Odmalička se pohybuje v uměleckém prostředí, matka herečka a malířka, otec herec Jiří Srnec. Poprvé se objevila před kamerou ve filmu „Jako zajíci“.

            Do jaké míry jsou si tvorby matky s dcerou podobné, či jak se liší, můžou posoudit návštěvníci sami. Obě výtvarnice Emma i Bára Srncovy, dokáží svými obrázky rozdávat pohodu a líbí se dětem i dospělým. Nechte se zavést do světa fantazie Emmy a Barbory Srncových na výstavu obrazů, o nichž lidé říkají, že hladí duši...


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook