Navštívili jsme roudnický plavecký bazén

aktualita 23. 01. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

V úvodu týdne vedení města opakovaně navštívilo objekt krytého plaveckého bazénu, kde probíhají provozní zkoušky nutné k jeho zpřístupnění veřejnosti. Kontroly prozatím nezaznamenaly zásadnější vady na jeho rekonstruovaných částech. Téměř rok a půl trvající práce se tak chýlí ke konci.

22. prosince minulého roku byla zahájena přejímka díla a vzápětí i související provozní zkoušky zrekonstruovaného krytého plaveckého bazénu. Rada města ustanovila komisi, která v současné době přebírá dokončené dílo. Součástí procesu je i průběžné odstraňování případných zjištěných závad silami zhotovitele.

„Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu byl velmi složitý projekt, doprovázený řadou neplánovaných vynucených činností.  Proto nechceme proces přebírání díla zbytečně urychlit a důsledně dbáme na odstranění všech případných nedostatků, které se mohou u tak složitého díla jistě vyskytnout. Termín zahájení provozu sdělíme veřejnosti, jakmile proběhne přejímka díla, provozní zkoušky a budou odstraněny všechny nedostatky. Bazén chceme veřejnosti předat tak, aby od prvního dne otevření poskytoval stoprocentní služby,“ řekl místostarosta Ing. František Padělek.

Starosta Vladimír Urban společně s místostarosty Ing. Františkem Padělkem, Mgr. Jiřím Řezníčkem, ředitelem Roudnických městských služeb a pracovníky úřadu v rámci návštěvy řešili především dílčí problémy, způsobené dlouhodobou odstávkou původního zařízení, které o několik dnů odložily zahájení napouštění bazénových van.

„Nejedná se o jednoduchou záležitost, a přestože se objevují dílčí problémy, odnášíme si dobrý pocit, že se na bazénu udělal opravdu velký kus práce. Při vizuální kontrole jsme nezaznamenali žádné zásadnější vady, avšak testovací provoz odhalil nedostatky systémů, které nespadaly do rekonstrukce. Jedná se zejména o část technologie k napouštění vody a jejímu ohřevu. Vzhledem k tomu, že nebyly rok a půl používány, se však jisté komplikace daly očekávat. Situace je proto řešitelná a již brzy budeme moci přistoupit k testování topného systému, vzduchotechniky a především vody, jejíž hygienické zkoušky jsou stěžejní pro zpřístupnění bazénu veřejnosti,“ vysvětlil místostarosta.

Roudnický krytý plavecký bazén po rekonstrukci nabídne celou řadu moderních prvků a inovací. Nejen s nimi, ale především s termínem otevření objektu a detaily jeho provozu vás seznámíme po splnění všech stanovených podmínek k jeho zahájení.

 

Na reportáž z návštěvy se můžete podívat ve vysílání MIS a na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=xtwcYKozx6U

 

fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie

Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook