Město řeší otázku veřejných prostranství a parkování

aktualita 12. 01. 2018| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Od listopadu minulého roku obyvatelům roudnického sídliště JIH slouží nové parkovací plochy. Vedení města se proto vydalo osobně prověřit, jak se tato změna projevila na kvalitě tamějšího bydlení, diskutovat s občany o možnostech dalšího zlepšení a pozvat je na setkání s architekty na téma veřejných prostranství, které proběhne již příští úterý 16. ledna od 18:00 v Kulturním domě Říp.

Od listopadu minulého roku obyvatelům roudnického sídliště JIH slouží nové parkovací plochy, vybudované pro občany podél ulice Okružní a Neklanova, s kapacitou 160 parkovacích míst. V souvislosti s jeho dokončením a v reakci na časté podněty z řad občanů, zvýšila Městská policie důslednost při kontrolách dodržování zákona 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích, zejména s důrazem na parkování vozidel.

"Jsme si vědomi, že v Roudnici, především na sídlištích, je řada problémů úzce spojených s dostupností parkovacích stání. Někteří občané jen těžko přijímají skutečnost, že opravdu nejde všem zajistit možnost parkování pod okny jejich bytu bez toho, že bychom velmi citelně zasáhli do životního prostředí a proto je třeba využívat parkovacích ploch v dostupné vzdálenosti od bydliště, i když se někdy jedná i o stovky metrů," řekl místostarosta Ing. František Padělek.

I to bylo důvodem, proč se ve čtvrtek 11. ledna místostarostové František Padělek a Jiří Řezníček vydali na obě roudnická sídliště, aby si přímo na místě ověřili aktuální stav a dopady nesprávného parkování na zeleň. Této příležitosti využili i k rozhovorům občany, kteří s nimi přímo v lokalitách svého bydliště diskutovali možné varianty řešení této dlouhodobě neuspokojivé situace a sdíleli své nápady, jak přispět k jejímu zlepšení.

"Tato činnost probíhá i souvislosti s přípravnou fází studie využití veřejných prostranství ve městě, jejíž zpracování Rada města uložila týmu architektů. Studie je v současné době ve stadiu analýzy a na její konečnou podobu budou mít vliv právě i sami občané. Své názory občané mohou vyjádřit již 16. ledna 2018 na první veřejné diskusi pořádané od 18:00 hodin v Kulturním domě Říp , na kterou je tímto jménem vedení města zvu," dodal místostarosta. 

fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie fotografie z fotogalerie

Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook