Pojďme společně měnit veřejná prostranství!

aktualita 08. 01. 2018| Tisková zpráva města

Město Roudnice nad Labem vás zve na první z řady otevřených diskusí mezi občany, architekty, úředníky a politiky na téma „veřejná prostranství v našem městě“, která se bude konat v úterý 16. ledna od 18:00 hod. na sále Kulturního domu Říp na Husově náměstí. Chceme znát vaše názory, přijďte a zapojte se!

Je v Roudnici příliš intenzivní provoz? Málo parkovacích stání? Hřišť? Zeleně? Máme málo míst k setkávání či prostoru pro cyklisty a pěší? Problematika veřejných prostranství je veřejným tématem a každý z vás může vstoupit do debaty o jejich změnách. Právě vy jste jejich uživatelé a máte právo ovlivnit jejich podobu. Chceme znát váš názor a podněty!

Přijďte tedy již příští úterý 16. ledna od 18:00 hod. do Kulturního domu Říp, zapojte se a přispějte svými názory do studie veřejných prostranství ve svém městě.

  Jedná se o první z řady otevřených diskusí mezi občany, architekty, úředníky a politiky na téma veřejných prostranství a tým odborníků z řad architektů různého odborného zaměření (Jan Drahozal, Martin Matiska, Barbora Eismanová, Josef Filip, Pavel Grasse a Vít Ondráček) čeká na vaše názory.

"Jsme zpracovatelé studie veřejných prostranství, která je nyní ve fázi analýzy. Je tedy dost času pro zapracování informací od vás. Územní studie bude jedním z podkladů pro změny územního plánu, pro případný regulační plán nebo pro další navazující projekty a bude také sloužit pro rozhodování o změnách v daném území," vysvětlil Ing. arch. Jan Drahozal.

Územní studie se také stane podkladem pro jednání orgánů Města o případných investicích do veřejných prostranství. Tím, že na určitý problém v dané lokalitě upozorníte, tak můžete reálně přispět k jeho zlepšení.

Diskusí s architekty a zástupci Města vás provede Ing. arch. Diana Juračková z Odboru územního plánování a stavebního řádu Ústeckého kraje společně s Ing. Kamilou Kloubskou a Ing. Janou Kubrichtovou z úřadu územního plánování města Roudnice nad Labem. Za Město Roudnice nad Labem bude přítomen starosta Vladimír Urban s místostarosty Ing. Františkem Padělkem a Mrg. Jiřím Řezníčkem.

Těšíme se na vaši účast.

 

Na rozhovor s organizátory akce se můžete podívat na https://www.roudnicenl.cz/mesto/televize-mis/video/uRDAa2gHrQA.

 

 

 

 

    


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook