Veřejné setkání objasnilo projekt rekonstrukce kulturního domu

aktualita 13. 12. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Dnes proběhlo veřejné projednání projektu rekonstrukce Kulturního domu Říp. Občané se přišli seznámit s jeho aktuální podobou. Setkání objasnilo jejich otázky a stalo se dalším úspěšným krokem na cestě k realizaci investice. Příležitost k jejímu schválení budou mít roudničtí zastupitelé již za týden v rámci plánovaného zasedání.

Druhé veřejné setkání za účelem prezentace projektu rekonstrukce roudnického kulturního domu zahájil po páté hodině starosta Vladimír Urban přivítáním všech občanů a představením účastníků za stranu města, především pak projektantů z kanceláře MEPRO s.r.o., kteří jsou zpracovateli prezentovaných podkladů.

Na sále kulturního domu Říp se sešlo několik desítek místních obyvatel. Ti se přišli seznámit s podobou projektu, která bude příští středu projednávána v rámci veřejného zasedání Zastupitelstva města Roudnice nad Labem.

„Hlavním cílem této akce je zhodnotit majetek ve vlastnictví města. Kulturní dům je objektem v památkové zóně a je naší povinností zajistit, aby mohl být i nadále využíván ke svému účelu,“ připomněl místostarosta Ing. František Padělek.

Po úvodním slovu, ve kterém shrnul důvody rekonstrukce, následovala prezentace aktuální podoby projektu. Ten prošel několikaměsíční procesem úprav a nutných omezení tak, aby celková cena nepřesáhla původně zamýšlenou finanční hranici stanovenou vedením města. Za předběžnou celkovou cenu 53 mil. Kč bez DPH má být realizována především rekonstrukce hlavní budovy kulturního domu se sálem a souvisejícím zázemím tak, aby byla nejen funkční, ale zároveň byly dodrženy stanovené standardy kvality.

Sál společně se dvěma balkony tak nabídnou divákům celkem více jak dvě stovky míst k sezení a kromě odpovídající akustické úpravy prostoru, dvou salónků, či nového sociálního zázemí, nabídne rekonstruovaný objekt i kavárnu s možností občerstvení.

Program pokračoval prostorem pro dotazy, které zodpovídali jak samotní projektanti, tak političtí reprezentanti, městský architekt a další odborní pracovníci roudnického úřadu. Dotazy směřovaly na finanční i technickou stránku projektu a všem se dostalo odpovědí.

„Jsem rád, že se nám dnes podařilo vysvětlit všechny nejasnosti, které okolo projektu panovaly. To nám otevírá cestu k jeho realizaci tak, jak je navrhován,“ komentoval výsledek setkání místostarosta Padělek.

Z veřejného projednání vzešel i příslib možnosti veřejného nahlédnutí do projektu rekonstrukce. V nejbližších dnech ho tak naleznete na městských webových stránkách. Záznam celého jednání pak můžete již brzy shlédnout ve vysílání MIS a na Youtube.

 

Projektová dokumentace pro veřejnost je dostupná ke stažení na tomto odkazu:

http://www.roudnicenl.cz/download.php?id=17350

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook