Z banky na den SMART kavárnou

aktualita 12. 12. 2017| Město Roudnice nad Labem | Tisková zpráva města

Roudnická soukromá základní škola SMART, v rámci projektové výuky ve spolupráci s Českou spořitelnou, v pondělí 11. prosince otevřela na jedno odpoledne v pobočce na Karlově náměstí žákovskou kavárnu. Příležitost k příjemnému posezení využilo i vedení města.

Žáci z roudnické soukromé školy SMART si v rámci projektové výuky vymysleli a připravili projekt "Kavárna", který vyvrcholil v pondělí, 11. prosince 2017, od 14:00 do 17:00 hod v České spořitelně na Karlově náměstí. Veškerý program, produkty, výzdoba a celá organizace byla v jejich režii. Navštěvníky tak čekal nejen výjimečný zážitek, ale i vybrané teplé a studené nápoje, domácí zákusky, milá obsluha a skvělá atmosféra v čase předvánočním. Ani vedení města si nenechalo SMART café ujít a jeho členové, jako jedni z prvních, přišli ochutnat, co si žáčci připravili.

"Dnes vrcholí náš projekt, který má za cíl učit děti ze základních škol finanční gramotnosti. Kromě samotné výuky absolvovaly i exkurzi, díky které se měly možnost podívat i do míst, která jsou v bankách běžným návštěvníkům nepřístupná," řekla Monika Cvrčková, manažerka roudnické pobočky České spořitelny.

Ve finální fázi projektu děti získaly možnost si vyzkoušet, jaké to je podnikat. Na jejich SMART café jim sice chyběl vstupní kapitál, ten jim ale stědře poskytla právě Česká spořitelna.

"Vzdělávat děti ve finanční gramotnosti je určitě správné. Aktivita, jakou jsme dnes měli možnost vidět, má potenciál je do budoucna motivovat třeba i k založení vlastní živnosti," ocenil projekt roudnický starosta Vladimír Urban.

"Tento projekt je zatím pilotním pro dvě pobočky v našem regionu. Česká spořitelna ho však chce dále rozvíjet. Činnost, kterou jsme s dětmi dělali, odpovídá metodikám schváleným MŠMT. Navazuje tak na výuku, kterou žáci absolvují již v rámci školní výuky," dodala Cvrčková.

Na reportáž z akce se můžete podívat již nyní na: https://www.youtube.com/watch?v=SjCDejy9Dsg

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook