Ministr besedoval s roudnickými učiteli

aktualita 27. 11. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech v minulém týdnu besedoval s učiteli na roudnické 2. ZŠ Jungmannova. Hovořil s nimi například o víceletých gymnáziích, o školních družinách, platových podmínkách učitelů nebo budoucnosti českého školství obecně. Učinil tak na cestě z návštěvy Litoměřic.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech v pátek 24. listopadu dopoledne navštívil Masarykovu základní školu Litoměřice. Po setkání se zástupci města Litoměřice a vedením školy si ministr prohlédl areál školy a navštívil dvě třídy s výukou anglického jazyka. jeho cesta pokračovala do Roudnice nad labem, kde na ZŠ Jungmannova besedoval s učiteli o víceletých gymnáziích, školních družinách, platových podmínkách učitelů nebo budoucnosti českého školství obecně.

Společně se nám během posledních více než dvou let podařilo prosadit řadu změn, o kterých jsem přesvědčen, že v delší perspektivě povedou k lepšímu fungování škol, k vytváření přátelského a férového prostředí a k tomu, že se učitelé i děti budou ve školách cítit dobře. Snažíme se o zlepšení postavení učitelů i nepedagogů, bojujeme za jejich lepší finanční ohodnocení, za lepší podmínky pro jejich práci a za to, aby učitelská profese byla ve společnosti brána jako  potřebné a respektované povolání,“ řekl při besedě s učiteli v Roudnici nad Labem ministr školství Stanislav Štech.

Besedy se zúčastnila část učitelského sboru, ředitel školy Mgr. Jaroslav Král  a za Město Roudnice nad Labem i místostarosta Mgr. Jiří Řezníček, do jehož gesce právě i oblast školství spadá.

 

zdroj: MŠMT


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook