Proběhla deratizace volných ploch

14. 11. 2017| Město Roudnice nad Labem | Tisková zpráva města

V uplynulých týdnech proběhla podzimní etapa deratizace volných ploch a prostranství v majetku města. Kontroly potvrdily účinnost prováděných opatření, velcí hlodavci se však stahují do neudržovaných sklepních prostor soukromých nemovitostí.

Ve dnech 15. 10. - 1. 11. 2017 byla na území města Roudnice nad Labem provedena podzimní etapa deratizace škodlivých hlodavců. Zásahy byly provedeny v souladu s výsledky monitoringu na vytypovaných plochách a prostranstvích. Zvýšený výskyt těchto škůdců byl zaznamenán v ulicích U hřiště, Śtěpárna, na Urbance, kpt. Jaroše, Náplavní, Stavbařů, Bořivojova, Neklanova, Okružní a U nemocnice. Enormní výskyt byl zaznamenán především v ulicích Stavbařů a Okružní. Vzhledem k těmto závěrům bude i nadále prováděn zvýšený dohled a volena opatření odpovídající vážnosti místní situace.   

Naproti tomu průběžné kontroly zásahů prokázaly vysokou účinnost v minulosti realizovaných opatření. Dokumentace z provedených šetření hovoří o vymizení hlodavců z v minulosti masivně zasažených míst v ulicích Očkova, Komenského, Třebízského, Aleje 17. listopadu, Vrchlického, Dělnické, či Budovatelů.

Příčinou výskytu velkých hlodavců je však bohužel často značný nepořádek ve sklepních prostorách domů soukromých vlastníků. "Najímané deratizační firmy mohou návnady umisťovat pouze na veřejná prostranství a volné plochy v majetku města. Neudržované soukromé objekty se pak snadno stávají doslova líhněmi velkých hlodavců. Rádi bychom apelovali na majitele nemovitostí, aby si udržovali přehled o pořádku v suterénních a sklepních prostorách a k podobným situacím tak nedocházelo," sdělila za odbor životního prostředí Milena Nováková.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook