Radnice zvažuje přesun služebny městské policie

aktualita 06. 10. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Vedení roudnické radnice zvažuje přesun služebny městské policie do nových, vhodnějších prostor. Již v příštím roce by tak mohla sídlit společně s dobrovolnými hasiči v areálu na Aleji 17. listopadu.

Požadavek na tento přesun vzešel z jednání Rady města Roudnice nad Labem. Nové místo na Aleji 17. listopadu, v areálu využívaném dobrovolnými hasiči, bylo zvoleno zejména díky své vhodné poloze, které je z demografického hlediska blíže pomyslnému středu města.

"S činností policie jsem osobně velmi spokojen a i u obyvatel Roudnice se setkávám s převážně pozitivním hodnocení jejich práce. Rádi bychom však, aby měla městská policie blíže k hustěji obydlené zástavbě, kterou je především sídliště," vysvětlil záměr starosta města Vladimír Urban.

Zvolený objekt je majetkem města, bude však nutné, aby prošel stavebními úpravami. Technické zázemí, zejména kamerového systému, zůstane v budově úřadu v Riegrově ulici, nové datové propojení pak umožní jeho vzdálenou správu. 

"Díky tomu, že se pouhých několik desítek metrů od budovy úřadu nachází služebna Policie ČR, neobávám se, že by přesunutím městské policie vznikl problém v historickém centru Roudnice. Naši strážníci s ní samozřejmě aktivně spolupracují, a tak si od změn naopak slibujeme větší bezpečnost a celkovou dostupnost policie v našem městě," dodal starosta.

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace k rekonstrukci služebny. Přesun do nového by tak mohl proběhnout již do poloviny příštího roku.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook