Čihadla mají nové podzemní kontejnery

aktualita 25. 09. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

V lokalitě Na Čihadlech bylo dokončeno nové odpadové stanoviště s polozapuštěnými kontejnery. V zájmu udržování pořádku v jejich okolí byl na místo instalován i nový kamerový bod městské policie.

V minulosti zde byly umístěny klasické kontejnery na tříděný odpad. Projíždějící auta je však využívala k bezohlednému odhazování odpadu směsného. V jejich okolí tak vznikal nejen nepořádek, ale v teplých dnech i obtěžující zápach.

„I proto jsme si vyhlédli lokalitu na Čihadlech, jako další vhodnou obydlenou oblast pro nové kontejnery. Ještě se nám nestalo, že by si lidé stěžovali u jakéhokoli z využívaných typů podzemních kontejnerů na zápach. Jejich stanoviště také již není ze silnice tolik viditelné a doufáme, že se tak zlepší kultura zdejšího bydlení,“ komentoval místostarosta Mrg. Jiří Řezníček.

Umístění kontejnerů MOLOK deep collection se třemi nádobami na papír, plast a sklo (2x 5m3 a 3m3), dodaných firmou MEVA a. s., realizovala První Podřipská stavební a. s. Celkové náklady dosáhly 407 765 Kč vč. DPH.

 „Rád bych opět apeloval na občany, kteří odkládají odpad mimo sběrné nádoby, a to nejen Na Čihadlech, ale zejména v Libušině ulici. U kontejnerů nacházíme odložený odpad všeho druhu a musí ho pak uklízet pracovníci Roudnických městských služeb. Kdyby toto nebylo nutné, měli bychom nejen čistší město, ale zároveň bychom ušetřili jak finance, tak pracovní síly, které se dají využít jiným způsobem“, říká místostarosta.

K novému stanovišti byl z toho důvodu umístěn i pevný kamerový bod, který zaznamenává situaci kolem kontejnerů. Pokud se toto opatření osvědčí, je v plánu takové body umístit i k ostatním problematickým stanovištím. Odkládání odpadů ke kontejnerům by se tak do budoucna nemuselo vyplácet. Jestliže se potřebujete zbavit většího odpadu, můžete tak učinit v místním sběrném dvoře.

V současné době je již připraven projekt dalšího kontejnerového stání, a to v Havlíčkově ulici naproti restauraci u Wágnerů.  V rámci další spolupráce s firmou Meva a. s. je pak předjednána instalace podzemních košů na Karlově náměstí.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook