Týden přírody a myslivosti

aktualita 26. 05. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

V druhém červnovém týdnu Roudnice, a především pak lobkowiczký zámek, ožije tématy přírody a myslivosti. V termínu 5. - 10. 6. 2017 bude v jeho prostorách zdarma k vidění nejen výstava trofejí, ale i tematických obrazů, či loveckých nožů.

V sobotu se pak v rámci hlavního dne akce, probíhajícího souběžně s Roudnických koštem, můžete těšit na bohatý doprovodný program. Máte rádi přírodu, ale myslivost Vám nic neříká? I přesto se v červnu přijďte podívat na roudnický zámek a nebudete litovat.

V rámci Týdne přírody a myslivosti je připraven program pro malé i velké a své si najde opravdu každý! Celý týden můžete zcela zdarma navštívit výstavy v pravém křídle roudnického lobkowiczkého zámku, kde budou k vidění nejen majestátní lovecké trofeje místní zvěře (tzn. především paroží, parůžků a rohů zvěře, příp. lebek šelem), ale také krásné tematické obrazy malíře Václava Nasvětila a soutěžní tvorby žáků roudnických základních škol. Jistě zaujme i ukázka loveckých nožů firmy Mikov, laserová střelnice, či prezentace, které představí nejen činnost místních mysliveckých spolků, ale především živou přírodu a práci s ní. Na nádvoří zámku budou umístěny ukázky mysliveckých zařízení jako jsou kazatelny, posedy a krmelce pro zvěř. Akce vyvrcholí v sobotu 10. 6. slavnostním programem, propojeným s již tradičním Roudnickým koštem, v rámci kterého se, kromě loveckých fanfár, profesionálního vábení zvěře či Svatohubertské mše, můžete těšit i na celou řadu tematických prodejních stánků.

„Okresní organizace Českomoravské myslivecké jednoty v uplynulých 20 letech tradičně pořádala chovatelskou přehlídku trofejí ulovené zvěře na výstavišti Zahrady Čech v Litoměřicích, a to vždy v termínu květnové mezinárodní kynologické výstavy. V loňském roce se poprvé od tohoto, možná do určité míry přežitého, modelu ustoupilo a myslivecká organizace ve spolupráci se státní správou myslivosti na radnicích Roudnice nad Labem, Lovosic a Litoměřic se rozhodla pořádat „putovní“ chovatelské přehlídky v jednotlivých městech. Jako první v loňském roce začínaly Lovosice, které pro výstavu vyčlenily prostory nově rekonstruované Pfannschmidtovy vily. Nyní se akce poprvé přesouvá do Roudnice a její myšlenku ještě dále rozšiřujeme, a to nejen ve smyslu spojení hlavního dne se souběžným Roudnickým koštem, ale i o edukativní rozměr,“ sdělil za odbor životního prostředí MěÚ RCE jeho vedoucí Ing. Vladimír Drož.

Již v minulém roce probíhalo školení mysliveckých hospodářů, o které ani letos nebudou ochuzeni. Zapojily se však i všechny roudnické základní školy a nižší ročníky víceletého gymnázia. Před samotnou akcí školáci v rámci výuky malují obrázky na téma přírody, ty budou pak přímo panem Nasvětilem hodnoceny, vystaveny společně s jeho díly na roudnickém zámku a ti nejlepší získají hodnotné ceny v podobě jeho originálních autorských obrazů. Ve spolupráci s Vojenskými lesy, s.p. pak přímo na jednotlivých školách proběhne pestrý program zaměřený na lesnictví a ochranu přírody, doplněný o výukové materiály.

„Již po loňské akci v Lovosicích, která se mimořádně vyvedla, nám bylo jasné, že stojí za to ji nejen podpořit, ale i rozšířit. Roudnický ročník je unikátní hned v několika směrech. Jsem rád, že se nám akci podařilo nejen zorganizovat na roudnickém zámku, ale i vhodně propojit s další pěknou událostí, kterou Roudnický košt bezesporu je. V neposlední řadě díky Vojenským lesům můžeme školám nabídnout zajímavý program a jsem rád, že se bez výjimky zapojily, a to i do umělecké soutěže. Věřím, že se nám tuto rodící se tradici povede udržet i do dalších let a příště v Roudnici veřejnosti nabídneme snad ještě bohatší a zajímavější program,“ řekl Ing. František Padělek, místostarosta města.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook