Veřejné projednání rekonstrukce kulturního domu

aktualita 18. 05. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Město Roudnice nad Labem Vás zve na veřejné projednání záměru rekonstrukce Kulturního domu Říp. Setkání proběhne v pondělí 5. 6. 2017 od 18:00 hod. přímo na sále jeho budovy na Husově náměstí. Přijďte se seznámit s tímto záměrem a získat odpovědi na vaše dotazy nejen od vedení města, ale především od projektantů a autorů připravené studie.

Město Roudnice nad Labem již delší dobu postrádá kulturní zařízení odpovídající jeho aktuálním potřebám. Na tento problém v uplynulých letech poukázal i průzkum veřejného mínění v rámci příprav strategického plánu. I proto vedení města Roudnice nad Labem přišlo se záměrem jeho rekonstrukce.

"Současný stav kulturního domu značně omezuje roudnické občany v jeho využití. Zaslouží si takové, které jim poskytne dostatečnou možnost kulturního vyžití. Proto Rada města rozhodla o zpracování studie jeho rekonstrukce a na jejím základě dále i přípravě odpovídajícího projektu," řekl k záměru rekonstrukce Ing. František Padělek, místostarosta města.

Zastupitelé měli možnost si prohlédnout nejen studii, ale i přímo budovu kulturního domu, včetně jeho zázemí. Následným rozhodnutím bylo ekonomickému odboru MěÚ RCE zadáno zjištění možností financování této nákladné rekonstrukce.

"Současný stav projektu napovídá, že celková cena rekonstrukce se bude řádově pohybovat v hodnotě asi 60 mil. Kč, což samozřejmě není malá částka. Město musí hledat vhodný způsob jejího financování. Rada města proto rozhodla navrhnout Zastupitelstvu využití některé z výhodných úvěrových nabídek bankovních ústavů v ČR. Konkrétní částka však bude jasná až ve chvíli vyhodnocení nabídek v rámci případného výběrového řízení," vysvětlil místostarosta Padělek.

Zastupitelstvo města na svém posledním zasedání souhlasilo s volbou hledání řešení realizace financování oprav touto cestou a nyní nastal čas důkladného seznámení veřejnosti s tímto záměrem.

"V současné době máme již dostatek podkladů k tomu, abychom mohli o tomto projektu informovat i vás, občany města, tedy veřejnost. Proto se vedení města rozhodlo v pondělí 5. června zorganizovat veřejné projednání rekonstrukce kulturního domu s cílem seznámit veřejnost s detaily tohoto záměru. Kromě nás, vedení města, budou samozřejmě přítomni příslušní odborníci, tedy záruka toho, že se vám dostane kvalitních odpovědí na veškeré vaše otázky," dodal místostarosta Padělek.

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook