V sídlišti Hracholusky vznikne parkoviště

aktualita 07. 04. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

V sídlišti Hracholusky vznikne podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní nová rozšířená parkovací plocha. Již do konce tohoto roku se tak tamější obyvatelé dočkají řešení dlouhodobého nedostatku parkovacích míst v této lokalitě.

Mezi letošní připravované investiční akce města Roudnice nad Labem je zařazena i výstavba
parkoviště na sídlišti Hracholusky.To bude umístěno podél komunikace v ulicích Neklanova a Okružní. Stavba je zásadním krokem řešícím velký problém této lokality, která se potýká s dlouhodobým nedostatkem parkovacích míst.

V jejím rámci dojde nejen k rekonstrukci stávajících parkovacích stání, tvořených položenými betonovými panely do zeleně, ale zejména k rozšíření stávajících parkovacích ploch. Vybudovány budou nové chodníky, místa pro přecházení a ty, které slouží k propojení parkovacích ploch s chodníkem na protilehlé straně komunikace v ulici Neklanova a Okružní, dle návrhu získají bezbariérovou úpravu. Stávající bezpečnostní situaci pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace v místech pro přecházení zásadně zjednoduší i umístění varovných signálních
pásů s hmatovou a kontrastní úpravou. Součástí rekonstrukce je i realizace nového veřejného osvětlení. Výstavbou bude vytvořeno plnohodnotné parkoviště pro osobní automobily, a tím dojde k výraznému navýšení míst ke stání v této oblasti. K vyhlášení veřejné zakázky došlo na konci minulého měsíce. Předpokládaný termín realizace je pak v období července až listopadu 2017.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook