Registrace zájemců na evropský umělecký kemp v Dessau-Roßlau

aktualita 23. 03. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Tisková zpráva města

Delegace partnerského města Dessau-Roßlau, která tento měsíc navštívila Roudnici nad Labem, s sebou přivezla bohatou agendu se záměrem napomoci dalšímu rozvoji vzájemných vztahů a specificky výměnných pobytů. Kulturní zařízení města Dessau-Roßlau připravilo na rok 2018 mimořádně zajímavý kreativní projekt, k jehož realizaci hledá partery v Roudnici nad Labem a nejbližším okolí. Přihlášky jsou však otevřeny pouze do konce dubna.

Jádrem projektu je zapojení deseti českých mladých nadšených umělců, amatérů, ve věku od 18 do 27 let, se zájmem o přírodu, změny charakteru krajiny a jejich zachycení výtvarnými prostředky. Těmto nabízí naše partnerské město  ve dnech 1. 6. až 15. 6. 2018  účast na mezinárodním kempu v Dessau-Roßlau, kde se postupně seznámí s historií města, krajinotvornými prvky a společně s dalšími třemi desítkami účastníků z partnerských měst zachytí své dojmy různými výtvarnými technikami za spolupráce s dvěma až třemi místními umělci.

Zázemí pro účastníky kurzu bude zajištěno v tamějším kulturním zařízení města a vile Krötenhof.  Společným dorozumívacím jazykem na kempu bude angličtina, znalost němčiny je vítaná ne však nutná. Finanční náklady na pobyt pak hradí německá strana.

Výběr účastníků z Roudnice nad Labem a okolí zatím není ničím dalším limitován, mělo by se však jednat o zájemce, kteří se v Roudnici narodili, žijí v ní nebo se alespoň částečně zúčastňují místních výtvarných aktivit. Pro úspěšnost projektu je však nutné, aby se přihlásili již v  tomto měsíci, tedy do konce dubna 2017. Důvodem je zájem německé strany s touto skupinou pracovat a zavčasu jí poskytnout veškeré detailní informace.

Za českou  stranu dotazy  k tomuto kempu, stejně jako základní údaje o zájemcích (adresa, datum narození, kontakt), přijímá ředitelka KZM Marie Imbrová na e-mailové adrese imbrova@kzm-roudnicenl.cz.


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook