Do Roudnice míří Pochod pro Aleppo

aktualita 11. 01. 2017| Jan Vancl, tiskový mluvčí | Zprávy z Roudnicka

26. 12. 2016 vyrazili lidé z Berlína, aby v rámci akce Civil march for Aleppo upozornili na hrůzy ozbrojených konfliktů v Sýrii a vytvořit tlak na ty, kteří mají moc rozhodovat o záchraně životů v daných místech. Zítra 12. 1. 2017 pochod na své plánované trase Českou republikou na den navštíví i Roudnici nad Labem.

Česká trasa Pochodu pro Aleppo je plánována na období mezi 9. 1. - 2. 2. 2017, přičemž Roudnice nad Labem se řadí mezi přibližně dvě desítky míst, která průvod nejen navštíví, ale kde přečká i do druhého dne.

Dle vyjádření Jany Hradílkové, jedné z organizátorek akce, přibližně 60 účastníků vyrazí v ranních hodinách na pochod z Litoměřic tak, aby dorazil do našeho města cca v 16:00 hod.

Město Roudnice nad Labem ve spolupráci s BK real zúčastněným zajistilo provizorní přespání s využitím sociálního zázemí v prostorách areálu sportovní haly Pod Lipou.

 

 

O myšlence akce Civil march for Aleppo se můžete dočíst v textu níže uvedeného manifestu:

Je čas jednat. Nemůžeme jen tak sedět a nedělat nic. Nemůžeme žít své každodenní životy, jako by se nic nedělo. Nejsme bezmocní, na to je nás příliš mnoho!

Půjdeme z Berlína do Aleppa, po takzvané „uprchlické trase“, jenom opačným směrem. Naučili jsme se rezignovat před válkou.

Naučili jsme se bát mocných, kteří tahají za nitky. Byli jsme přesvědčeni, že máme stát na straně „dobra“ a obviňovat „zlo“, že máme přijmout rozdělení lidí na lepší a horší, stejně jako na ty, kteří mohou bezpečně spát ve svých vlastních postelích a ty, kteří musejí utíkat, aby si zachránili život. „Takhle to prostě je,“ říkají nám. Jenže my odmítáme, aby to tak bylo.

Právě jsme stáhli svůj souhlas. Jsme připraveni překročit svou bezmocnost. Chceme jít a pomoci lidem, kteří jsou stejní jako my, jen neměli to štěstí, aby se narodili v Berlíně, Londýně nebo Paříži. Civilisté pro civilisty, vyrazíme společně z Berlína přes Českou republiku, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Makedonii, Řecko a Turecko, do Aleppa. Je to dlouhá cesta. Stejně dlouhá jako ta, kterou museli ujít uprchlíci, aby si zachránili život. Teď chceme udělat totéž, abychom zachránili další životy.

A vyrážíme společně ve velké, opravdu velké skupině. Jsme obyčejní lidé. Nezastupujeme žádnou konkrétní politickou stranu ani organizaci. Poneseme bílé vlajky, abychom celému světu předali svou zprávu: Čeho je moc, toho je příliš! Tahle válka musí skončit! A může být ukončena. Tahle válka může být ukončena několika tahy pera. Než tomu tak ale bude, nemůžeme jen čekat a sledovat utrpení lidí v Aleppu.

To, čím si procházejí, si nikdo nezaslouží. Nejedná se už o „běžnou“ válku, terčem byly dětské nemocnice. Nechceme to jen sledovat z bezpečného povzdálí. A nebudeme! Jsme připraveni setřást pocit bezmoci a začít jednat. Jsme rozhodnutí, jsme sjednocení a půjdeme tak daleko, jak bude potřeba. Pro mír. Myslíte si také, že už toho bylo dost?

Chcete také udělat víc, než jen brečet před monitorem? Byli jsme nečinní příliš dlouho. Naše slzy a náš hněv musejí být přeměněny v činy. Uděláme to. Půjdeme do Aleppa. Co se stane pak? Shodí bomby na náš pěti tisícový dav? Odváží se to udělat?! Myslíte si, že jsme se zbláznili? My si myslíme, že je bláznivé sedět a čekat, dokud všichni nezemřou. Nečekejme. Pojďme tam, pokusíme se zastavit to bláznovství.

Vyrážíme 26. prosince z Berlína. Ve skupině 3000 lidí. Přidáte se k nám?

 

Více informací naleznete přímo na stránkách akce: http://civilmarch.org/cs

 


Návrat na předchozí stránku
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111,fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen
Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Pokladna úřadu
Informační a dopravní centrum Podřipska, Arnoštova 88
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook