aktualita 15. 03. 2018 | Ve středu 14. března se na roudnické radnici sešli studenti místního gymnázia, aby si v rámci nevšedního projektu na vlastní kůži vyzkoušeli roli zastupitele. Na jedno odpoledne se tak stali účastníky simulovaného zasedání studentského zastupitelstva, kde společně se zástupci města v reálném prostředí jednali o vybraných otázkách týkajících se dění v Roudnici nad Labem.

13. 03. 2018 | U příležitosti Světového dne vody (22. března) vyhlašuje na některých svých vodních dílech Povodí Labe, státní podnik, Dny otevřených dveří pro veřejnost. Při této příležitosti si zájemci mohou prohlédnout zblízka části vodních děl, kam je běžně vstup zakázán, především plavební komory a velíny.

aktualita 09. 03. 2018 | Zastupitelstvo města Roudnice nad Labem na svém středečním veřejném zasedání schválilo návrh na vyhlášení výběrového řízení na prodej stavebních pozemků v lokalitě Štěpárna. Zájemcům se tak otevírá možnost výstavby až deseti rodinných domů v historickém centru města.

aktualita 07. 03. 2018 | V příštím týdnu dojde k zahájení realizace nového osobního výtahu s cílem rozšíření bezbariérovosti úřadu. Do poloviny roku tak zpřístupní především první patro budovy na Karlově náměstí

06. 03. 2018 | V minulém měsíci bylo vypsáno výběrové řízení na stavební práce s cílem položit základy zcela nového prostoru pro odpočinek a volný čas. Ještě letos by tak mělo dojít k realizaci první etapy relaxační zóny na pomezí Hracholusk a Podlusk.

aktualita 05. 03. 2018 | V posledním březnovém týdnu opět zahájíme svoz bioodpadu. Sběrné nádoby můžete letos ke svozu poprvé přistavit ve dnech 28.-30.3. a dále v každém lichém týdnu, vždy od středy do pátku do 6:00 hod., až do konce listopadu.

aktualita 02. 03. 2018 | Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Zapojte se a přispějte k rozvoji města i vy.

aktualita 01. 03. 2018 | Sdružení Perspektiva, provozovatel "Kavárničky pro seniory", oblíbeného místa pro setkávání jednotlivců, zájmových skupin i spolků, vypověděl nájemní smlouvu. Město tak hledá provozovatele, který by i nadále umožňoval poskytování stávajících služeb.

aktualita 01. 03. 2018 | Oblíbené taneční odpoledne, na středu 7. března od 17.00 do 20.00, připravuje pro seniory KD Říp. Pořad s názvem Krásný svět zahrnuje klasické i moderní melodie k tanci i poslechu v podání skupiny Evergreen. Vstupné je jednotné ve výši 100 ,- Kč a je v něm zahrnuto malé občerstvení. Vstupenky jsou již v předprodeji na infocentru nebo v knihovně.

aktualita 28. 02. 2018 | Zastupitelstvo Ústeckého kraje nepřidělilo roudnické dětské pohotovosti finanční prostředky potřebné pro její další provoz. Vedení města Roudnice nad Labem však trvá na svém stanovisku a je připraveno dále jednat o jejím zachování.

20. 02. 2018 | Upozorňujeme, že ve dnech 22. a 27. 2. 2018 bude z provozních důvodů uzavřena matrika. Děkujeme za pochopení.

aktualita 19. 02. 2018 | Plánované zahájení druhé etapy rekonstrukčních prací na kanalizaci SVS a.s. v Žižkově ulici bylo odloženo. Náhradní termín zhotovitel prozatím nestanovil.

16. 02. 2018 | V úterý 20. 2. bude odbor školství, kultury a sportu, z důvodu školení, pro veřejnost uzavřen. Děkujeme za pochopení.

aktualita 15. 02. 2018 | Ve čtvrtek 22. února si připomeneme sté výročí narození čestného občana a především významného českého divadelního, filmového a televizního herce Svatopluka Beneše. Přijďte na společné setkání u jeho rodného domu na roudnickém vlakovém nádraží. Programem, začínajícím v 15:00 hod., vás provede známý moderátor Aleš Cibulka.

14. 02. 2018 | Odbor školství, kultury a sportu ve spolupráci s řediteli připravil podrobný přehled letošního červencového a srpnového provozu roudnických mateřských škol.

13. 02. 2018 | V pondělí 19. 2. mají být zahájeny výkopové práce v Žižkově ulici. Jedná se o druhou etapu rekonstrukčních prací na kanalizaci SVS a.s. V následujících měsících návazně dojde k jejich rozšíření na Špindlerovu třídu. Termín dokončení je stanoven na polovinu roku.

aktualita 12. 02. 2018 | V úterý 20. února od 19.00 se představí v KD Říp jeden z nejuznávanějších českých cestovatelů a publicistů ve svém oboru – pan Jiří Kolbaba. Objasní specifika některých oblastí a přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií. Ve svém vystoupení také přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby. Vstupenky na tento pořad je možno zakoupit v infocentru a knihovně Ervína Špindlera.

aktualita 09. 02. 2018 | Město Roudnice nad Labem spustilo hlasování do ankety Podnikatel roku 2017. Pro čtyři desítky nominovaných podnikatelů můžete hlasovat až do neděle 4. března.

aktualita 08. 02. 2018 | Desítky mobilních telefonů, dokladů a klíčů ve ztrátách a nálezech nikoho příliš nepřekvapí. Věděli jste však, že úřad schraňuje i jízdní kola? Některá z nich se, po překročení lhůty pro jejich uchovávání, nyní svých majitelů dočkat nemusí. Obraťte se na místní úřad dokud je čas.

aktualita 06. 02. 2018 | Obec Vědomice nabízí k pronájmu objekt rychlého občerstvení ve veřejném sportovně rekreačním areálu. Areál se nachází v obci Vědomice na břehu Labe na pozemkové parcele č. 42/14, cca 2 km od města Roudnice nad Labem. Leží na trase páteřní cyklistické stezky Litoměřice – Mělník.

aktualita 05. 02. 2018 | Týrání zvířat je bezpochyby velmi citlivým tématem. Na území Roudnice nad Labem jsou ročně odchyceny desítky psů. Co však dělat, když zanedbávání péče o ně může na majetku a zdraví ohrožovat i jejich bezprostřední okolí?

02. 02. 2018 | Krajská správa Českého statistického úřadu v Ústí nad Labem organizuje výběrové šetření v domácnostech Životní podmínky 2018. V době 3. února až 27. května vás tak mohou navštívit speciálně vyškolení tazatelé, kteří se prokáží příslušným pověřením opravňujícím je k jeho provedení.

aktualita 31. 01. 2018 | V sobotu 3. února vás zveme na Husovo náměstí, kde od 10:00 do 14:00 hod. proběhne tradiční Roudnický masopust. Letošní ročník se spojí s oblíbenými farmářskými trhy. Těšit se tak můžete nejen na zabijačkové speciality, ale i doprovodný kulturní program a průvod masek, pro které je připravena sladká odměna.

aktualita 30. 01. 2018 | Krajský soud rozhodl o převodu majetkového podílu, který je předmětem dlouhotrvajícího sporu společníků roudnické nemocnice. Vedení města Roudnice nad Labem ujistilo veřejnost, že podpora dostupné zdravotní péče je stále jednou z jeho priorit.

aktualita 29. 01. 2018 | V minulém týdnu bylo zahájeno napouštění rekonstruovaného krytého plaveckého bazénu. Dětský bazén je již naplněn. V nejbližších dnech a týdnech budou následovat testy topného systému, vzduchotechniky a především hygienické zkoušky, které jsou stěžejní pro zpřístupnění bazénu veřejnosti.

aktualita 26. 01. 2018 | Policie ČR vyhlásila nábor nových zaměstnanců. Pokud Vám také záleží na bezpečnosti, pak by povolání policisty mohlo být právě pro Vás.

aktualita 26. 01. 2018 | V tomto týdnu proběhlo setkání starostů obcí spádové oblasti Roudnice nad Labem. Tématem diskuse se stalo zejména zajištění dostatečné kapacity roudnických tříd pro žáky, kteří letos poprvé zamíří do školních lavic. Obce nyní budou jednat o společné investici do tzv. kontejnerové školy.

aktualita 25. 01. 2018 | Stavební úřad upozorňuje na dotační program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“, založený Ministerstvem kultury České republiky v roce 2008. Finanční podpora u tohoto Programu je určena na obnovu památek, které se nacházejí mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a které nejsou ve vlastnictví České republiky.

aktualita 24. 01. 2018 | Tradiční besedu s přímými účastníky Rally Dakar připravuje na 7. února Kulturní dům Říp. Pod názvem DAKAR ZE ZÁKULISÍ je připraveno promítání Jana Říhy, osminásobného účastníka Rallye Dakar v Africe i Jižní Americe, který si na pódium zve i české závodníky z dakarské rallye a další hosty. Program se v závislosti na jejich dotazech mění na besedu o technických podmínkách závodu, přípravě, štěstí i smůle. Jde o první veřejné a autentické vyprávění účastníků závodu jen pár dní po návratu do Čech . Pořad začíná v 19.00 a vstupenky jsou již v předprodeji na infocentru a v knihovně Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem.

aktualita 23. 01. 2018 | Půvabné malůvky plné poezie, létání, úsměvu, fantazie a pohádkových představ naleznou zájemci z řad dospělých i dětí do 4. dubna 2018 v prostorách roudnického Podřipského muzea.

aktualita 23. 01. 2018 | V úvodu týdne vedení města opakovaně navštívilo objekt krytého plaveckého bazénu, kde probíhají provozní zkoušky nutné k jeho zpřístupnění veřejnosti. Kontroly prozatím nezaznamenaly zásadnější vady na jeho rekonstruovaných částech. Téměř rok a půl trvající práce se tak chýlí ke konci.

aktualita 23. 01. 2018 | Pes odchycený dne 22. 1. 2018 na obchvatu města. Více informací poskytne městská policie.

aktualita 19. 01. 2018 | Město Roudnice nad Labem vyhlásilo další ročník ankety Podnikatel roku. Cílem této akce je především podpora místních živnostníků a nových i stávajících firem, poskytujících občanům města kvalitní služby. Své favority můžete nominovat prostřednictvím městských webových stránek do konce ledna.

aktualita 18. 01. 2018 | Zastupitelstvo v závěru minulého roku, ve snaze zachovat stávající kvalitu a rozsah roudnické zdravotní péče, schválilo navýšení podílu financování místní lékařské pohotovostní služby. Město se má podílet stejnou částkou, jakou na její provoz poskytne Ústecký kraj. V tomto týdnu proběhlo jednání vedení města s hejtmanem o navýšení krajské finanční podpory. O její výši má být rozhodnuto do konce měsíce.

aktualita 18. 01. 2018 | Pes odchycený dne 17. 1. 2018 na tř. T. G. Masaryka. Více informací poskytne městská policie.

aktualita 17. 01. 2018 | Na včerejším setkání v prostorách Kulturního domu Říp se sešlo několik desítek místních obyvatel. Téměř tři hodiny diskutovali s vedením města a odborníky na téma dalšího nakládání s veřejnými prostranstvími na území Roudnice nad Labem. Další veřejné diskuse proběhnou přímo ve vybraných lokalitách.

aktualita 12. 01. 2018 | Od listopadu minulého roku obyvatelům roudnického sídliště JIH slouží nové parkovací plochy. Vedení města se proto vydalo osobně prověřit, jak se tato změna projevila na kvalitě tamějšího bydlení, diskutovat s občany o možnostech dalšího zlepšení a pozvat je na setkání s architekty na téma veřejných prostranství, které proběhne již příští úterý 16. ledna od 18:00 v Kulturním domě Říp.

aktualita 10. 01. 2018 | Upozorňujeme, že v průběhu prezidentských voleb ve dnech 12. - 13. a 26. - 27. ledna je vstup do volební místnosti okrsku č. 11 v budově 3. ZŠ z provozních důvodů otevřen z Neklanovy ulice.

aktualita 10. 01. 2018 | Téměř rok a půl trvající rekonstrukce roudnického krytého plaveckého bazénu se blíží do závěrečné fáze. V současné době probíhají provozní zkoušky nutné k zahájení provozu a jeho následnému zpřístupnění veřejnosti.

aktualita 08. 01. 2018 | Město Roudnice nad Labem vás zve na první z řady otevřených diskusí mezi občany, architekty, úředníky a politiky na téma „veřejná prostranství v našem městě“, která se bude konat v úterý 16. ledna od 18:00 hod. na sále Kulturního domu Říp na Husově náměstí. Chceme znát vaše názory, přijďte a zapojte se!

Zobrazit více aktualit »
ČIŠTĚNÍ ULIC, ZÁKAZ ZASTAVENÍ
    V současnosti nejsou zadány žádné termíny.

Projekt rekonstrukce KD Říp

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE
Z ÚŘEDNÍ DESKY
MĚSTO NA FACEBOOKU
Roudnice nad Labem
Město Roudnice nad Labem
Karlovo náměstí 21, 413 01 Roudnice nad Labem
IČ: 00264334, DIČ: CZ00264334
GPS souřadnice: 50˚ 25' 31,39" N, 14˚ 15' 42,52" E

Telefon: 416 850 111 (ústředna),
fax: 416 850 171
E-podatelna: epodatelna@roudnicenl.cz
ID datové schránky: qdwbviv

Úřední hodiny úřadu
pondělí a středa: 7:00-17:00
úterý a čtvrtek: 9:00-15:00
pátek: nejsou stanoveny, úřad pro veřejnost uzavřen

Jednání mimo úřední hodiny je možné na základě domluvy
s příslušným pracovníkem.


Další provozní doby:
Infocentrum | Pokladna
Povinné informace

Facebook a RSS kanál
Facebook Facebook